Salongi vaiksemaks muutmine

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

15.10.2020 15:44 - 08.11.2021 15:11
#26

Aasta tagasi sai nii põhjalikult tehtud ja tulemusega väga rahul. Isegi naispere küsis, et midagi nagu on teistmoodi kui enne :-)
Ja kindlast soovitan teha ka küljeukse treppiastmed üle see on kõigil bussidel nii palju kui ma olen vaadanud täisplastik ilma igasugu müra isolatsioonita ja sealt tuleb palju müra sisse.
Jõudu kõigile kes viitsib ette võtta kindlasti Te ei kahetse. "Eesti nokitseb"

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.11.2021 15:11 Ugri. Põhjus: kirjaviga
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, liikur, Priit Peljo, dyyp, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

07.11.2021 22:32
#27
Ma olen oma bussi (2016 Mclouis MC4) saanud nüüd enamvähem nii vaikseks kui võimalik. (mõistlike kulutuste piires). Võtan nüüd kokku mis minu nägemuses tasub ja mis mitte.

Esikoobaste logarid ja selle all pritsitud müra isolatsioon, samuti esimesed uksed on tehtud minu bussil eelmise omaniku käe all, ilmselt kuskil audio firmas, koos heli paigaldusega.
Tehtud on hästi ja sound on hea ja müra isolatsioon töötab. Soovitan.

Bpiilari õue avanevad alumised otsad ja salongi avanevad avad. mina panin posti sisse paksult müratõkke mastiksit, ja salongi poolsed avad katsin pigimatiga. veits aitas, teha lihtne, Soovitan.

Kuudi osa ukse tihend. panin välja täis ringi topelt tiehndit, aitab, aga seoses sellega, et ust pidi nüüd hirmsasti paugutama, siis loobusin sellest tihendist. ;-( Head lahendust peale ukse vahetamise ei tea.... McLouis on lihtsalt sita ukse sinna pannud, Adriatel on palju parem.

Kuudi ukse aste õue. Gaasilekke ava kleepisin väljast kinni pigimati tükiga (Tee seda omal vastutusel. see ava on seal põhjusega!!! loe mu varasemat posti siinsamas teemas)
Kogu astme mögistasin väljast üle müratõkke mastiksiga. AITAB PALJU. See on üks esimesi töid mis sellel rindel teha tuleks! kui saate kuskil teha proffesionaalselt, pritsitava müratõkkega, on effekt veel parem ilmselt.

Laest allarippuv voodi, mis koliseb. tegin sinna algselt tugevast poroloonist toed, et voodi üleval asendis kinni kiiluda. kahjuks porolöoon aja jooksul sureb, ja voodi hakkas jälle kolisema.
Bauhausit leidsin lahenmduse. Täispumbatav paigalduspadi!  www.bauhaus.ee/paigalduspadi-winbag-mini.html
Odav, pistav vajalikku kohta, pumpad täis ja voilaaa. Voodi vaigistamiseks kulus 2 väikest padjakest, panin need voodi ja kabiini poolse siini vahele. SOOVITAN! Toimib väga hästi. Ja ilmselt saad neid patju sarnastes kohtades veel kasutada....

Uued rattada ja rehvid.
Mul olid enne 15" veljed, ja suht madal profiiliga rehvid.
vahetasin need 16" valukate ja maksimum suuruses rehvi vastu mis alla mahub. Minul siis 225/75 R16CP. Rehviks Continental VancoCamper all season. SOOVITAN!!
Suuremad rehvid tegid mugavuselt ja müratasemelt nagu uue bussi!!! uskumatu vahe, ja parim investeering selles osas!


 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, janno

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

07.11.2021 23:00
#28
Aga mootori peale summutusmatt?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

08.11.2021 09:03
#29
Mina pole vajadust tundnud, kas sul on paigaldatud, ja kas annab häid tulemusi?
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Salongi vaiksemaks muutmine

08.11.2021 18:26
#30
Ma oma vanal täisintegreeritul panin armatuuri ümber oleva vaiba alla 20mm mürasummutuse. Aknalaud, kõrval olevad ribad ja rattakoopa peale ka. Mootorimüra sai kohe poole pisem. Kulus kaks ja pool tahvlit (50x100 cm), Motonetis 12€ tahvel
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev