Saaremaa

Re: Saaremaa

24.08.2020 17:55
#26
Sildid on küll samad, aga ühel juhul kehtestab reegleid maavaldaja ise, teisel juhul püüavad lähedal asuvate tasuliste peatspaikade omanikud survestada parkla valdajat matkaautosid keelustama. Päris suur erinevus minuarvates :side:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

24.08.2020 18:12 - 24.08.2020 18:14
#27
Kuidas saab ühe kinnistu omanik survestada teise kinnistu omanikku tema maal parkimist keelama?
Kui nüüd kellegi aiavärava taga, kus tegelikult on linna või valla maa (tänav), hakkab öösiti karavane parkima, siis kas piilutakse vargsi kardina tagant ja vannutakse omaette, minnakse otse ütlema elik ära ajama või tehakse kaebus omavalitsusele, et mida nad minu aia taga passivad? Aga ei ole seal ju parkimine keelatud.
Aga meil on üldiselt kombeks kõik keelata selmet luua tingimusi- paar pürgikasti, kasvõi sinisest plastmassist peldik, kuhu kõhujäätmed kallata ja õhtul kõnnib keegi muponaudilikult platsi läbi ja küsib ööbijatelt kümneka. Asi toimiks, aga meil ei taheta toimima panna. Ei taha RMK teha, ei taha Maanteeamet teha, ei taha omavalitsused teha ja kämpinguomanik ei taha ammugi odavat kümneeurost platsi oma läheduses näha. Ei ole meil ka õieti suuremaid rekade ööbimiskohti, mida mujal maailmas piisavalt. Meil pole midagi peale vingu ja keelamise.
Viimati muutis: 24.08.2020 18:14 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

24.08.2020 23:21 - 25.08.2020 08:20
#28
Motamees kirjutas: Tehumardi kämpa ümbruse parkimisplatsidele on ilmunud huvitav lisatahvel. Sellist riigiteatajas pole.



Vaatasin seda pilti ja tuletasin meelde, kuskohas ma neid eestimaa peal veel näinud olen ja siis meenus, kellega või millega seoses neid veel kohanud olen ... ja siis tuli sellega seoses veel kohe lugu meelde: Kavalpeast rehvitöökoja peremees võttis suveks omale ühe koolipoisi tööle. Poiss sai peremehelt igal hommikul paraja portsu naelu ning tema ülesandeks oli need piisavas kauguses töökojast maanteele puistata :D

Aga teenusepakkujale, ehk siis EKL või mis iganes ta on, tuletaksin meelde, et viisakas teenindaja oskab oma kundedest lugu pidada. Mitte kunagi ei tohi eeldada, et Sinu klient on nagu loll kariloom, keda tuleb suunavate viitade ja aedadega oma karjamaale suunata, muidu s*tub ta terve metsa täis. Ega ikka ei ole küll. Pigem lagastavad metsaaluseid sõidukate ja telkidega läbustajad.

Kindlasti on ka teistel, peale minu olnud juhuseid, kus RMK platsile saabudes, tuleb algatuseks veidi koristada.
Ka sellel nädalavahetusel ööbisime ühe toreda ürituse raames ühel platsil (omanik ise lubas :) ) kus oli ka sõidukatega telkijaid. Enne äraminekut oli jällegi tarvis bussi ümbrusest koristada pisut taarat ja topse, mida mitte meie polnud sinna loopinud, aga lihtsalt sellepärast, et meie lahkumisel jääks maha puhas plats.

Seda teemat annaks veel pikalt arendada ... aga las ta praegu jääb.
Viimati muutis: 25.08.2020 08:20 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 01:40 - 25.08.2020 01:43
#29
Ei jäta midagi sinnapaika.
Muideks Motamehele teadmiseks, et naelavärk on vist igihaljas teema. Mingi Chuck Norrise osas oligi nii. Suur nael Dodgel rehvis. Enne äravedamist siis Chuck kiikas vedaja kasti. Seal oli ilus suur kastitäis samu naelu. Ihnuskoi hoidis isegi koolipoisilt kokku....

Ma olen mitmele tuttavale pakkunud, et kas ta ei tahaks mõnda rekkadele suunatud parklat püsti panna. Eestis on selle koha peal suur ja sügav pommiauk.
Rikkaks sellega ilmselt ei saa aga mingi vorsti peaks leivale saama küll.
Kohalike jaoks see ilmselt määrav pole aga transiiti on meil piisavalt. Pesta ja kusta pole eriti kusagil.
Ilmselt nad ikka kusagil siis käivad ja see raha tuleks kokku korjata.
Eriti hale on see, et suurte maanteede ääres polnud alles hiljuti mitte ühtegi kemmergut. Sel suvel juba mõni oli.
Oluliselt odavam tuleks teeäärsetes parklates paigaldada korralikud sügavad "prügikaevud" ja välja mõelda, kuidas kohalikud ossid sealt eemale hoida, kes korraga 30 kilo kodust rämpsu sinna tooks.
Uuel Kose-Võõbu lõigul parklasse pole veel põiganud aga visuaalselt on snitti võetud vist Poolast. Lõpuks ometi!!
1990 oli veel Saksamaal puhtus ja kord. Täna on ka seal metsaalused prügikotte täis. Kultuur tungib peale.
Hea näide imbetsillist on see, et mu metsaäärsele platsile jõudmiseks tuleb sõiduauto põhja kriipides terve kilomeeter ukerdada. Täpselt kilomeeter edasi mööda asfaltteed on klaasikonteiner. Ei, vaja on ikka sinna metsanurka paar kotitäit taarat vedada.
Kaldun ka sinnapoole, et prügi ja reostus on ehk mõne üksiku matkaka tekitatud. Valdav enamus nii madalale ei lasku.
Aga seda saab ju ilusti ära kasutada.
Kahjuks on ka meil üha enam levinud tendents, et tuleb rääkida õigeid lauseid.
Mure looduse pärast sobib ju ideaalselt. Katsugu vaid keegi ilmselgele muule huvile viidata.
Kohe tuleb süüdistus laimus ja kõiges muus pahas.

Kui minu teele peaks selline märk sattuma, siis luban pidulikult seda täie rahuga eirata.
Miks? Sest märkidel on omad nõuded ja need peavad olema seaduses kirjeldatud.
Ma ei tohi isegi oma teeotsa panna sissesõidu keelumärki, ilma et see oleks kusagil registris kirjas.
Kõik need isejoonistatud sildid on pigem informatiivsed. Ise ma sellise eratee sildi alt siise ei sõida, olgigi, et tean kohe, trahvimiseks alust pole.
Lihtsalt austan maaomaniku soovi.

Tehumardi sildid on eriti hale näide sellest, kuidas vahendeid valimata mõned lisaeurod teenida.
Viimati muutis: 25.08.2020 01:43 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 08:07
#30
Jääb üle küsida, kes selle Tehumardi sildi sinna riputas? Kes see vaenaja on?
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 10:38
#31
Ma arvan, et ei ole vaja kaugelt otsida ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 12:01
#32
Üks selline pühakirjas märkimata lisatahvel on ühe mandri kämpingu lähedal parklas ka, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :)
Nädalavahetusel ühel teisel saarel olles kuulsin RMK väga viisaka ööbimispaiga parklas pealt kahe naise vestlust. " Palun anna mulle mõned niisked salfad, lähen tõmban laua puhtaks, siis teistel ka hea tulla"
tegemist oli sõiduautoga seal viibinud inimestega, kes ennast just kokku pakkisid ja puhta laua endast maha jätsid.
Lagastajaid jätkub igal alal, tasulisi kämpinguid tuleb ikka aegajalt külastada, muidu panevad uksed üldse kinni ja siis ei mahu enam keegi metsa alla tasuta parkima :)
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 13:14
#33
Ma arvan, et need lisatahvlid võib sealt rahumeeli maha installida.Või siis endale koju seinale mälestuseks riputada.
Eriti juhul, kui parkla riigimaal on.
Ilmselt on need lisatahvlid tekkinud sinna pigem pimeduse varjus kui ametkondade kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 15:14 - 25.08.2020 15:14
#34
Ma küsin sellele kohalikult vallavalitsuselt täpse selgituse.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 25.08.2020 15:14 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, 867, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

25.08.2020 23:04
#35
Üks selline haagissuvila pildiga lisatahvel on Taevaskoja parklas ka. Seda ei oska kommenteerida, kas eramaa, või riigimaa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

26.08.2020 00:05
#36
Taevaskoja parkla on maaameti kaardiserveri info järgi riigimaa:
Tunnus 61902:001:0024
Lähiaadress Saesaare parkla
Asustusüksus Taevaskoja küla
Vald Põlva vald
Maakond Põlva maakond
Registreerimise aeg 05. oktoober 2001. a.
Muudatuse registreerimise aeg 21. detsember 2018. a.
Sihtotstarve 1 Transpordimaa 100%
Sihtotstarve 2 -
Sihtotstarve 3 -
Pindala 3782 m²
Ruumikuju pindala 3782 m²
Metsamaa 2074 m²
Muu maa 1708 m²
Registriosa 14489550
Omandivorm Riigiomand
Kinnituspiirkond / jaoskond Tartu Maakohtu kinnistusosakond
Mõõdistamise aeg 06. veebruar 2001. a.
Mõõdistaja osaühing POSTULO
Moodustamise viis mõõdistatud, L-EST
Hinnatsoon
Link kaardiserverile:
xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maainfo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

26.08.2020 09:17
#37
Ma korra sellest juba rääkisin et omandit on põhimõtteliselt 3 liiki: era, munitsipaal, riigi

Jättes kõrvale esimese siis teised kaks on ju "ametlikud" ja peavad nii näima kui ka olema seaduse mõistes juriidiliselt korrektsed !!!
Munitsipaal omandiga maal/teel korraldab liiklust siis KOV ja riigi omandiga maal/teel korraldab liilust MNT amet.

Alustades autojuhi ABC-st mis on liiklusseadus siis liiklusseaduses ei ole ju üldse eraldi määratletud üldse matkaauto/autoelamu vms. Puudub selline liigitus mõistetes kus on trollid,trammid, autod, sõidukid, autorong, haagis jne. aga mitte eelmainitud autoelamut ega matkaautod ega midagi sellist.
Samuti ei ole ja ei saagi olla liikluskorraldusvahendina sellist märki olemas meie liilusseaduses ja selle lisades

Seega kõik kohad kus selline märk on püstitatud munitsipaal/riigi maale on tegemeist suvalise "tahvliga" ja see ei oma mingit juriidilist jõudu.
Kõigi nende märkide kohta võiks esitada kirjalikud järelepärimised siis tulenevalt maa valdajast kas KOV või MNT poole.

Tuletades meelde alles hiljuti olnud juhtumits kus saaremaale paigaldati või taheti paigaldada infotahvel "Ö" tähe piirile siis MNT amet lükkas sõrad vastu
menu.err.ee/1080795/o-tahe-tuli-maanteeamet-ei-luba-saaremaal-tahe-leviku-piire-tahistavaid-marke-pustitada

tsiteerin:

kaks päeva pärast pidulikku avamist tuli maanteeametist kiri pealkirjaga: "Keeldumine Õ-hääliku kasutamisest riigimaantee ääres".

"See oli keeldumine, sest et tegemist oli vale tähistusega. Me ütlesime, et sellise märgiga ei saa seda tähistada. Et palun, kui soovite tähistada, siis meie poolt on see täiesti okei, aga tähista millegi muuga," ütles maanteeameti teehoiu korraldamise osakonna juhataja Erkki Vaheoja.

tsitaadi lõpp.

Põhimõtteliste võiks need märgid suvaline kodanik ka sealt maha keerata aga ei peaks nii madalale langema.
Alustada võiks sellest et teha ametlikud päringud vastavasse asutusse viidates liiklusseadusele ja sellise liikluskorraldusvahendi puudumise kohta seaduse mõistes.

Ja tegelikult võiks ka MTÜ Klubi Eesti Karavan võtta oma ametliku seisukoha ja selle ka välja öelda.
Olles ju matkaautode ja haagissuvilate katuseorganisatsioon ja nende huvide eest seisev üritus eestikaravan.eu/liitu-klubiga/
Selleks oleks muidugi mõistlik võtta appi ka nt. liiklusjurist ja tema abil koostada kas edaspidiseteks juhtudeks kirja põhjad mida saata KOV või MNT ametisse
Ning koostada avaldus mida avaldada nt. siin foorumis, klubi kodulehel ja miks mitte ka kuskil mujal suunatuna välisturistidele.

Ühes eelnevas postituses on ju link kus kirjutati et neid märke oli üles pandud kuhugi 15 tk ja kuhugi veel ja veel. Seega on neid ülesse pandud rohkesti ja loovad täiesti vale mulje ametlikust olust kus neid ei tohiks üldse olla.

Kas ja kus ma eksisin ?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, TSaar, Margo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

26.08.2020 09:48
#38
Tunnus 72101:001:1122
Lähiaadress Ausamba
Asustusüksus Tehumardi küla
Vald Saaremaa vald
Maakond Saare maakond
Registreerimise aeg 31. juuli 2008. a.
Muudatuse registreerimise aeg 30. aprill 2020. a.
Sihtotstarve 1 Kaitsealune maa 100%
Sihtotstarve 2 -
Sihtotstarve 3 -
Pindala 16092 m²
Ruumikuju pindala 16092 m²
Looduslik rohumaa 9563 m²
Metsamaa 4499 m²
Muu maa 2030 m²
Registriosa 7090150
Omandivorm Munitsipaalomand
Kinnituspiirkond / jaoskond Tartu Maakohtu kinnistusosakond
Mõõdistaja Omavalitsus
Moodustamise viis kaardi ja plaani alusel
Hinnatsoon
H0721004 97.4%
Viljakustsoon
V0721001 97.4%
Katastripidaja märked Pindala on ebatäpne (01.07.2018)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saaremaa

26.08.2020 13:32
#39
Seega Tehumardi kohta peaks vastama Saarema vald
ja Taevaskoja kohta MNT amet.

Tegelikult võiks siia kokku koondada kõik need kohad kus selline "märk" on ülesse pandud.
Ehk saab mitu asja korraga ühe asutusega sirgeks räägitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev