Sääsetõrje

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Sääsetõrje

05.06.2013 09:40
#1
Nädalavahetusel Mereojal oli aktuaalne sääsetõrje

Jutus käisid läbi erinevad tooted ja tootetüübid
OFF ja Autan ja ....
siis käis läbi mingi elektriliste "reketite" teema mida Karin väitis toimivat aga pidavat vist Reimo valikust välja minevat või juba olevat tootevalikust väljas
jutt läks ka suurte gaasi peal töötavate seadmete peale mis sääsed endasse meelitavad hinnaga aga 500...1000.- jne.
mitmel olid kasutuses mütsid sääsevõrkudega nagu mesinikel.

Ise aga kasutasin ja andsin ka prooviks siis sellist toodet (saadaval siis enamikes jahi/kala/matka poodides ja ehk ka mujal) alltoodu on esimene suvaline viide
www.salmo.ee/et/product/s%C3%A4%C3%A4set%C3%B5rje-bens-100

mida olen kasutanud juba ehk 2...3 aastat sest see toimib
mida peab aga teadma on see et tegu on kange kramiga mis ei sobi väikestele lastele
ja kindlasti ka mitte teatud tüüpi kunstmaterjalidest riietele jne.
olen ise tundnud kui peale määrimist läks näpuga natuke seda kraami suhu - võttis kergelt uimaseks :sick:
samas ei loobu ma selle kasutamisest.
Toimeaine on Deet (N,N-dietüül-m-toluamiid) mida leidub ka paljudes teistes toodetes k.a. Off aga selle aine sisaldus % on erinev.
Off´i ei kasuta ka seetõttu et need "haisevad" nii vängelt.

ega selle mürgiga on kõigil sama põhjalistel toodetega sama lugu - rikuvad asju ja on ohtlikud kui lohakalt kasutad.
just oli vist teema delfis kus jalgratta kiiver hakkas kuskilt "sulama" ja on olnud juttu kuidas naistel sukad saavad rikutud jne.

kes mida kasutab kellel mis kogemused ja tähelepanekud.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 10:05
#2
See Bens 100 töötab kenasti, eelmisest suvest saati kasutan. Ainult näppe ei maksa suhu panna pärast pealekandmist, vaid korralikult ära pesta.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 12:27
#3
MeelisV kirjutas: Nädalavahetusel Mereojal oli aktuaalne sääsetõrje


siis käis läbi mingi elektriliste "reketite" teema mida Karin väitis toimivat aga pidavat vist Reimo valikust välja minevat või juba olevat tootevalikust väljas ...

Need reketid on väga efektiivsed sääskede teise ilma saatmiseks siseruumides. Tapab elektriga ja ei jäta vereplekke nagu tavaliselt seinal sääske maha lüües, sest saad sääsele pihta juba õhus. Toimib hästi ka kärbeste, herilaste ja muude pisikeste lendavate objektide kallal.
Saadaval peaks olema Novaluxis, Jyskes ja teistes hästivarustatud odavate majapidamisasjade poes. Hind oli vist ca 1-2 € (on paar erinevat mudelit).
Ise kasutan juba paar aastat.
Ka väljas on vahva sellega tegutseda, sest iga sääse tapmist saadab iseloomulik "pliks" ja õhtune ajaviide tagatud.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 12:32
#4
On veel üks vahva sääsetõrje, mida kasutan: KAPO.
See on vedelik, mida siis elektriga aurustatakse ja sääsed ei tule ligi. Kui matkakas see õhtul sees on, siis võivad uksed rahulikult lahti olla ja sääsed ei taha eriti külla tulla. Käib 220 V pealt, kuid olen näinud sarnaseid ka 12 V pealt töötavaid. Ei erita häirivat lõhna, nagu mõned seda tüüpi soojendajad/sääsepeletajad teevad. Võib ka ööseks sisse jätta.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 14:07
#5
Kus see KAPO 220V pealt saadaval on? Bussis inverter olemas.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 15:00
#6
Ivar Kalev kirjutas: Kus see KAPO 220V pealt saadaval on? Bussis inverter olemas.
Kes seda nüüd mäletab?
Minumeelest nägin viimati Horteses (Pääskülas) ja peaks ka teistes suurtes aianduspoodides saada olema. Samuti Koduextra jms. kodutarvete poodides.Võimalik, et isegi K-Rauas oli?
Igatahes olen silmanud mitmetes kohtades, kuid kuna endal olemas, pole meelde jätnud.
Ise ostsin kunagi Tartust.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

05.06.2013 18:57
#7
Minu 220V sääsetapjad on maamajas ja toodud on nad Saksamaalt. Ööpäevas kulub üks padjake, mida siis küttekehaga kuumutatakse. Rasedate ja laste juures ei soovitata kasutada. seepärast oli just eelmine suvi paras piin. Töötab hästi. Saksamaal on sedasorti värk apteegis müügil. Üks aasta sai sealt terve valik proovimiseks toodud. Mittetoimivat rämpsu polnud.

Eesti häda kippub lema see, et oleme see niiöelda Ida-Euroopa, kuhu saab kehvemat kraami turustada. Meil on konkreetne näide laste mähkmetega ära prrovitud. Pampres väidab küll, et vahet pole aga oma silm on kuningas ja vahe on TUNTAV. Samas veel tuttavate rekkajuhtide naiste kommentaar, et Eestis müüdav pesuvahend erineb mehe poolt Saksast toodust tuntavalt ja paneb mõnda imelisena tunduvat reklaami lausa uskuma.

Eestist olen ostnud sedasama MeelisV poolt reklaamitud Bens 100. On küll kange aga toimib korralikult. Toimeaine % oli vist lausa 95. Samas OFF-il oli oluliselt lahjem number.

Ise olen mõelnud maale mingi oluliselt kobedama ja kallima sääsetapja soetamisele. Oleks vaid usaldusväärne soovitaja, kelle kogemust saab usaldada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Sääsetõrje

06.06.2013 01:12
#8
Kui midagi tõeliselt tigedat maale tahad, siis vali siit midagi: www.homeyard.ee/saasepuudjad.html
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

06.06.2013 09:25 - 06.06.2013 09:27
#9
Automaailmas müüakse seda tabletiga sääsetõrjujat ka sigaretisüütajasse. Olid ka mingid sooduskomplektid koos tablettidega, aga ma ostsin viimase ära ;) ja nüüd ainult eraldi. Mul olemas ka 220 varjant, kui selle matkakas tööle paned, siis on sääsed lahtise ukse taga troppis, aga sisse ei tule :)


pood.automaailm.ee/est/varuosad/?arv225774,rv225774,ln0
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 06.06.2013 09:27 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

06.06.2013 11:00
#10
Seda Homeyardi olen ka mujalt kuulnud aga pole ühtegi kasutajat teada, kellle aias ta töötaks ja kes teda kiidaks. Foorumites väidetavalt kiidetakse küll. Neid sääsepüüdjaid liigub igasuguseid aga enamuse kohta öeldakse, et toas ehk toimibki.
Kuna maal on suur paras pirakas kriunt ehk kahe talu krundid koos põlispuudega ja lähedal veel ports metsa kinnikasvanud sool, siis alati on sääseteema üleval. Eriti nädalavahetustel, kui külalisi käib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sääsetõrje

06.06.2013 12:33
#11
Olge siis mürkide kasutamisel ettevaatlikud:
www.ohtuleht.ee/528334
Isegi, kui tugevama ja vähem tundlikuma organismiga inimesel kohe pead valutama ei pane, siis mingi "nähtamatu" ja kindlasti mitte eriti ohutu jälje jätab ikka.

Ise eelistan sääski ilma mürgita eemal hoida. Selles suhtes need igat sorti keemiavabad seadmed on igal juhul paremad. Või siis tõmban õhtul riided selga ja tapan viimased käega.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Sääsetõrje

06.06.2013 13:31
#12
veel tutvumiseks materjali toimeaine kohta
seekord siis inglise keeles

en.wikipedia.org/wiki/DEET

ehk jah inimesi on erinevaid ja ka olukordi on erinevaid
mõni saab allergia päris süütust asjast teine ei millestki jne.
ehk ei saa ka igal hetkel pikas riietuses "kase-oksaga vehkida"

ja kindlasti on mõistlik pesta käsi peale kasutamist, hiljem võimalusel ka rohkem maha pesta, mitte määrida näkku, haavadele jms.

PS. sool, suhkur, coca-cola, rasvane toit, alkohol, jne. on samuti "mürgid" :whistle: :P


hea meelaga loeks siiski kellegi reaalset kasutuskogemust just nende sääsepüüniste kohta mis väidavad et tõmbavad terve suure platsi tühjaks nagu siin eelnevalt neid viidetes oli.

kuidas toimib kui kiirest kui kaua milliste ilmaoludega jne.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev