M: vanem matkaauto

M: vanem matkaauto

04.10.2014 11:58
#1

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

05.10.2014 16:57
#2
võiks siiski rohkem vaeva näha kuulutuse tegemisel
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

05.10.2014 23:51
#3
ei saanud aru, äkki õpetad? kas link ei avanenud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

06.10.2014 10:35
#4
küsimus on elemantaarses foorumiviisakuses
paljudes foorumites kirjeldamata ja regulaarimata ehk kirjutamata reegel
aga paljudes foorumites on tegu kirjutatud reeglitega mis on punased ja mille järgimist jälgitakse karmilt

milles asi ?

sisutühi pealkiri ja ainult lingiga kuulutuse sisu
ehk tegelikult nagu müüks asja aga väga nagu ei taha

isiklikult olen seda meelt et, kuulutuses nagu ka üldteemaliste postituste pealkiri peaks olema juba ise informatiivne. mitte nagu siinkohal on "m: vanem matkaauto" vanema matkaauto asemel oleks lisanud margi/mudeli ja aasta oleks asi palju informatiivsem olnud
kuulutuste puhul peaks sisus olema välja toodud kogu info ja kontaktandmed koos asukohaga jne.
viide kuskile börsi, soovi ostasse või auto24 on lati alt läbi jooksmine suhtumisega kui tahad osta siis uuri ise.

ja see pole ainult niisama vingumine aga see on ju lihtlabane võimalus suurendada võimalust oma kauba müümiseks ja ostmiseks. kuluta see paar minutit märgatva ja informatiivse kuulutuse tegemiseks ja tõenäosus on suurem. (paljud lihtsalt põhimõtteliselt ei ava kuulutusi kus sees on vaid link !!!)
samuti otsivad paljud kaupa nt. otsingumootorite abil ehk kui otsin konkreetset asja siis ma panen googlisse selle asja kirja mida ma otsin ja sellised kuulutused jäävad siis kah ju leidmata.

foorumid on täis kuulutusi mille sisu on vaid üks link ja postitaja ainsaks postituseks see tavaliselt jääb peale värsket registreerumist

minuarust võtab selliste kuulutuste ja kuulutajate suhtumise kokku üks postitus ühest teisest foorumist

kopeeritud tqhq foorumist siis:
anryo: Olen selle jutu kirjutanud kokku küll ühe teise foorumi jaoks, aga pädeb ka siin.

Hea näide informatiivsest kuulutusest:
www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=42865

Halb näide:
www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=42757


Olles aastaid jälginud erinevaid foorumeid ja kuulutuste saite, siis ma ei saa aru, miks osad inimesed panevad küll kuulutusi üles, kuid tegelikult vist müüa ei soovi. Ja kohati tekib tunne, et osad kuulutused on pandud selliste inimeste poolt, kelle jaoks müüdav ese on vist nii suure sentimentaalse väärtusega, et tegelikult nagu ei tahagi müüa. Aga kuna naine käskis vana kola maha müüa, siis on hea ette näidata pärast, "et aga ma panin ju kuulutuse ja keegi ei soovinud osta...!"
Ja mitte vaid selle foorumi kontekstis, vaid igal pool mujal ka.

Näited:
- kuulutusele ei lisata hinda ( "Paku ise hinda" )
- kasutatud asjade puhul ei lisata pilte (" Pildid lisan nädala pärast kui fotoka saan" ). No pane siis kuulutus ka alles nädala pärast koos piltidega!
- kuulutusele ei lisata müüdava asja nime/mudelit ( "Müüa woofer / võim / arvuti / auto" ) jne.
- kuulutuses on kirjas "Töötab / heas korras" vms. aga lähemalt uurides selgub, et automakil pole raami, telekal pult on puudu, ekraan on jubedalt kraabitud jne. See on oluline info ja peaks olema kohe kirjas!
- kontaktandmeteks on ainult "privaatsõnum", kuid neid ei loeta 2-nädala jooksul
- esialgne hind pannakse jube kirves ja siis "up'itakse" iga mõne päeva tagant ilma hinda alla laskmata
- või siis eelmisele täienduseks - hinda lastakase 300.- eur'istel asjadel alla stiilis "Up. Hind nüüd ainult 295.- eur!"
- kui teha 300.- eur asjale pakkumine 255.- eur (st. -15%), siis tavaliselt ei müüda vaid oodatakse veel kolm kuud, et lõpuks hoopis 250.- eur'iga maha müüa peale mitmeid up'imisi
- kui ise teed kõigile eelmainitud tingimustele vastava korrektse kuulutuse, siis on kümneid "pakkujaid", kes 300.- eur asja puhul pakuvad, et "Tavai, teeme 100.- eur ja tulen kohe järgi". Tehke normaalne pakkumine, ütleme 250.- eur ja ehk isegi võetakse vedu.

Soovitused:
- kui tahate müüa, siis tehke oma toode huvitavaks, et kuulutus paistaks silma, et lisainfo oleks kõik kohe saadaval linkide näol tootja kodulehele, piltidena jms.
- olge valmis esialgsest hinnast kiirele pakkujale andma ikka vähemalt 15% alla või jäätegi kuudeks müüma. Mõelge, kas te poes ostate midagi, kui allahindlus on vaid -5% või -10%? Kui suur peab Sportlandis või Stockmannis olema ale, et üldse kohalegi viitsiksite minna? -40%?
- enne piltide tegemist palun tehke asjad puhtaks ja pange lisaseadmed ilusti viisakalt sinna kõrvale. See näitab, et hoolitsete asjade eest mitte ei hoia neid kusagil kamina kõrval puukastis.
- mõelge, millist kuulutust või reklaami panete ise tähele ja mis info seal peab olema, et huvi tekiks. Kui „Klick“ teeb reklaami a’la „Müüa üliodavaid telekaid, tule kohale Viljandisse või helista ja küsi mis hinnad on!“ – kas tekib huvi omale uut telekat osta?
- kui teha müüjale pakkumine mingi hinnaga siis pole mõtet vastata, näiteks et "35.- eur on liiga vähe" vaid võiks kohe teha ka omapoolse pakkumise stiilis "35.- eur on liiga vähe, aga 40.- eur puhul olen nõus müüma". See säästaks mõtetutest edasi-tagasi e-mailide saatmisest ja teeks kauplemise kiiremaks.
- sarnane asi on ka kokkusaamise asukoha ja kellaaegadega. Pole mõtet vastata, et "kell 12:00 kino Kosmose juures mulle ei sobi", vaid võiks kohe kirjutada, et "kell 12:00 kino Kosmose juures ei sobi. Võiksime kokku saada kas samas kohas kell 14:00 või Rocca-al-Mares kell 16:00". Taas säästate teineteist e-mailide ping-pongist.

Edukat kuulutamist ja edukat müümist!
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

06.10.2014 11:54 - 06.10.2014 11:58
#5
Mina jälle olen seda meelt, et inimesed on erinevad. Kõigile ei meeldi kirjutada, kõik ei oska ka nii, et oleks ilus ja huvitav.
Ma kirjutasin reisimisest pika ülevaate siin foorumis. Paljud ei kirjuta sellestki, et nad reisimas käivad :laugh:

Edu müügis.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 06.10.2014 11:58 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

06.10.2014 12:12
#6
Palun tuhandete foorumite ja foorumikülastajate ees vabandust, et ma pole foorumite punaseks kirjutatud karme reegleid järginud!

Tuleb välja, et ka siin foorumis pean ma elama kellegiga KOOS :laugh:

Aga ma ei taha, tahan olla vaikne ja tagasihoidlik, vott!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

06.10.2014 15:56
#7
Minumeelest lingist piisab. Matkaauto pakkumine väga õiges kohas. Auto24 täielik info kirjas.
Edu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

06.10.2014 18:50
#8
Kui ikka kirjutada ei meeldi siis oleks hea ju pealkirjaski mark/mudel/aasta kirja panna sest "vanem" on suhteline mõiste.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: M: vanem matkaauto

17.11.2014 11:55
#9
Kas tohin ka arvata?
Pealkirjas võiks lihtsalt mark, mudel ja aasta küll läbi joosta.
Aga samas kui on A24 s kõik asjad täidetud, isegi asukoht, mitte et ainult eesti, ning kui ei ole miskit väga erilist lisavarustust, mida ei taha , või ei mahu sinna kuulutusse kirjutama, siis see lisaks. Aga milleks dubleerida seda, mis on seal ilusasti olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev