O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

03.05.2022 17:05
#1
Tere.
Soov leida nimetatud asi. Iseenesest saab maailmast tellida aga võib ka siit ju küsida ehk on kellelgi vihjeid või lausa pakkuda. Peaks siis olema kahene iste mis käib voodiks mille pikkus tuleb u. 1900mm. Alt raami laius on neil u. 1150 mm. Turvavöödega istmete küljes ja E tähistusega mis maanteametile sobib.
5143420
Martin Vuks
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

03.05.2022 22:45
#2
Kõige odavamalt saaks testitud sellise istme endiselt inglismaalt. Kahjuks pole nad enam EU liikmed ja maanteeamet nende toodangut enam aktsepteerima ei pea.
Kui aga ehitad bussi kaubikust, siis sinna kaubaruumi pole neil voodi kallale asja, kui istmena kirjas ei ole. Kaubaruumis on kaup ja voodi on magamiseks, mis sertifitseeringut ei vaja.

Ma isegi ei ole varem kuulnud, et nad nõuaksid voodiks käivalt istmelt E-märgistust. Turvavööd peavad olema automaatselt reguleeritavad ja 3 punkti kinnitusega. Muud ei tohiks olla, kui tegu on tootja poolt mingis EU riigis sertifitseeritud istmega.
Mitmed saksa firmad näiteks toodavad selliseid istmeid, alustades Reimost ja lõpetades väiksematega.

Kui näiteks paigaldad VW California 2 kohalise voodi istme või T5/T6 kolmekohalise voodiistme, siis need on ju tehase toodang. Mingit E ei ole.

Laiast maailmast tellides soovitan jälgida, et poleks liiga kõrge või liiga madal. Meil on see istumise osa lisaistmetel väga täpselt reglementeeritud ARKI poolt.

Inglastel ühtegi istet vist päris 1900 ei olnud. Pikkus saavutati tavaliselt kapteniistmete ümberkeeramisega.
Inglastel on nende istmete nimi "rock and roll bed" , kui otsima hakkad. 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

04.05.2022 08:17
#3
Mul on Transporteris med. transpordi sisu kus korralikult valgused, elektrid, webastod jne. Neid ma maha lammutada ei tahaks. Minu info ongi saadud peale arkis käimist. Et pean vaheseina ära võtma ja kahese istme sisse panema( laskma panna) siis saan arvele 5- e kohalisena. See inglaste variant mahuks ilusti vähemalt kodulehel olevate jooniste järgi. Inglastel on vist turvavööd peegelpildis aga see ei tohiks määrav olla.E- märgi pidi paigaldaja ise panema kui seda ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

04.05.2022 12:56
#4
Paistab, et ark jätkuvalt teeb mis tahab. Mina oma kiirabi võtsin arvele neljakohalisena, klappistmega kusjuures. Peale seda tegin 2x1.5 voodi , kasutan muidugi ainult kahekesi rändamiseks. Paras tsirkus oli juba arvele saamisega, esimene kord nõutud asjad regades enam ei huvitanud kedagi. Voodi osas kahjuks ei oska aidata.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

04.05.2022 14:14
#5
Kas see auto ka reaalselt peab 5 kohaliseks saama? 5 reisijakohta, kui magada saab maksimaalselt 4?
Mulle isiklikult meeldib, kui on ees 1+1 , olgu ta siis T4, T5, või T6

Vahel lihtsalt tahaks kõrvalismel ka mugavalt sõita. Muidugi olemas on ka alus (jälle inglastel) , mis laseb ka sellel 2 kohalisel istmel 180 kraadi keerata. Kui see kiirabi on pika kerega isend, siis nii T4, kui T5 ja T6  multivan keskmise rea istmed on 180 kraadi keeratavad ja oma turvavööga. T4 omad küll alles alates 2000 aastast.

Saab panna need ja siis juba sellise voodi, mis ei ole sõidu ajal istumiseks. Kas ARK oskas soovitada ka paigaldajat, kes seda E tähte voodile jagab?

Omal ajal nii Silwi, kui Avestark keeldusid 5 aastat vanasse autosse siinidega T4  istmeid paigaldamast, et nemad saavad panna ainult uutesse ja ainult oma istmeid, et ARK läbi läheks..
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

05.05.2022 12:14
#6
Ole veel hästi kindel ja küsi uuesti MNT üle.
Kas ikka võid ise panna. Ja kes võib panna. 
Jah iste võib ju olla "E" ja seda siis istme tootja poolt aga panija peab olema aksepteeritult pädev seda tööd tegema.
Muidu on nii, et paned ise või naabrimees kes omab suvalist garaazi (OÜ/FIE) nagu ametlikult aga tehtud tööd ei aksepteerita.
Võta see vastus neilt kindlasti kirjalikult.

Pärast "angaaris" vaielda, et see mees või teine sealt osakonnast telefonis ütles, et nii saab ja tohib ei vii kaugele.

Mul on teadmine (võibolla vananenud), et jah iste ise peab olema "E" ja selle paigaldajapeab omama mingit pädevust selleks.
Teisealt ei pruugi pädev tegija sind jutule võtta oma kaubaga ja tahab sulle enda oma pakkuda koos tööga.

Hiljutised kaotused kohtus "matkaauto istmete" teemal võib olla neid piisavalt pahandanud, et nad nüüd teevad tagasi kellele iganes. Aga ei pruugi
MNT suhtlemisel kui on ka kerge oht, et asi võib sinu jaoks ummikusse minna on alati reegel, et asi tuleb saada mustvalgel paberile.

  
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

06.05.2022 06:38
#7
Jah.Peab olema sertifitseeritud paigaldaja kes annab ka vastava dokumendi selle kohta. See maanteeamet on jah nö. riik riigis.Esiteks teatab see üks konkreetne vennike et eestis on täiesti omad seaduse kui mujal EL- s. Siis selgub et ka temal isiklikult on oma arusaam meil kehtivatest nõuetest. Kui ma olin pikemalt seljaga tema poole nurgas seisnud ja pöialt imenud et käed jõuetust vihast ei väriseks tulid talle appi asjalikumad kolleegid ja saime lõpuks dokumendi kus tuleb prantsusmaal paigaldatud iste ära võtta ja vahesein eemaldada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

12.06.2022 17:53
#8
Siin on lühiülevaade saksamaal paigaldatavatest 2 ja 3 kohalistest magamisistmetest. (kajuks osa on küll puudu)
camping-bus-vergleich.de/schlafsitzbank-fuer-den-vw-t5-t6-anbieter-und-erfahrungen/

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

05.07.2022 00:04
#9
Õnestus vahepeal ühelt Poola firmalt osta kasutatud VW California kahe kohaline magamisiste , mis käib Multivan siinidesse.  (1 ja 3 siini kõrvalistuja poolt lugedes)
Sai täna see iste  üsna pulkadeks lammutatud, et jalgu alt kätte saada. Mitte kuskilt seda E märgistust küll välja ei tulnud.

Kuna minu põrandal on Unwin siini aukude sammuga siinid, siis tuleb originaal VW istme jalgade asemele Unwin istme kinnitused.  Analoogsed üksikud ja paarissiinid, mida paigaldatakse saksamaal (ja vist ka Soomlaste Carsport istmetele) on aukude samm teine ja omavahel need asjad kokku ei sobi. Muidu saaks seda siini eestis ka WÜRTHist tellida-osta. Jalgu ja üksikuid istmeid sellele   aga müüvad suvilafirmad.

Miks Avestark omal ajal just seda siini mulle paigaldas, ei olegi täpselt aru saanud. Nemad pakkusid ja mina "ullike" olin kohe nõus. Sai ju kohe ka sobivad 2 istet neilt  juurde. Samas interneti piltide järgi kasutavad seda ka teised eesti ümberehitajad. Näieks  Bennett
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

05.07.2022 06:32
#10
Läksime seda teed, et ostsime romulast Multivani(3500,-) kust võtame kogu tagaosa sisu.Siinid paigaldab Silwi koos kogu paberimajandusega. Veel lisandub elektriku töö üks päev (150,-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

05.07.2022 07:37
#11
Loodetavasti Silwi teab, et Multivan siinide paigaldamisel VW T5/T6 autole, millel neid tehase poolt ei ole, käib kere alla terve hunnik kinni needitavaid erinevaid plekitükke, mille külge siis läbi põhja kruvitakse kinni siinid. Ma millegipärast arvan, et nad püüavad siinide liimimisega hakkama saada, mida VW ette ei näe.

Need needitavad vidinad on kõik VW tellitavad, aga hetkel ei leia koodide nimekirja ülesse. Mõtlesin oma kahe siini lisapaigaldusega algselt ka seda teed minna, aga siis sain aru, kui palju neetimist , puurimist ja erinevate asjade ostmist see on. Isegi paak tuleb maha võtta ja osa väljalaskesüsteemi alla lasta.

Siinid pikale kerele (2tk) umbes 700.-
Plekid sinna peale 340.- (kahele siinile)
Plastikotsad- 30.-
Pluss siis originaal poldid, needid ja need tugevdusplekid, kus mutrid külge keevitatud.

Samuti oleks tulnud siis üks Avestarki paarissiinidest ülesse võtta, et puurimiskohad täpselt kere põhjaplekil märgitud augukohtadesse satuks. Liiga palju jama. Kuigi juba seaduslikult  paigaldatud  2 lisaistme jaoks oleksid siinid alles jäänud.

Mul on muidugi kahtlane tunne, et see Multivan on ostetud Lehetust ;)  Kui ei , on eestis veel üks Prantsusmaalt pärit haigetransport, mis uue sisu saab.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: O: Voodiks käiv kahekohaline turvavöödega ja E märgistusega iste.

10.08.2022 08:47 - 10.08.2022 08:49
#12
Eile sai siis lõpuks niikaugele, et T5 California originaal kahese magamisistme külge said kinnitused minu siinidele ja istet on võimalik ka nendel kergelt liigutada edasi-tagasi, kui  kokku 8 lukustit lahti keerata.
Isegi esiistme 180 kraadi ümber keeramisel tuleb magamisosa kogupikkuseks 165 cm, nii et mängu tulevad veel 2 tk firma Schnierle istme aluseid Easy Leg kinnitusega, mis sobivad minu siinidega. Vahe ainult selles, et minu paralleel siini aukude vahe on mõni millimeeter laiem, kui Scnierle paarissiinil.
[img

Istme alusele  tulevad Aguti firma 40x42 õhukesed istmepadjad, nii et asi näeb välja nagu reguleeritav taburet. Saab soovitud pikkuse juurde ja jääb esialgu istme taha voodi pikendus plaadi (nagu on originaalidel 64 cm pikk plaat istme kõrgusel) paigaldamine edaspidiseks.
Ilmselt magada siis juba saab.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 10.08.2022 08:49 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev