12v teler

Re: 12v teler

25.03.2021 12:49 - 25.03.2021 12:50
#26
jah mul ongi, iga äpp peab eraldi toetama (tekib chromecasti saatmise nupp). Netflix, Youtube jms toetavad. ERR ja Jupiteri striimimisega on keerilisem (kuna nende äpp ei toeta) - selleks kasutan "Video & TV Cast | Chromecast" äppi mis lubab suvalisi veebi videoid saata Chromecasti.
Viimati muutis: 25.03.2021 12:50 sgraphics.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

25.03.2021 12:52
#27
Oluline on et osta tavaline Chromecast mis toimib yle TV USB toite. 4k versioon vajab 220v

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

18.05.2021 19:48
#28
Mul on samuti küsimus, kas keegi teab, kuidas kasutada olemasolevat telerit koos Apple tehnikaga või millise teleri võiks osta, mis ühilduks Apple seadmega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

19.05.2021 16:07
#29
Mina ühendan oma apple telefoni alati hdmi juhtmega ja toimib iga tv-ga millel pesa olemas.
Olen ka chromecast jubinat proovinud aga juhtmega ühendamine tunduvalt lihtsam ja kordades kiirem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

19.05.2021 16:33
#30
Margo kirjutas: Mul on samuti küsimus, kas keegi teab, kuidas kasutada olemasolevat telerit koos Apple tehnikaga või millise teleri võiks osta, mis ühilduks Apple seadmega?
Mina kasutan Apple TV(4 gen), sinna saab päris palju äppe tõmmata ja kasutada ka IP-TV võimalusi. Mingil põhjusel on alati kepp ja käpikud Apple enda hotspotiga, ehk siis tavaliselt pead iga kord uuesti hotspotiga(kui iPhonest jagad) liituma. ATV on selles suhtes mugav, et saab oma kõiki kontosid(iCloudist) mugavalt kasutada, pilte ja videosid kasutada jms Apple harjumuspäraseid asju. Toila kämpa wifi mängis HD TV streami ilma katkumata eelmine laupäev.  

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

20.05.2021 10:26
#31
Kas Apple TV saab toite otse teleri USB pesast või vajab eraldi toidet?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

20.05.2021 10:39
#32
sgraphics kirjutas: jah mul ongi, iga äpp peab eraldi toetama (tekib chromecasti saatmise nupp). Netflix, Youtube jms toetavad. ERR ja Jupiteri striimimisega on keerilisem (kuna nende äpp ei toeta) - selleks kasutan "Video & TV Cast | Chromecast" äppi mis lubab suvalisi veebi videoid saata Chromecasti.
ma siin pidasingi silmas Apple IPhone'i yhendatuna Chromecasti. Eraldi peab olema ka wifi olemas (yle 4G simi). Kõik toimib 12v pealt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

20.05.2021 12:40
#33
Margo kirjutas: Kas Apple TV saab toite otse teleri USB pesast või vajab eraldi toidet?
Siin on neid õpetusi ATV 12V peale tegemiseks aga mina kasutan originaalis 220V(kuna talvel panen koju teleka taha). Ma isegi ei tea kui suur see vahe on, kas telekas ja ATV käivad 12V pealt või läbi inverteri.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

21.05.2021 09:23
#34
punkel kirjutas: Ma isegi ei tea kui suur see vahe on, kas telekas ja ATV käivad 12V pealt või läbi inverteri.
 
Jämedalt on iga muundamine ~10% energiakadu.
 
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

21.05.2021 09:58
#35
Tere. 
Minul on Apple TV 4k bussi instaleeritud 12V süsteemi, kirjutan siin puhtalt omast kogemusest.

Margo: Nagu siin juba mainiti, Apple TV ei tööta USB toitega, vaid 220v vahelduvvooluga. Külla aga on võimalik see üsna lihtsalt 12V DC peale ümber ehitada.

MIna ise ehitasin selle juhendi järgi:  Youtube Apple TV 12V hack
Kellegil oli siin mure, et siis ei saa karpi pärast kodus kasutada, siis ära muretse, saab küll. 220V töötab edasi. Ei tohi ainult kahe energia source külge korraga ühendada 12 ja 220! (kuigi ei juhtu ka ilmselt siis suurt midagi)
Miks ma selle ehituse ette võtsin, ja inverterit ei kasutanud? Esiteks energia kokkuhoid, minu oli sel ajal kasutusel hiina 1500W inverter, mis tarbib tühijooksul 15W ja seda jooksutada pisikese TV karbi pärast tundus suht nõme. Lisaks pani see inverter juba pisikese koormuse peale oma vastiku ventilaatori inisema.

Küll aga lisan siia hoiatuse tagasilöökidest mis mind tabas. Nimelt kui esmaselt asja bussi instaleerisin, siis katsetades kõik toimis perfektselt, aga esimesel õhtul laagris, Apple TV enam üles ei tulnud. Natuke mõttetööd ja testriga kontrollimist selgitas tõe. Nimelt on Apple TV 12V sisend väga pinge tundlik, 12,8V käib ilusti, aga 12,5 enam üles ei boodi. Minul aga selle traadi peal kust ma voolu võtsin, on üksjagu tarbijaid, ja seal kukkus pinge 11,8 peale kui kõik asjad töös.
Mõeldud tehtud! Vedasin voolukeskusest uue 2,5mm2 traadi Apple TV juurde, aga ei lahendanud ka see olukorda lõplikult, kuna paistab et sellele karbile ei meeli üldse kui pinge kas või natuke kõigub. Esmaselt bootis üles, aga kui miskeid suuremaid tarbijaid sisse/välja lülitada, tegi random restardi. Asja lahendas lõpuks oomipoest ostetud 9 Eurone pinge stabilisaator. Selline:  oomikas
Selle väljundi keerasin 13,5V ja nüüd lõpuks on elu nagu lill, ja asjad nii nagu mina tahan.
Miks ma kogu selle jandi ette võtsin? Inimesed kes on Apple TV kasutanud, ilmselt saavad aru, kui hästi see Apple ökosüsteem toimib. On igasugu odavamaid lahendusi, aga nutitelerite liides on reeglina õudus kuubis, Chromcast oleks vast enamvähem, aga kuna mul Apple asjad olid olemas, siis seda ekstra ma soetama ei tahtnud hakata. Sügisel tõstan TV karbi tuppa tagasi, ja elu ilus. Kaablliga miski teleka külge ühendada tundub aga väga üleelmine sajand mulle....
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

21.05.2021 13:43
#36
Nõus et lahendus peab olema personaalne, midagi mida kogu pere nõus kasutama. Kui varem oli sati pann, siis nyyd palju rohkem variante. Meil kodus 3 chromecasti, ja vagunisse kah sama lahendus panna oli loogiline - naine ja lapsed saavad hakkama. Kel on ATV siis ilmselt see mõistlik. Kes harjund nuti-tv'ga jne

Panen siia oma lahenduse eskiisi kel huvi:

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

27.07.2021 11:56
#37
kuna olen ise 12v smart-televiisori otsinguil, siis igaks jagan teilegi minule teadaolevaid variante - 
- Finlux 2021 mudelid (24'' ja 32'')  
- ProCaster  
Lisaks saadaval loomulikult Saksa-kataloogikaup.
Tundub, et nt Philips on 12V mudeliuuendustest loobunud ning saadaval vaid tava tv-d.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 16:10
#38
Oma vanade silmade säästmiseks ostsin ka selle Finlux 32" mudeli. Üllatuseks oli see, et kliendikaardi soodustust sellel tootel eestis ei ole.

Teada üllatus oli aga see, et niisama lihtsalt see vana asemele seina ei lähe.
Kinnitus on Reimost SKY 10N . Et sellega ära mahuks WC tagaseina külge , siis tuleb ilmselt ühte välisseina riiulit otsast lühemaks lõikuda. Ei leidnud ka 360 kraadi teleka keeramise võimalusega kinnitust kuskilt müügilt, mis võimaldaks ka transpordiasendisse fikseerimist. Müügil ainult 1 sobiv
Hoiatus: Spoiler!

aga kuidas seda püstiasendisse sõidu ajaks fikseerida, pole suutnud välja mõelda.
Kas mingid rihmad võiksid aidata või kuidas teised sellise asja lahendanud on?
Iga kord maha tõsta enne sõitma hakkamist pole vist ka eriti mugav, kuigi praegune kinnitus seda võimaldab.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 16:13
#39
Meil on 32" jurakas TV sõidu ajal igal juhul rihmaga kinni, muidu sõidab edasi-tagasi. Võin saata hiljem pilte, kui huvi on?

Teine asi, mis fenomen see on, et ajatakse taga 12V televiisorit? Meil on reisi ajal kaasas kodust televiisor. See on esiteks poes vist soodsam ja teiseks milleks osta topelt?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 16:49
#40
Me näiteks enamuse ajast (90%) ilma 220v kämpimas (odavamad ja ilusamad caravan parki kohad või campground/puhkeala camping). Päikesepaneel või vajadusel genekas laadimiseks. Igal yhel oma stiil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 16:55
#41
sgraphics kirjutas: Me näiteks enamuse ajast (90%) ilma 220v kämpimas (odavamad ja ilusamad caravan parki kohad või campground/puhkeala camping). Päikesepaneel või vajadusel genekas laadimiseks. Igal yhel oma stiil.
Televiisori jaoks saab ju tillukese inverteriga 220V ju ilusti teha. Või pole see hea mõte?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 17:27
#42
Suvel vb mõeldav aga mitte talvel vähese päikesega. Mõttetu kadu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 18:06
#43
sgraphics kirjutas: Suvel vb mõeldav aga mitte talvel vähese päikesega. Mõttetu kadu.
Kui suur see kadu võib olla, kui meil televiisor on 60W. Toa aku on meil 270 Ah (ost 2018). Päikesepaneele me ei kasuta.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 20:11
#44
Loen et kadu umbes 20%. Mu 12v teler max 35W. Isiklikult prooviks asjade hulka mis vaja viia karavani ka hoida minimaalsena, mitte tarida kolakat telekat. Vähendab takistusi/aega et jälle sõitu minna.

Oleks ilmselt hea omaette teemas seda arutada ja kalkuleerida inverteri efektiivsust ja mõistlikust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 20:23
#45
Siis küll. Me reisime harvem ja ei näe probleemi kahe televiisori asemel ühe omamises ning liigutamises. Mugavust lisab kiirkinnitus (klik-klak).
Muidugi on veel 1 nüanss mida algul ei oskaks ehk mõeldagi - igasuguse elektroonika jaoks peaks niiskus olema ehk mitte kõige sobivam keskkond. Paraku karavanis aastaringselt seistes mingi suurem niiskus kui toas siiski on. Suur see probleem ehk ei ole, meil teine nö kapiteleviisor on juba 3 aastat bussis ja seni toimib.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

28.07.2021 21:21
#46
Minu soov 12V televiisori jaoks on ikka see, et saaksin kasutada ka naiteks NOCO või suvalise muu 12V aku taga.

Samuti vähemalt teoorias võiks need 12V televiisorid rohkem põrutamist kannatada.  Osadel väiksematel on see lausa tootja poolt kirjas, et sobib elamuautosse.

Seekordne ost on aga väike pettumus. Midagi on seal juba praegu sees liikumises, kui tugevamalt raputada, on seda kuulda.
Samuti on voolutarve 12V teleka kohta loomulikult suurem, kui vana 12V ja  24"  oma.

Andmesilt näitab 65W . Seda soomlaste lehelt ei leidnud, oli kirjas  ainult - 2020 energialuokka A+, 2021 energialuokka F .
Samas läpaka autolaadija on mul samamoodi 65W max ja laeb küll. (Dell) 220V laadija on aga 90W

Mis nüüd puutub aga 220V , siis inverter täitsa olemas, puhas siinus ja "niutsatab" korraks ainult siis, kui 1600W konditsioneeri kompressor käivitub, aga see on juba puhtalt krooni ajal ostetud 140A Varta geelaku teema, mis tundub väsinud olevat.

Iga muundamine on aga teoorias pingekadu, sest tänapäevases televiisoris ei vaja mitte ükski detail 220V . Nagu eespool siin teemas targemad kirjeldavad, iga muundamine on 10% kadu. Koduteleka jaoks on tegu topelt muundamisega ja vaevalt nad raputamiseks ette nähtud on. Samas selle TV kaal ilma jalgadeta on  4,25kg , mis oli ka üheks ostuargumendiks.

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

23.02.2022 16:38 - 23.02.2022 16:42
#47
Kas sellel Motonet Finlux 24-FHMD-4220 Android on keegi proovinud Telia Elisa Go3 rakendusi? 
Finlux 24" Android Smart TV teler 12 V / 230 V 95-01823  www.motonet.ee/et/toode/9501823/Finlux-24-Android-Smart-TV-teler-12-V--230-V
Viimati muutis: 23.02.2022 16:42 kaupz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

06.03.2022 19:45
#48
Huvitaks ennastki see tv, aga ei kiirustanud kohe ostma seda. Samuti pole selge veel, et kas peale go3 veel varianti on metsas telekanaleid vaadata on? Kuidas see go3 nüüd funkab. Teha leping tv+internett, saab mingi  4g ja ruuteri? Telekas äpp tõmmata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

06.03.2022 20:32 - 06.03.2022 20:33
#49
See 24 tolline pole HD vaid HD redy, oluliselt viletsam pilt.
Siis juba 22 parem.
Viimati muutis: 06.03.2022 20:33 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 12v teler

06.03.2022 21:03 - 06.03.2022 21:08
#50
Remo22 kirjutas: Huvitaks ennastki see tv, aga ei kiirustanud kohe ostma seda. Samuti pole selge veel, et kas peale go3 veel varianti on metsas telekanaleid vaadata on? 
Kasutan sellist 22" nutitelekat   ja telefonis on elisa elamuse äpp ja rohkem pole midagi tarvis, et eestis metsas telekat vaadata. Elisa elamuse kasutamiseks on vaja telekast skännida QR kood. Kui omal kodus ei ole Elisat, siis võib selle koodi skännida ka mõne sõbra telerist (toimib samamoodi) Samuti peab olema telefon selline, millel on Smartview funktsioon. Kõik, kogu lugu, rohkem pole mingeid karpe ega lepinguid tarvis. 
 
Viimati muutis: 06.03.2022 21:08 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev