"Kuudi" kütmine elektriga.

"Kuudi" kütmine elektriga.

08.02.2012 16:24
#1
Kas kellegil on praegusel ajal ka kuudil elektriküte taga. Siit ka küsimus - Mitu kilovatti hoiab teie kongi soojana ja kui soojana?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

09.02.2012 00:04
#2
Selleks talveks on mul 0,5 kW õliradikas salongis, suht madala termostaadi sättega ( +7..10 C ) Eelmisel talvel ( esines ka väga jahedaid nädalaid , mil õhuniiskus trastiliselt alanes ) mul mõned mööblitetailid veidike deformeerusid, kevadel tuli mõni kapiuks uuesti kokku liimida / NB plastkappidega seda ohtu ei ole aga puit alaniiskuse juures võib vähe deformeeruda ja liimtetailid pragusid sisse tõmmata. Mul suht suur masin , paistab ,et 0,5 kW õliradikast piisab , et nullilähedane temperatuur sees. Praeguste ülikülmade ilmadega paneb täiega , soemate ilmadega ( -10 C ) kasutas keskmiselt 200...250W/h. Väiksemal kuudil peaks se tunduvalt tagasihoidlik olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

09.02.2012 00:44
#3
Siin pole võimsus niivõrd oluline. Tähtis vaid, et sees oleks kasvõi mõni kraad soojem kui väljas, siis hoiab niiskuse eemal.
Mul on pidevalt 150(või oli 200)W küte sees.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

09.02.2012 03:15
#4
Pole mitu aastat kütet sees hoidnud. Talvel suure külmaga on talutav. Sulailma saabudes olen mootori käima pannud ja kuudi soojaks kütnud. Just sulaga lööb niskuse lõhna üles. Pealegi teeb selline käivitamine mootorile pigem head, kui kuude kaupa seismine.
Aga stabiilne küte poleks vist paha ellu viia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

09.02.2012 14:16
#5
Miinus 25 kraadiga suutis 1kw mu kongis vaevu 5 kraadi sees hoida. Põranda alt läbi minev soojaveevoolik külmus ka kinni. Praegu õues miinus 10 ja kõik jälle OK. Voolikud lahti sulanud ja kongis 10 ja 15 kraadi vahel sooja (1kw võimsuse korral).
Gaasiga küttes polnud mingit probleemi kuudi soojana hoidmisega. Siis aga ei tea ju võimsust. Elektriga on see selgelt mõõdetav.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

10.02.2012 22:10
#6
Ma hoidsin talve alguses sees põrandakütet 400w, regulaatorist panin põranda 40 kraadi peale ja see hoidis 0 lähedal õhku sees.

Nüüd olen hoidnud ka Webastot peal, siis hea nokitseda.

Eks see küsimus taandub ju paljuski ka kuudi soojapidavusele.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

10.02.2012 22:24
#7
Ivar, kas Webasto hääl ei sega? On sul ta kuidagi summutatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

10.02.2012 22:29
#8
Ma ei ole kindel, kas ma olen Webasto häälega harjunud või käib ta tõesti vaikselt aga mina teda tähele ei pane. Eks ta mingit häält ikka teeb (siis ventilaator, kui hooga puhub).

Huvi pärast võib kokkutulekul mõne gaasiküttega võrrelda.

Aastate eest oli mul probleem põhja all oleva akulaadija jahutusventilaatori häälega, see vingus ägedalt nagu trollibuss. Panin isegi lüliti tuppa, et ööseks laadija välja lülitada, kui vaja. Aga millalgi sai akulaadijat suditud, nüüd see ka vaikne (aga töötab).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

10.02.2012 22:36
#9
Olen ka mõelnud "kero" peale panemisele, aga lihtne matemaatika ei anna efekti. Arvestades, et selle hind tuleb minmaalselt paar-kolm tuhat euri, siis gaasiballooni hind on täna ca 20+ euri. Selle raha eest saaks päris palju gaasi osta:)

Talvel sõidan mõned harvad korrad, kuigi nüüd uue autoga on ikka rohkem ette tulnud. Seega kalkuleerimise juures ei tasu asi ära.

Teist pidi võttes ei tasu matkaauto üldse ennast ära ja ongi vaid kallis luksusese:D Seepärast on endiselt plaan ikkagi säilinud ja võiks vist ikkagi panna. Muresid jääb küttega vähemaks:) Ei ole balloonidega jändamist ja tuba alati soe:)
Sellel teemal tahaksin küll veel tulevikus suhelda...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

10.02.2012 22:52
#10
Hea on taas lugeda vana tõde - ei tasu matkaauto üldse ennast ära ja ongi vaid kallis luksusese
Olen selle mõttega juba palju aastaid elanud ja selle järgi ka talitanud. Kui vastupidi hakkad mõtlema, siis peaksid varsti kabet hakkama mängima (mis ka tore mäng, olen selles kõva käbi):laugh:

Hiljemalt järgmisel kogunemisel näitan seadet heameelega. Olen ühtlasi ka kursis konkreetse mudeli hingeeluga, olles avanud selle korpust ja olles teinud sellele hädavajalikke täiendusi.
Nüüd on neil tootmises mudelil ka LCD displei, mis programmeeritav ja kindlasti mugav kasutada.

1 asi veel - mul selle mudeli eestikeelne paigaldus- ja kasutusjuhend olemas. Võib olla nii, et sellist ei leiagi, kui otsima hakkad. Lihtsalt infoks.
Webasto maaletooja ise on sellest juhendist väga kaugel.

Kui peaks edaspidi olema valikuvajadus, siis igal juhul eelistan Webastot gaasile. Lisaks gaasikappi kasutan välise panipaigana.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:

11.02.2012 00:10
#11
IvarKalev kirjutas: Eks see küsimus taandub ju paljuski ka kuudi soojapidavusele.
Eks just sellel põhjusel uuringi. Nii saan veidikegi võrrelda omatehtud kuudi soojustust tehase omaga.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

11.02.2012 00:14
#12
Ja mida oled juba teada saanud?
Tihti kehtib põhimõte - ise tehtud, hästi tehtud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

11.02.2012 09:58
#13
Pole veel midagi teada saanud, kuna keegi pole mulle adekvaatseid numbreid õelnud, millega võrrelda. Erinevaid võimsusi omavahel võrrelda ei saa.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

11.02.2012 11:47
#14
Pole oma matkasõidukeid 15 a. jooksul talvekorteris olles
kordagi kütnud ja ka pole kunagi tähele pannud mingeid niiskusejamasid. Ka järgnevatel aastatel ei kavatse kütta.
See on raha tuuldeloopimine. Aga samas olen hoidnud katuseluukide ümbruse lumevaba, et ventilatsioon nende kaudu toimiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:

11.02.2012 12:02
#15
sohk kirjutas: ... Ka järgnevatel aastatel ei kavatse kütta.
See on raha tuuldeloopimine...
Ega ma ka hoiuparkimise ajal ei küta. Mul oli vaja kaks nädalat seal sees elada. Kuni 10 miinuskraadini on asi normaalne. Külmemaks minnes suurenevad kulud kõvasti.
Elektriga gaasikatelt küttes tuleb kindlasti sulgeda korstna ava. Sealt käristab kõvasti sooja välja. Eraldasin pehme vaheseinaga ka kabiini osa. Seal on isolatsioon halb ja sooja läheb palju kaotsi.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

12.02.2012 21:39
#16
Mul on nüüd sügisest saadik niiskuse koguja sees olnud ja täna käisin just vaatamas et on vaid 1cm vedelikku purgi põhja kogunud!!! Nii, et järeldus sellest- niiskust ei ole talvel külmaga küll tekkinud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

29.02.2012 00:06
#17
Ei ta kuhu eelmine postitus läks aga proovin uuesti.
Olen elanud kuudis juba viies talv ja küttesüsteem on radikad ja põrandal 40cm laiune matt milles voolab ka vedelik. Ahjuks on Alde ja kütan põhiliselt elektriga 1+1kw. Kuni -10c on ok aga kui puhuvad ida või põhja tuuled või lange temperatuur läheb jamaks. Eelnevatel talvedel kasutasin elektrile abiks ka gaasi aga seda kulus palju(11kg umbes 4 päeva) siis sellel talvel(-27c) võtsin abiks puhuri. Elektri kulu oli järgmine:
nov. 892kw; det.1034kw; jaan. 1298kw kuus.
Elektrit tarbis veel peale kütte külmik, TV+tüüner, mikrouun, läpakas ja vast akulaadia (valgustus 12v)

eino

Kuut millest jutt:
album.ee/node/25462337/50282265

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:"Kuudi" kütmine elektriga.

29.02.2012 11:30
#18
Kas nüüd päris aastaringselt ??? Ega siin muud teha polegi kui täiendav soojustus või tuuletõke . Kata kuut kilega kinni , et välja näha ja õhku saada lõika aknaava sisse . Kile pane maani ja äärtele tellised , Tuulest ja ifiltratsioonist tulenev jahtumine vbäheneb tunduvalt.
Kiire ja odav

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev