Küljeukse avamisautomaatika

Küljeukse avamisautomaatika

11.03.2019 13:19
#1
Päästan teid piinlikust olukorrast ja annan vihjeks, et avamisautomaatika kirjutatakse eesti keeles kokku.
Vastasel korral oleks korrektne: avamise automaatika. Hoiame oma keelt. Ei midagi isiklikku jällegi...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

12.03.2019 18:39
#2
dodge kirjutas: Päästan teid piinlikust olukorrast ja annan vihjeks, et avamisautomaatika kirjutatakse eesti keeles kokku.
Vastasel korral oleks korrektne: avamise automaatika. Hoiame oma keelt. Ei midagi isiklikku jällegi...

Ühest teisest teemast üks ütelus, mis sobiks ka siia? '".... võiks vähem "nokkida" ja "tähti närida", kommenteerida ja aasida. ..."
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

12.03.2019 19:27
#3
Esiteks ei nokkinud ega närinud keegi tähti- Dodge tegi viisaka vihje, kuidas on grammatliliselt õige. Teiseks peaks olema piinlik, kui eestlane ei oska eest keelt ja eksib elementaarsete reeglite vastu. Minu mälu järgi ei keelanud koolis keegi erinevaid aineid õppida, sealhulgas eesti keelt, pigem hurjutati, kui halvasti õppisid. Kui me isegi oma keelt ei taha väärtustada, siis millised meie väärtused üldse on? Neljapäeval on emakeelepäev- proovige see etteütlus ära kirjutada ning pärast õige tekstiga võrrelda ning hinnake siis oma keeleoskust. Ehk annab mõtlemisainet. Mõni võib olla ka rõõmustab, et on endiselt vormis. Ma vahel lõbustan (või kurvastan) end netikommentaaride lugemisega ja ausalt öeldes on häbi sellise kohutava grammatika üle, mis suvalise kõiketeadja netikommentaatori klaviatuurilt võrku paisatakse.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

12.03.2019 19:40 - 12.03.2019 19:42
#4
Ok, aga mina arvan, et viisakas dodge võiks teha eraldi teema oma muredest.
Ivorile oleks võinud ta viisakalt saata privaatsõnumi, et sul eesti keel on kehva jne.

Jah, ka minul on eesti keel kehva. Kas see tähendab, et ma peaksin oma postitusi häbenema ja piinlikust tundma ning ootama/kartma kellegi kommentaare?
Ei pea B)

Ägedat kõigile B)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 12.03.2019 19:42 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: toto

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

12.03.2019 19:55
#5
See, kas Dodge peaks saatma privaatsõnumi või tegema oma teema, ei ole meie otsustada- ilmselt võivad siin kõik oma arvamust vabalt avaldada kuni see jääb viisaka käitumise piiresse. Eesti keel ilmselt niipea ei kao, aga muutub kindlasti. Kui lugeda Johannes Aaviku kunagisi kirjutisi, siis on see ikka väga erinev tänapäevasest kirjakeelest, kuid vähemalt meie saame hoida tänast taset ja ei peaks latti allapoole laskma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

12.03.2019 20:10
#6
Teen veel ühe teemavälise postituse....
Näiteks kirjutas üks väga hea mehaanik, kes on oma ala spetsialist, ja väga tubli inimene.... mulle ja teistele, et käis villmi vaatamas.
Ma ei hakka selle pärast ju teda avalikult "sõbralikult" nokkima, et muuda oma postitus... teed endale piinlikust.

Mul endal ka juba piinlik siin Klubi Eesti Karavan foorumis postitada.

Ägedat kõigile ja teadke, et kõik me oleme erinevad.

dodge, kui seda postitust loed, siis ole hea ja vasta minu sõnumile, mille sulle veebruaris saatsin B)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 11:03
#7
Mehhaanik, Sa tahtsid öelda? :P
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 15:24
#8
Tere kõigile.
Arvo.A ole hea ja vaata nüüd enda esimene postitus antud teemas kriitilise pilguga üle!
Teemasse mittepuutuva info üleküllus ühes teises kogukonna foorumis oligi üks põhjuseid ,miks ma liitusin siinse seltskonnaga , ärge palun tõestage , et igal pool on sama olukord.
Saan aru ka inimestest , kes tunnevad muret, aga nemad võiks siis neid vigaseid tekste moderaatorine redigeerida või siis tõesti privas oskamatut inimest aidata.
Ärge palun solvuge, püüdsin teha võimalikult konstruktiivse postituse.
Päikest kõigile.
Tom
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: toto, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 17:07
#9
Püüan asja kuidagi lihtsamalt selgitada kui kõigile veel kohale ei jõudnud- kuna Dodge sai jälle teatud kriitika osaliseks täheneärimisele viitamise pärast, siis püüdsin selgitada, et ta ei närinud tähte ega nokkinud, vaid lihtsalt viitas teatud elementaarsetele õigekirjavigadele, mis selles ukseteemalises netilehes avaldusid. Ma saan väga hästi aru, et Dodge postituses oli ka peidus teatud annus varjatud sarkasmi või irooniat, kuid see ei ole hetkel oluline.
Ka mind häirib, kui avalikud veebilehed on vigases eesti keeles. Naerame me ilmselt kõik teatud Nigeeria kirjade üle, kus google tõlke abil püütakse ullikesi õnge, aga kui kodumaised veebilehed kubisevad vigadest, siis ei häiri see meid justkui üldse. Miks? Oleme tolerantsed, leplikud, ei taha tühjast tüli kiskuda?
Taolisi lehti on muideks vägagi palju ja paistab, et makstakse küll veebilehe tegijale, kuid ei raatsita maksta keeletoimetajale ja arvatakse, et webmaster on niigi haritud. Paraku see alati nii ei ole.
See, et me kõik ei ole filoloogid ja ei valda eesti keelt 100%-liselt (kaasa arvatud mina), on arusaadav ja see ei olegi ausalt öeldes nii oluline, sest inimesed ja nende oskused/ võimed on tõesti erinevad, aga vähemalt suheldes laia avalikkusega, mille jaoks on ka veebilehed või foorumid, võiks püüda natukene rohkem kontrollida seda kirjapandut, mis meile kõigile ekraanilt vastu hakkab vaatama.
Aga nagu näha, pole kriitika siiani märki tabanud, sest vastu vaatab ikka sama kiri: "külje ukse avamis automaatika"

Ja kodanik Tamm leiab siit enda jaoks ilmselt väga palju teemasid, kus ei ole info üleküllust ja kindlasti ka neid teemasid, kus seda parasiitinfot ehk rohkem. Foorum on foorum ja siin on kõigil võimalus midagi öelda kuni seda ei tehta ropult või solvavalt.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 17:09 - 13.03.2019 17:10
#10
Kusjuures, kui seda norimist proovida kuidagi õigustada, siis see on üks selline koht, kus kirjavead mängivad täiesti konkreetset rolli ürituse lõpptulemuses - kui Googlest valesti kirjutatud asja otsida, siis ei leia ka õigeid tulemusi.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 13.03.2019 17:10 tfr.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 18:19
#11
tfr kirjutas: Kusjuures, kui seda norimist proovida kuidagi õigustada, siis see on üks selline koht, kus kirjavead mängivad täiesti konkreetset rolli ürituse lõpptulemuses - kui Googlest valesti kirjutatud asja otsida, siis ei leia ka õigeid tulemusi.

Nii see on, isegi googeldasin.
Googeldasin ka teisi asju ;)

Vahet ju tegelikult ei ole, et kes ja kuidas.... Igaüks omamoodi ja alati saab ju viisakamalt midagi parandada ja teisi õpetada. Pean silmas dodge postitusi ;)

Ma ei tea miks, aga Arvo A. postitustes on dodge nimi kirjutatud suure algustähega.... Kas suurest austusest dodge vastu või räägib tegelikult kellestki teisest? ;) See selleks.

Mina arvan, et see asjalik Tamm-e ütlus ütleb kõik...
"..Saan aru ka inimestest , kes tunnevad muret, aga nemad võiks siis neid vigaseid tekste moderaatorine redigeerida või siis tõesti privas oskamatut inimest aidata. ..."

Kõik sõbralikult edasi ja ei proovi teistele ära teha?

Olen küll endale lubanud, et "trollidega", kelle kohta kontaktid puuduvad, ma "targutama" ei hakka... aga vahest ikka juhtub. Nagu nüüd dodgega, kes ei "julge" vastata minu küsimustele sõnumites :(
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 20:12 - 13.03.2019 20:23
#12
Tere.
Olles inimene, kes suure osa oma hobidega seonduvast infost leiab google abil, siis mind isiklikult ei morjenda niivõrd see kui mul midagi kirjavigade tõttu leidmata jääb , vaid see , et sattudes otsinguga kasvõi antud automaatika teemasse , leian sealt paar teemakohast postitust ja reeglina paar lehekülge teksti , mis ei anna mulle antud teemast vähimatki infot.
Vaid sellistest kogemustest tingituna kirjutasun- ilma ,et mul oleks olnud seisukohta, kas keegi tegi kellelegi liiga või mitte!
PS! Kui me näeme suurt probleemi selle, et mõne tuhande osalejaga foorumis on keelelisi vääratusi, siis miks me ei ole kuulutanud rahvuslikuks katastroofiks onnline meedias -mida loevad sajad tuhanded -lokkavat düsgraafiat?

PPS!No nüüd endalgi paranoia- märkasin ,et eelmises postituses lipsas läbi mitu viga ja kontrollides ka antud postitust, ei olnud asi parem :) ja analüüsides selgus ka põhjus (vähemalt minu puhul) ,milleks osutusid : klaviatuurile sobimatult suured sõrmed, klahvide inglisekeelne paigutus , nägemisele mittevastav tekstifont, iga klahvivajutus ei ruugi erinevalt pliiatsist alati jälge jätta jne. :):) . Ei ole kerge Meil kellelgi:)

Päikest.
Viimati muutis: 13.03.2019 20:23 Tamm.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 20:30
#13
Jah, kerge on olla ebanormaalne. Isegi teen vahest kirjatekstis vead, pärast avastan. Et kirjakeel vähem "longaks", siis vaatan teinekord ka ÕS (internetis). Sellest on abi.

Kui selle teema lõpuks keegi ka ukse avamise automaatika vastu huvi tunneb, siis on päris vahva.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

13.03.2019 20:47
#14
Märgiks ära,et enamustel klubi liikmete autodel on kleeps "elu nigu ernes".
Mõelge ise,mida selle all mõtlen.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm, Kalmer, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

14.03.2019 09:02
#15
Kõik targad kes arvavad, et oskavad ja teavad emakeelt neile täna ideaalne võimalus end proovile panna ja palun siis tulemust siin ka jagada.
vikerraadio.err.ee/915719/huvitaja-emakeelepaeva-e-etteutlus
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, toto, Priit Peljo, Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

15.03.2019 23:16
#16
Ivar Kalev kirjutas: Jah, kerge on olla ebanormaalne. Isegi teen vahest kirjatekstis vead, pärast avastan. Et kirjakeel vähem "longaks", siis vaatan teinekord ka ÕS (internetis). Sellest on abi.

Kui selle teema lõpuks keegi ka ukse avamise automaatika vastu huvi tunneb, siis on päris vahva.

:lol:

Juhtum lõpetatud ja edaspidi, siis vaid postitused vastavalt teemale?

Toivolt parim kommentaar, siin teema väliselt...
"Märgiks ära, et enamustel klubi liikmete autodel on kleeps "elu nigu ernes".
Mõelge ise, mida selle all mõtlen"

Olen isegi seda Googeldanud ja tulemuseks... Kohtumiseni uues Teemas ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

02.07.2019 21:43
#17
Teisipäev 2.juuli 2019
Eesti Päevaleht

Paberlehe esikülje paremal üleval nurgas:
Pidu läheneb

Korrakaitjad on laulu-ja
tantsupeo ajal valmis hullimaks

....................................

eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=hull&F=M
h`ull <22e: hullu, h`ullu; keskv hullem ja täh-s vaimuhaigem ka hullum, üliv kõige hullem ja hullim>.

Tegelikult on need hoopis "lapsajakirjanikud" , kes eesti keelt solgivad. Äkki peaksid siis häbenema hoopis neid koolitanud õppejõud?

Telekas jooksis ka pikalt telefoni reklaam, kus reklaami peale lugev tibi kahe Leica kaamera asemel hoopis kahte Laika kaamerat lubas. Ei härinud vist kedagi peale minu .
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

02.07.2019 22:17 - 02.07.2019 22:21
#18
eavp kirjutas: Teisipäev 2.juuli 2019
Eesti Päevaleht

Paberlehe esikülje paremal üleval nurgas:
Pidu läheneb

Korrakaitjad on laulu-ja
tantsupeo ajal valmis hullimaks

....................................

eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=hull&F=M
h`ull <22e: hullu, h`ullu; keskv hullem ja täh-s vaimuhaigem ka hullum, üliv kõige hullem ja hullim>.

Tegelikult on need hoopis "lapsajakirjanikud" , kes eesti keelt solgivad. Äkki peaksid siis häbenema hoopis neid koolitanud õppejõud?

Telekas jooksis ka pikalt telefoni reklaam, kus reklaami peale lugev tibi kahe Leica kaamera asemel hoopis kahte Laika kaamerat lubas. Ei härinud vist kedagi peale minu .

Varemgi olen siin soovitanud, vist :), et mõned võiks teha oma teema kirja vigadest ;) Foorumi otsing abiks ;)
Jätaks lõpuks selle "tähenärimise" ja ilkumise õigekirja suhtes? Või ei?

Veelkord juhin tähelepanu oma profiili allkirjale...

Ägedat kõigile ja olgem ägedad ning head :)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 02.07.2019 22:21 Priit Peljo. Põhjus: Tegin postituse mõtte enda arust/teada selgemaks ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

02.07.2019 22:19 - 02.07.2019 22:21
#19
No näete, armsad kaasmaalased - üheskoos oleme tugevad! Eriti meeliülendav on see praegu, rahvuslikul ärkamisajal. Eesti eest!

Normaalsetel autodel käivad küljeuksed juba tehasest elektriliselt...
Viimati muutis: 02.07.2019 22:21 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küljeukse avamisautomaatika

02.07.2019 22:28
#20
dodge kirjutas: No näete, armsad kaasmaalased - üheskoos oleme tugevad! Eriti meeliülendav on see praegu, rahvuslikul ärkamisajal. Eesti eest!

Normaalsetel autodel käivad küljeuksed juba tehasest elektriliselt...

?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev