Poola teemaks.

Poola teemaks.

04.09.2011 21:13
#1
Kas kellegil on juba kogemust uue Poola süsteemiga ja mis maksab matkakas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

04.09.2011 22:04
#2
www.autoroutes.fr/index.htm
Kogemust pole, kuid lugenud sellest uudisest olen.
Kui auto alla 3,5 T, siis muret pole. Vagunivedajatel kehva, kuna maksu tasumisel arvestatakse nii auto, kui ka vaguni täismassi summat, mis kipub ikka üle 3,5 T minema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

04.09.2011 22:17
#3
www.viatoll.pl/en/heavy-vehicles/news
kurja, vale link sai esimeses postituses

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

04.09.2011 22:30
#4
Palun rääkige maakate keeles ka, milles on probleem.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

04.09.2011 23:12
#5
Probleem ongi uues poolakate välja mõeldud teedemaksu süsteemis, mida raske lahti mõtestada. viatoll.pl lugedes jäi nati aru saamatuks, et 3,5t on tasuta, aga kui haagis taga, siis peaks juba nagu maksma. Mul buss passis N1, selle järgi peaks maksma, aga samas 3,5t siis nagu ei peaks :dry:
No ja lisaks eelnevale on Poola kiirtee maksud ka veel tõusnud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

05.09.2011 10:49 - 05.09.2011 11:47
#6
Kasutage seal lehel olevat kalkulaatori linki ja arvutage enda jaoks välja maksuvaba tee
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 05.09.2011 11:47 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

05.09.2011 23:10
#7
Selles pole midagi lihtsamat kui tasapisi maksustatakse läbisõitjaid. Maksud kehtivad ainult transiit- ja kiirteedel. Via-Toll kehtib praegu ainult ühel teelõigul A2 Varssav-Berliin Alla 3,5t sõiduautod saavad tasuda teel ( putkatädile ). Kui aga sõiduautol ( klass M1 ) on järel haagis , peaks tal olema muretsetud Via-Toll agrekaat NB: säärane sarnane süsteem toimib Tsehis ja Austrias, kus kiirteed maksustatud. Matkaautod kuuluvad M1 klassi ( Minu 11t kaaluv matkaauto on ka M1 klass , ja ma sain tasuda veel putkatädile. Tulevikus peavad aga kõik üle 3,5 tonni sõiduautod ja haagisega sõiduautod muretsema Via-Toll agregaadi , et kiirteedel kulgeda. Kui avada Viia-Toll koduleht siis sealt saab vaadata kaarti ( kalkulaator ) millised teed maksustatakse, Praegu on maksuline ainult A2 ( 4 maksukohta Sõiduauto 13slotti , topeltratastega 27 slotti / maksekoha kohta ). Kuna Poolakad ehitavad kiirteid üsna usinasti siis iga poole aasta tagant võid avastada mõne uue kiirtee valmimisega ja uue maksulise teelõigu . See on aga tore kui ikka tahad Poolast ludinal läbi lasta , kergendad kukrut ja libisedgi kiirteed mööda Poolast läbi. Kui aga oled huvireisija siis seikled maksustamatta teedel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teemaks.

14.10.2011 23:52
#8
Ma nüüd muretsesin sellel nädalal Via-toll karbi A2 kiirtee tanklast , kui läbi Poola kodupoole sõitsin . Karp maksab 150 slot,+ esmane sissemaks ( teemaks ) 150 slot, Poola piiril pole seda karpi mõtet hankida , rekkamehed seisavad tundide kaupa järjekorras ( Raskeveokitel on veidi teised nõuded , tehaseandmed mootorile co emissiooni kohta jne. ). Teemaksu määr on sama , kui läbid maksuputkat. Nüüd saan vurinal elekroonilise tõkkepuu alt läbi sõita. NB Kui sõiduautol on järel haagis tuleb vajutada karbil olevat nuppu , vist maks veidi suureneb ( ma ei ole selles kindel ) kuid ilma selleta on sul kiirteel jamad kaelas. Kogu protseduur võttis aega 15...20 min ( vaja sõlmida leping - Poola ja Inglise keeles - suht lihtne : pikk jutt Poola seadustest , sinu ja auto andmed + Via-toll karbi andmed. ) Selle järgi ei tohi sa karpi teisele autole anda jne. Muidugi kui sa enam karpi ei vaja saad selle neile tagasi müüa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev