Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA:

Salongi vaiksemaks muutmine 14.10.2020 18:40 #21

Motamees kirjutas: ... Ja huvitav oleks teada eavp vastust, miks pandi majade vahelagede peale vanasti liiva, mitte sammalt, ega lambavilla.
Seda kõike ei jõuagi siin lahti vaielda. Fakt on, et kodused meetmed jäävad lõpuks ikkagi nõrgaks. Autot ju keegi ümber ehitama ei hakka. Kõige selle teada saamiseks olen lõhkunud tükkideks mitmeid masinaid. Ühe tehase 2000a lipulaeva lõhkusin ainult selle pärast täiesti tükkideks, et teada saada, mis "karul" kõhus on. Ja seal oli palju huvitavat.

Sõltuvalt piirkonnast pandi ka liiva-saepuru segu.
Muidugi, miks panna ühekordse maja vahelaele liiva, jääb mulle arusaamatuks. Ainus põhjus, summutamaks hiirte - rottide ja neid jahtivate kasside tekitatud müra.

Igatahes, pärast selle eemaldamist ja soojustusega asendamist sai maja oluliselt soojem. Seda ütlesid mulle uued omanikud pärast ostmist, mina liiva eemalamiseni ei jõudnudki.

Telgivai kirjutas:
kuidas töötab kõlar ?

Küsimus jäi nüüd natuke arusaamatuks. Kui näiteks toodud autodes, siis tehase poolt on raadio ja kõlarid mõlemas. Ka tagaosas.

Minu T5 on kõlarid ainult usteni ja nagunii on vaja kuulda ainult kolme tähtsat teksti
Ees on kiiruskaamera
Ees on politsei
Ees on oht

Ülejäänu eest hoolitseb reisil olles isiklik tuuroperaator-kaaspiloot-kaardilugeja.
DENK AN DIE UMWELT FAHR MIT DEM BUS ! Mõtle loodusele, sõida bussiga!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas eavp.

Salongi vaiksemaks muutmine 14.10.2020 19:34 #22

Ja kindlasti ei pandud vanasti laevahele ainult liiva, minul kogemus hoopis turba ja savikihiga talumaja lae peal.Savi muidugi on tänaseks kuivanud selliseks peeneks pudiks, mis tahab igast praost alla sadada.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 774

Salongi vaiksemaks muutmine 14.10.2020 19:51 #23

Minu vihje oli siis ikka müra ja vibratsiooni suunas
ehk kõlari tekitatud "müra" mida me kuuleme muusika, jutu või muu helina on siis tekitatud hästi kontrollitud vibratsiooniga

Sama on ka müraga autodes aga seal on need vibratsioonid kontrollimatud seega on ka see müra mitte muusika või jutt
Katus, uksed, põrand, tulemüür, porikoopad - kõik vibreerivad ja tekitavad müra,
Vibratsioon aga tekib siis mootorist, veermikust teel liikumisest jms.

Summutades vibratsiooni sumbub ka heli mida kuuleme mürana.

Jah kindlasti ei pea pigimatiga lauskatmist tegema aga ...

Salongi vaiksemaks muutmine 14.10.2020 20:01 #24

Juba ammu on leiutatud kõige efektiivsem mürasummutus- vastandfaasiga müra ehk siis arvuti analüüsib tekkivaid mürasagedusi ja genereerib sellele vastandfaasis sagedused ja tulemus on ümmargune null ehk vaikus. Pane see süsteem autosse (õigemini juba ammu pandud) ja ongi vaikus ilma igasuguste tekkide, mattide ja vattideta.

Viimane muutmine: lisas Arvo.A.

Salongi vaiksemaks muutmine 14.10.2020 22:27 #25

Oma esimesel bussil liimisin kapoti alla mitu kihti vaipa. Sai kõvasti vaiksemaks.

Salongi vaiksemaks muutmine 15.10.2020 15:44 #26

Asta tagasi sai nii põhjalikult tehtud ja tulemusega väga rahul. Isegi naispere küsis, et midagi nagu on teistmoodi kui enne :-)
Ja kindlast soovitan teha ka küljeukse treppiastmed üle see on kõigil bussidel nii palju kui ma olen vaadanud täisplastik ilma igasugu müra isolatsioonita ja sealt tuleb palju müra sisse.
Jõudu kõigile kes viitsib ette võtta kindlasti Te ei kahetse. "Eesti nokitseb"
Lisatud failid:
Teistele meeldivaid postitusi:: Imre, liikur, dyyp, Rainer

Viimane muutmine: lisas Ugri.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
Moderaatorid: Ivar Kalev