matkaauto/haagiste hoiukohad

matkaauto/haagiste hoiukohad

14.08.2008 15:23
#1
Kus hoiate Teie oma "majakest" ajendatuna soomlaste samateemaliselt kodulehelt, www.karavaanarit.fi/vaunut_ja_autot/talvisailytysta/
või pole see teema aktuaalne?
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.08.2008 21:48
#2
Mulle isiklikult tundub, et Eestis pole sellist hoiustamisteenust veel vaja. Parklad on ju suhteliselt odavad ja vist kõigil, kellel ei ole päris oma hoovi, on ikka mõni tuttav, kes on nõus majakest valvama ja hoiustama.
Kui ma nüüd väga puusse ei pane, siis vist on Pärnus üks selline koht, mis suvel töötab kämpinguna ja talvel hoiustab soomlaste haagissuvilaid. Eks selle asja mõte vist on see, et kes mööda Baltikumi Euroopa poole igal aastal sõitavad põdrad saavad oma majad siia jätta. Siis ei pea Soome kallimaid tasusid maksma ja ka kahekordne praamipileti ost jääb ära. Ega see pilet polegi nii odav lõbu vistB)
Kui keegi täpsemalt teab, võiks kinnitada või ümber lükata:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

02.11.2009 17:15
#3
Heia matkaauto omanikud. Soome linki lugedes (talvesäilitus valvatavas kuivas ja soojustatud ruumis) tekkis küsimus säilitamise hinna kohta.
Milline summa tuleks Tallinnas sellise hoiukoha eest aastas välja käia?

Tänudega,
Frank

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

02.11.2009 17:53
#4
Hetkel saab meil hoida väljas aga valvega aias täitsa tasuta :woohoo: Kuid ainult meilt ostetud tehnikat;)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

02.11.2009 20:38
#5
minul seisab kogu aeg oma õues, nii suvel, kui talvel, päeval ja öösel:) tasuta:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

03.02.2010 22:49
#6
No sai suvel kenasti selle hoiustamise peale ka mõeldud. Ehitasin bussile talvekorteri. Kõrvalt sai piss ka omale parkimisruumi.
No ei täidunud kuidagi bussi sinna ära viia. Ikka tahtsin tasapisi nokitseda ta kallal. Mõtlesin, et peale esimese lume tulekut ja sulamist viin ära. Aga... lumi tuli... ei sulanudki. Ika juurde tuli... senikaua tuli, kuni polnud enam võimalik viia. Lihtsalt ligi ei pääse enam. Ja kes se viitsib siis selle pärast nüüd niipalju kaevata.
Nüüd siis seisavadki eraldi, buss linnas lume all ja kuur maal lume all. :unsure:
Hea oli aga see, et sain Tartu sõidu nüüd teha. Maalt garaasist poleks teda võimalik olnud kätte saada.
B)
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

04.02.2010 19:57
#7
Minu plaan kui vähegi võimalik teha bussi järgi kapitaalne garaaz, kus saaks teda sõidust vabal ajal hoiustada ja säilitada. Selline soojapidav ja niipalju suurem, et saaks ka ümberringi hooldustöid ja pesu teha. Peaks kuudiosa eluiga pikendama.
Alustada võib muidugi lihtsa varikatusega, kaitseks sademete eest.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

23.02.2010 20:59
#8
Käesolev talv näitab, et hädapärast peab hakkama kergvarikatust püstitama järgmiseks talviseks ajaks.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

23.02.2010 22:13 - 23.02.2010 22:15
#9
Ivar Kalev Hääleta:
Käesolev talv näitab, et hädapärast peab hakkama kergvarikatust püstitama järgmiseks talviseks ajaks.

On sul ideid?Vaadates seda kuhja katusel ei julge mina küll kergkatust teha:unsure: või äkki nüüd järgmised 10-15 ei tule enam lund.Päikse ja vihma eest oleks rohkem kaitset vaja ja lumega talvel ta ikka segab ka koledasti keset hoovi:woohoo:
Huvitav kas sealt katuselt ei pea lund rookima...oma 40 cm teist juba.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 23.02.2010 22:15 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

23.02.2010 22:18
#10
"Kerg", tähendab mitte kivist seintega. Siis prussidest karkass seinteks.
Ja kui lumi liiga teeks, siis ajaks aga kühvliga alla.

Loomulikult oli asja mõte ka talvest ülejäänud ajal vihma eest väike kaitse. Päikese eest ei ole ma osanud kaitsevajadust mõelda. Meil Eestis ei ole päike ju nii intensiivne.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.02.2010 08:56
#11
Mul suvila seisab sõidust vabal ajal kaarhallis :) Hooajal ka hea, tulen sõidust, pesen ära ja ajan sisse. Praegu hea vaadata, et kindlas kohas katuse all. Paari nädala tagant panen voolu taha, laen aku täis ja kütan toa soojaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.02.2010 09:28
#12
Rax75 kirjutas: ...Paari nädala tagant panen voolu taha, laen aku täis ja kütan toa soojaks.
Aku laadimine on igati tervitatav aga...
...Kas lihtsalt niisama kütmine on tervislik kongile? Teatavasti seob soe õhk ju rohkem niiskust. Üles soendades tekib siseruumi rohkem niiskust ja jahtudes kondenseerub see putka seintele.
Olen näiteks tähele pannud, et soojalt mahajahtunud auto saab ilmtingimata jääkihi akendele (seespoolt). Kui aga jahutada kabiin/salong ennem lahtiste ustega külmaks, siis jääd ei teki.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.02.2010 09:55
#13
Ei ole minul veel kondensi tekkinud :S . Ahju panen taha koos ventilaatoriga- tekib piisavalt hea õhu liikumine (lisaks jätan akna natsa irvakile). Kaarhallis mul alla -5 temperatuur ka ei lange. Ei näe muretsemiseks põhjust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.02.2010 11:44
#14
Ma olen üritanud matkabussi väljas hoides kütet sees hoida - põrandaküte ja elektriradiaator. See vast on ka päris hea kuudiosale, hoiab kesta seest kogu aja kuivana.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

25.02.2010 17:46
#15
Vist juba kusagil eespool mainisin, et:

Vastavalt füüsikaseadustele liigub niiskus kõrgema temperatuuriga alalt alati madalama temperatuuriga alale. Kui vagun(maja) on seest soojem kui välisõhk, siis ei lähe ka seest niiskeks!

Sõidust tulles on auto õhus alati kõrgem niikusesisaldus, kui tavaliselt ja kiirel jahutamisel see kondenseerub jahedatele pindadele. Kui auto jahtub pikkamööda, väljub ka üleliigne niiskus oma loomulikku teed pidi, st. mingisugune elementaarne ventilatsioon peab ka olema.

Moraal - hoia matkaautos seisuplatsil alati ümbritsevast õhust kõrgemat temperatuuri, eriti talvel.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

27.02.2010 16:11
#16
Koos suvila ostmisega tegime ka talle kohe hoiupaiga. Meil on kõik tehnika varikatuste all. Katusealune hoiab ära tehnika sammaldumise. Kokkutulekul oli ühe mehe bussi katus väga roheline. Talvel ei ole mingit jää kraapimise muret st aknad ei jäätu.
Panen mõned pildid.

[img


[img


[img

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

27.02.2010 17:53 - 01.03.2010 15:04
#17
Frankia kirjutas: Katusealune hoiab ära tehnika sammaldumise.

Kokkutulekul oli ühe mehe bussi katus väga roheline.

Ei tea, kas selliseid patuoinaid veel oli, kuid minu bussi katusele on 37 aasta jooksul küll paras kiht sammalt tekkinud. :blush:
Kui nüüd aga püüda ka puude taga metsa näha, siis ... kas me teeme oma kokkutulekutest mingi "pingviinide paraadi", kus naine ja lapsed peavad olema korralikult kammitud ning koeral tukk lõigatud? :laugh:
Viimati muutis: 01.03.2010 15:04 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

27.02.2010 18:42
#18
Korvimees kirjutas: ... minu bussi katusele on 37 aasta jooksul küll paras kiht sammalt tekkinud. :blush:
Ahhaaa, nüüd saavad kõik Korvimehe poole näpuga näidata - sammalkatus. ;)
Muidu räägivad siin umbkaudses kõneviisis. Ega ju siis ei julge näpuga näitama hakata. :P
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

28.02.2010 00:44
#19
Kuna mul matkakas hoovi enam ei mahu, olen viimased aastad hoidnud aiataga tänaval. Sel aastal hakkas aga lumetõrjet segama ja see suur külm tegi vähe murelikuks. Lisaks katsetasin veel ka põrandakütte sees hoidmist (niiskus) ja tulemuseks sain suurel külmaperioodil jäätuva katuse. Kuna olin laisk ja ei viitsinud katust pidevalt rookida, siis oli ~30 cm lund, mis ei tahtnud enam bussilt lihtsate meetoditega eemalduda. Kaalulisa oli ka täitsa märgatav. Sain õnneks ühe sõbraga kaubale ja viisin bussi Viimsis asuvasse suurde garaazhiboksi kevadet ootama. Seal sai ilusti üles sulatatud ja saab ka nokitsemas käia.

Teema alguse juurde tulles: see talv näitas, et Tallinna lähiümbruses haagise või auto talvise hoiustamise teema oleks kellegile äriliselt täitsa aktuaalne. Ruum peaks olema kuivemapoolsem ja soovitavalt kuidagi turvatud.
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

28.02.2010 02:03
#20
Jah, see ei ole halb mõte kuskil Tallinnas või lähedal selline soe ja turvaline hoiukoht. Hetkel peaks ka pindade turg olema selleks soodne. Samas on ilmselt tõsiasi see, et potentsiaalseid huvilisi on nii vähe, et suuremat sorti äri sellest ei tõuse.
Kui keegi viitsib sellise asjaga hobikorras tegeleda, siis ehk nopib mõned huvilised kokku? Bussiga nokitsemine on väga hea lisaargument.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

28.02.2010 10:15 - 28.02.2010 10:17
#21
Tere!

See üllitis polnud selleks, et kellelegi näpuga näidata. :P
See oli selleks, et teavitada, mis võib juhtuda lageda taeva all. ;)
Korvimees Sinu katust me ei näinudki... :silly:
Viimati muutis: 28.02.2010 10:17 Frankia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

28.02.2010 19:00
#22
Nagu juba enne mainisin, siis püüdsin asja veidi laiema nurga alt vaadata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

04.03.2010 21:12
#23
IvarKalev kirjutas: Ma olen üritanud matkabussi väljas hoides kütet sees hoida ...
Oled sa ka mõõtnud, mis selline hoidmine maksma läheb?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

04.03.2010 21:18 - 04.03.2010 21:20
#24
Ausalt öeldes, ei ole otseselt seda mõõtnud. Radiaator ja põrandaküte vaikselt tiksuvad.
Pakun, et paljud inimesed ei tegele omal kodus mõnes toas tiksuva radiaatori tekitatava kulu mõõtmisega.

Aga mul on 1 argument veel, mis jäänud mainimata - nimelt nokitsen vaikselt bussi sees pidevalt. Mõeldamatu oleks seda teha praeguste temperatuuridega, kui kütet peal ei oleks.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 04.03.2010 21:20 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:matkaauto/haagiste hoiukohad

04.03.2010 22:21
#25
IvarKalev kirjutas: Ausalt öeldes, ei ole otseselt seda mõõtnud ...
Mina mõõtsin nüüd ja sain päris garaasi rendi hinna. :(
Kekseltläbi 16kw/h ööpäevas. Eks igaüks korrutab oma hinnaga läbi.
See tundub kohe liiga palju. Panen korra ka digitaalse voolumõõtja vahele. Vaatab siis uueste.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev