Telekas ?

Re: Re:Telekas ?

01.08.2011 14:27
#101
Mis see antiúokk on/tähendab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

01.08.2011 14:34 - 01.08.2011 14:40
#102
TV kirjutas: Kui antiúokki pole, on TV aastaga õhtal.
Sellepärast TV nüüd küll "õhtale" ei lähe, vaid DVD mängija võib töölepingu üles ütelda.
TV kirjutas: Kui küsida poest, miks TV juures klausel: sobib karavanile? Siis nende vastus on lihtne: sellel on 12v ja saate seda seisvas karavanis kasutada......see näitab palju nad üldse sellest maailmast teavad.
Karavaniks loetakse üldjuhul järelveetavat vagunit. Selles sõidu ajal telekat ju ei vaadata! Ja kui ei vaata, siis ei juhtu sellega ka midagi.
Kes tahab aga oma matkaautos sõidu ajal DVD-sid vaadata ja sõidab mööda kohutavalt rappuvaid teid, siis tuleks lisaks ka vastav DVD mängija muretseda.
Endal küll kogemusi pole, kuid arvan, et kui tavaline DVD mängija autos sõidu ajal mõne pehmema koha peale panna, siis peaks vastu pidama küll.
Ehk siis - Telekad kannatavad transpordi välja, ainuke nõrk koht on DVD mängija, mis pea aga alati ka telekaga komplektis olema. Ja kui ka on, siis ei tasu seda sõidu ajal vaadata.
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 01.08.2011 14:40 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Telekas ?

01.08.2011 14:44
#103
Rein kirjutas: Mis see antiúokk on/tähendab?
Antiðokk üldjuhul lülitab DVD mängija liigse rappumise korral välja ja ei taga selle töötamist vibratsiooni tingimustes.
Liigse vibratsiooniga ja autos vaatamiseks tuleks valida lihtsalt vibratsioonikindlamaid mängijaid.

Parandage mind, kui ma eksisin.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.08.2011 16:22
#104
Egau kirjutas: Antiðokk üldjuhul lülitab DVD mängija liigse rappumise korral välja ja ei taga selle töötamist vibratsiooni tingimustes.

Parandage mind, kui ma eksisin.

Antišokk võib tähendada ka seda, et DVD mängijal on analoogselt CD pleieritega puhvermälu põrutuse jaoks, et pilt põrutuse korral ei hanguks.

Samas oma hiinakast TV+DVD saab varsti kolme aastaseks ja pole temaga midagi juhtunud, vaatamata sellele, et sõidu ajal DVD-sid on temaga küllalt vaadatud ning bussi vedrustus pärineb "peeter esimese ajast" :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TV
  • TV avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Telekas ?

02.08.2011 15:15
#105
Vaadake, mina kirjutasin seda oma isiklikust kogemusest.

Egau, sorry...tõesti TV ei lähe õhtale, vabandust vale väljenduse eest, aga kui DVD ei tööta, ega siis pole palju sõidu ajal selle TV-ga teha ka midagi. See on ikka suur ajaviide sõidu ajal, eriti lastele.

Ja tõepoolest pole vahet kas vaatad TV-s sõidu ajal või mitte, tuksi läheb antiúokita TV igal juhul. Ei ole kasu ka pehmemast kohast. Egau...tõepoolest minul on kogemus olemas, muidu ma siin foorumis arvamust ei avaldakski.

Aga igaühel on võimalus omal nahal asju katsetada ja kui keegi soovib võib seda alati teha. Ei pea sugugi kuulama inimesi, kes omad vitsad juba saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

02.08.2011 17:59 - 02.08.2011 18:02
#106
Olen ka omad vitsad saanud, aasta tagasi läks mul üks auto DVD mängija 12v ja adapteriga 220v õhtale aga ega ma täpselt ei ta kas see läks lihtsalt sellepärst tuksi et oli Denver ja piisavalt odav. Pole ka ime et vibratsioon tegi oma töö ja seade lihtsalt andis otsa, sama seade vahetati mul juba garantii ajal uue vastu. Vahel kasutasin seda bussis lisa ajaviite keskusena aga enamuse ajast ta siiski seisis mul kodus kapis või bussis diivani all.
Praegust Denveri 15" DVD-ga seadet olen ka juba 4 aastat edukalt kasutanud,eks annan teada kui viskab viisud.
Denveril olid head mõõdud ja hea hind, kõik muu normi piires.

Gulfstream.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 02.08.2011 18:02 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

18.08.2011 14:11
#107
Pärast pikemat televiirotite teemades kaevamist ostsin endale täna AKAI 12V mudeli.

Täpsemalt 56cm (22") LCD-Televiisor Akai AL-2225CI Full-HD 12V DVB

Ingliseelne PDF pdfs.icecat.biz/pdf/25424949-5866.pdf

Otsustavaks sai HIND, ekraani suurus ja full HD olemasolu.
Kindlasti ka see, et autos-suvilas leiab ta väga vähe kasutust ja peab seepärast olema vadatav ka ülejäänud aja lisatelerina kodus.

Kui ta lõpuks kohale jõuab, saab pikemalt kirjutada.

DVD mängijaga mudelid jäid valikust välja lisaraskuse ja paksuse pärast. Pealegi on DVD nagunii väljasurev formaat ja väga väikese infomahutavusega andmekandja.

Telekal on muidugi ka tublisti puudusi. Mudel on aastast 2009 , puudub USB sisend ja isegi MPEG4 vastuvõtu osas pole ma 100% kindel, sest eri müüjad andsin selle kohta väga erinevaid vastuseid.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

31.08.2011 23:28
#108
Telekas jõudis kohale ja nagu karta oligi, siis ainult MPEG2
Kahjuks ei tunnista ka moodulit, mis MPEG 4 teeks. Homme saan veel ühe mooduli proovimiseks, aga vaevalt seegi sobib, sest AKAI on suht haruldane mudel ja vaevalt see 12V asi mooduli softis kirjas on.

Nüüd tuleb mingi tuuner otsida, ilmselt esialgu mingi SCART variant. Need kõige lihtsamad ja odav ka.

Pilt selle eest on väga hea, igatahes parem kui siit lehelt see 22" Provision , mida sel nädalal töötamas nägin. www.dethleffs.ee/est/tarvikud/televiisorid_ja_tarvikud

Kannatab ilusti vaadata ka nurga alt, nii kõrvalt, kui ülevalt.
Tänu Full HD ekraanile oli blu ray pilt väga ilus.

Kas keegi on näinud 12V blu ray mängijaid müügil ?

Samuti on telekas normaalse 12V pistiku otsaga, mis mitte mingi 4 otsaga haruldus ei ole.

Telekas on küll hästi õhuke, puudusena on aga kõik pesad taha otse välja toodud, miis seinalähedase kinnitusviisi praktiliselt välistavad.

Nüüd on vaja veel korralikku kinnitust. Kas aretada ise või on sobivaid ka müügil , pole uurinud.

Tahan kinnitust lakke, et oleks keeratav vasakule paremale ja samuti allapoole kallutatav. Võiks olla ka veel allapoole kõrguses reguleeritav -teleskoop.

Teine võimalus on seina külge eraldi teleka kapp, kust siis oleks küljele välja tõmmatav kinnitus.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 00:00 - 04.01.2013 18:05
#109
eavp kirjutas: Nüüd tuleb mingi tuuner otsida, ilmselt esialgu mingi SCART variant. Need kõige lihtsamad ja odav ka.

Kõige pisem tuuner, mis mina leidsin on selline. Lisaks on ta üks odavamaid, mis saada on.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 04.01.2013 18:05 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 12:16 - 01.09.2011 12:18
#110
Küsimus kas sellise odava ja väikse tuuneriga midagi näed ka kui mastist kaugemal oled. Mul on Zuumbox ja seegi ei taha autoantenniga vahel pilti ette võtta. Sülekal on ka usbpulk tuuner, sellega olen see suvi päris edukalt hakkama saanud,mul võimalus veel läpakas tv taha ühendada.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 01.09.2011 12:18 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 12:21
#111
Te vist ikka piisavalt vähe infomüra sees olnud veel :laugh: et seda puhke hetkele ka kaasa tarida. Mul ka telekas olemas, aga kui lapsed tüütuks lähevad, saavad mõnda lemmik multikat vaadata. Kui liigapalju on sadu ja uni ka veel ei tule, siis ise ketran korduvalt x astmes n korda siis "Meeletu" filmi ja mõtlen, et kus võiks olla veel üks selline järvega mahajaäetud talu :P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 12:43 - 01.09.2011 12:46
#112
Ega kasutan ise ka rohkem siis kui õhtal uni kohe ei tule, vaatan mõnda filmi algust-lõppu tavaliselt ei näe. Mul see meelelahutus staff koguaeg bussis lae all ja ega ma ei saagi seda mujale jätta, muidu jääb maale minnes maha ja kuda sa siis AK-d vaatad!:woohoo:
Sülekaga saan igal ajal matkaauto foorumisse!
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 01.09.2011 12:46 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 13:42
#113
Gulfstream kirjutas: Küsimus kas sellise odava ja väikse tuuneriga midagi näed ka kui mastist kaugemal oled. Mul on Zuumbox ja seegi ei taha autoantenniga vahel pilti ette võtta.

Ei kurda. Siiani igal pool pildi ette saanud, mõnel pool isegi lisaks eesti kanalitele ka läti omasid. Nüüd Kiviõlis, tuhamäe taga, oli vaja antenni mastile meetrine kõrgendus vahele panna. Muidu tavaliselt on antenn katusest nii 10cm kõrgemal ja näitab küll.
Lisaks on sel boxil ka saadete salvestamise võimalus. Salvestab küll mingisse oma pvr formaati, mida arvuti ei tunnista, aga ise suudab oma salvestatut lugeda küll.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 13:51
#114
Mul pole erilist mõtet muretseda sellist, millega ka sõidu ajal näeb ja mis ise jaamu vahetada suudab.

Kindlasti on asi ka antennist sõltuv ja hagissuvilale tuleb mul välisantenn.

Vaatasin neid skardi pesasse käivaid asju ja ei suutnud leida ühtegi mugava normaalsuuruses puldiga.

Kas kellelgi ka kokkupuuteid Tauras telekaga o olnud ?

STT-224FDP1 TAURAS

See on samuti 12V isend

www.itek.ee/vi-idoc_edit+i11326684
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 15:25 - 01.09.2011 15:43
#115
Lõpuks suutsin leida ka suvila telekale sobivas gABARIIDIS, KAALUS JA 12v töötava meediamängija

Media Player Labo-110 Tootja Ellion

Tutvustav video amazon lehelt


Gabariidid 115 x 126 x 28 mm
kaal 175g , Tarbib ootereziimis 0,5W ja max tarbimine kirjutamisel 45 W

Toide DC 12V, 3.5A kaasas oleva toiteplokiga .

Ülejäänu kohta tuleb esialgu ise internetist lugeda, aga hind eriti ei hammusta ja softiuuendusi saab sellele ka paremini, kui usb toega televiisorile :kiss:

Siit teemast selgub, et asi vajab ka head jahutust ja päris tooli peale panna ei kannata (pilt sulaud põhjast)
www.elliondigital.de/forum/showthread.php?tid=635
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 01.09.2011 15:43 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 16:17
#116
Kas see asi niimoodi liiga keeruliseks ja energiamahukaks ei lähe, kui kõik aparaadid eraldi on?
Kui väline toide saadaval, siis pole muidugi vahet, aku pealt aga ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 16:35
#117
Räägi hindadest ka siis on pilt selgem?!
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

01.09.2011 20:39
#118
Gulfstream Hääleta:
Räägi hindadest ka siis on pilt selgem?!

Hind tuli UK ebayst ostes koos saatmisega 70 eurot. Saksa amazonis maksab 99 eurot pluss vast 10 siia saatmine.

Kuna mul on mitu välises boksisis 2,5" USB ketast kodus jõude arhiive säilitamas, siis on need kettad sinna boksile sobilikud.

Saaks kindlasti ka uuemaid sama firma mudeleid, kus juba 3,5" kõvaketas sees, aga need on kaalult -kujult suuremad ja tarbivad rohkem voolu. Samuti kallimad.

Süsteemi proovin ikka nii ülesse ehitada, et on erinevad seadmed, mis mitte kasutamisel on ootereziimis või üldse väljas. Näiteks digiboks ja antennivõimendi, kui neid ei vajata on OFF
Seega ei usu, et eraldi madala tarbimisega seadmed rohkem võtaksid, kui kõik ühes seadme puhul kulub, kui viimane pole just 6,2" ekraaniga autoraadio. Need aga normaalset pilti ei näita.

Pealegi ma ei suutnud leida 12V telekat, mis oma USB sisendist mängiks MKV faile ja Blu-Ray ISO faile. Kui esimest veel, siis viimase tuge polnud.

12V süsteemi hetkel küll haagissuvilas ei ole, aga peale aku ja aja asi valmis ehitada, on kõik muu olemas. On ka aku, aga see on bussil hetkel lisaakuna kasutusel. Poleks aga probleemi see 40 kg bussist maha suvilasse tõsta. Kaua selle akuga kestab, saan aga niigi proovida.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

08.09.2011 02:52
#119
Mul ka Reinuga sama suhtumine, et ei mingit telekat putkasse. Meil on läppar niikuinii kaasas ja lastele multikate näitamiseks kõlbab. Paar filmi on ka kaasas.
Enamasti on õhtu niigi sisustatud. Esmalt otsin sobiva nurgataguse. Viimati ööbisin kämpingus üle 5 aasta tagasi ja enne seda vist ka korra või kaks. Sinna läheb ikka pool tunnikest ära. Siis sätid ennast paika. Siis tuleb mingi õhtusöök teha, päeval klõpsitud pildid arvutisse sikutada, arvutis olevat marsruuti kohendada. Pärast õhtusööki veel väike jook ja looduse nautimine. Näiteks vaade mäeservalt alla orgu või udusele järvele. Siis magama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

21.09.2011 23:58 - 22.09.2011 00:08
#120
Minu teleka saaga jõuab lõpuks ka finishi poole.

Üks järeldus - Akai on eesti tingimustes "neetud" telekas.

Algul oli plaan osta suvaline 12v toiteplokiga digiboks, mis oleks koos kaardipesaga.
Esimesel neist JakobsonŽ3 , hakkas teleka pult häält lisades vahetama ringiratast kanaleid.

Siis proovisin teleka pulti Merges poes ja ainuke mudel, mida minu teleka pult lolliks ei ajanud, oli JakobsonŽ5
Ei sobinud ka need skart pesasse käivad boksid, mida merge müüb, millel pult ühe lapiku nööppatareiga.
..........................................................
Kuna läbi skart pesa suutis mu full hd telekas kuvatavat pilti kõvasti pisemaks teha, jäi üle ainult moodul, mis MPEG 4 , teeb telekale söödava MPEG2 vormingu.

Sobiva mooduli sain osta ebayst ja selle nimi on NEOTION POCKET DTV FTA NP4+CAM CI MODULE PCMCIA MPEG4

Tootja info tema kodulehel
www.neotion.com/products/tcam.php

Slotted in the Common Interface (CI) slot, NEOTION Converter Modules allow customers to easily access the booming emergence of MPEG-4 SD TV channels (clear or encrypted) in addition to the reception of MPEG-2 scrambled digital channels.

Täna selgus, et telekas "sööb" ka vanemaid kollase sildiga paari aasta taguseid mooduleid.
Üldiselt on nende moodulite toega aga rohkem õnnemäng, mille kohta saab öelda, et selle AKAI mudeliga lihtsalt vedas.

Loomulikult puudus telekal ka 5V antennipistiku toide, nii et antennivõimendi jäi eraldi toitega.

Pilt moodulist lisatud failina.

Lisatud fail:

Faili nimi: netion_fte...dule.jpg
Faili suurus:19 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.09.2011 00:08 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Telekas ?

31.10.2012 15:33
#121
Tere.
Huvitav kas Eestis on kusagil müügil telekat mis vastaks järgmistele tingimustele:

- toide 12/220V
- mpeg2 ja mpeg4
- Full HD
- koos dvd- mängijaga
- diagonaal ca 22 ´´

Aitähh.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Telekas ?

31.10.2012 16:02 - 31.10.2012 16:05
#122
Ma olen 3 aastat Provisioni omasid kasutanud ainult ma ei tea, kas nad full HD on. Kõik muu on neil küll olemas, mis küsid ja hind soodne.
Mina olen rahul.

Värvi saad ka valida valge, must või punane.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 31.10.2012 16:05 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Telekas ?

31.10.2012 16:19
#123
Leidsin 24 tollise Full HD Provisioni aga seal pole dvd mängijat.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Telekas ?

31.10.2012 16:23
#124
Vaata siis, kas DVD-ga mudelil ei ole ka Full HD.
Neil on iga mõõduga mudelile DVD-ga ja ilma mudel.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Telekas ?

31.10.2012 17:55
#125
Tere!
Minul juba pikemat aega kasutuses GRUNDIG 19 2940T,teeb kõik vajaliku ära(dvd,mpg4,mälupulgalt mängimine)Nägin isegi hiljuti kuskil müügil.Ei maksnud ka enam hingehinda u.200 + EURi
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev