Lisajahutus MB2,2 diislile?

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

21.10.2018 14:10
#51
Kas kogu probleemi põhjus on jahutusradiaatori ummistanud putukad?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

21.10.2018 16:39 - 21.10.2018 21:40
#52
Mitte üksi jahutusradiaatori vaid peamiselt kondiradika. Jahutusradikat kui kondiradikas on ees on võimatu puhastada. Tolm, putukad.....Ka paisupaagile sai uus kork pandud, sest järsku seal on viga aga ka kork oli korras. Kahjuks veetemperatuuri näitaja samuti valetab. Kui termostaat avaneb on +85C, temomeeter näitab +72C vahe 13kraadi, õlirõhuga on sama lugu. Pidid küll olema täpsed näidikud aga ei ole.
Viimati muutis: 21.10.2018 21:40 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 20:43 - 29.10.2018 20:44
#53
Midagi nii labast oligi oodata. Paraku teema kolmandas postituses oli juba põhjus välja pakutud. Üritati aga MB mootori tüüpveaks teisendada kogu aeg.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 29.10.2018 20:44 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 20:49
#54
Samas ma ei usu ka, et see radiaator putukatest kohe nii umbe läheb. Ehk ainult siis, kui mitu päeva kuskil rändtirtsude parve sees seigelda.

Kui see oleks nii, siis pool Euroopat oleks umbes radiaatoritega Mercedeseid täis. Pole sellist asja kuulnud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 20:53 - 29.10.2018 20:56
#55
Ma olen paar korda ikka radikat suruõhuga tagurpidi puhastanud niipalju kui saab selle 8 a jooksul, korralikult lendab sodi välja. Seda küll lihtsalt harjumusest, mitte sellepärast, et minu buss oleks kuidagi jahutusprobleemide käes vaevelnud. Ühe sõiduautoga oli küll kunagi probleem peale parajal ajal heinamaal sõitmist oli radikas täiesti umbes ja kompressorit polnud seal ka käepärast.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 29.10.2018 20:56 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 21:10
#56
Äkki Tiidu autol lisa faktor veel suur ülekaal (tal masin vist kuskil 5 tonni kanti lubatud 3,5 asemel). Insener on arvutanud jahutus võimsuse 3,5 tonni peale, 5 tonni vedamiseks on suuremat jahutusvõimsust vaja. Kui radiaator samas täiesti umbes on, ongi tulemus käes.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 21:24
#57
Ma usun et radiaator on ikka arvestatud mootori max võimsuse järgi ja peaks seda kogu aeg võimaldama kasutada. Kui võimsust on tõstetud (chip) siis alles kujuneb see suurus teemaks.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 21:38
#58
Eks see chip on ka seal üks põhjus ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

29.10.2018 21:44
#59
Kui nii, siis lihtsam ja odavam oleks see chip välja võtta selle asemel, et teha kulukat ja keerulist lisajahutust, mis tegelikult ju ei lahenda probleemi?
Mäletan hästi, kuidas meie pere eelmine matkaauto sama mudel ja mootor nagu Tiidul täislastis 4,5 tonni lausa lenda maanteel mägedest ülesse. Mitte kunagi ei olnud ühtegi probleemi jahutusega. Chip oli meile võõras.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 01:04
#60
Võiksin lausa hea VSOP konjaki peale kihla vedada, et see saaga pole veel lõppenud.
Minu tagumikutunne ütleb, et me kuuleme sellest veel.
Miks ainult VSOP? Alati on ka võimalus, et põhjus ongi puhtalt putukad ja chip aga ....

Jäi silma lause: termostaat avaneb +85 juures aga termomeeter näitab +75.
Poleks paha ka mõnda teist termomeetrit vaadata.
Kas oled võrrelnud kahte erinevat termostaati? Avaneb küll aga liiga vähe?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 06:24
#61
Ship-i ei ole originaal tarkvara. MB 2,2 ei kannata shipi, kui ainult sõiduautol. Näidikud ei ole täpsed, kahjuks. Pidid küll olema aga ei ole. Õlisurve näitab tühikäigul madalat ka külmaga ja madala õli tempiga. Käisin Keila Pakiautos ja pandi mõõtev riist peale, pidi olema kalibreeritud, minu näidik 1,1 neil 2,5at! vahe on ja suur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 06:31
#62
Ivar Kalev kirjutas: Äkki Tiidu autol lisa faktor veel suur ülekaal (tal masin vist kuskil 5 tonni kanti lubatud 3,5 asemel). Insener on arvutanud jahutus võimsuse 3,5 tonni peale, 5 tonni vedamiseks on suuremat jahutusvõimsust vaja. Kui radiaator samas täiesti umbes on, ongi tulemus käes.
Nii hull ka asi ei ole! 4,2-4,3t, see on 5-st kaugel. Ja 5t on täpselt sama radikaga, lisaks peaksid ka 3,5t käru kannatama mägedes vedada......nagu MB reklaam näitab. Lõplik selgus saabub suvel. Korra on olnud +45C korral, et isegi 100KW soolo tsikkel kippus üle kuumenema muidugi mägedes ja korralikult kimades. Tehnika pole arvestatud selliste ekstremaalsustele. Aafrikasse (araabija maadesse) tehakse eraldi variandid n.n. kõrbe tingimustele, kahjuks pole nende kohta mingit infot.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 06:46 - 30.10.2018 06:48
#63
Ma jään ka selle teema juures huviga kevadet ootama.:) Meelise moodi VSOP-d just vahele panema ei hakka, aga mulle tundub see probleem ka pisut kummaline olema...
Olen ise palju aastaid omanud kahte sõiduautot ja hetkel mahtuniversaali just sellesama 2,2 liitrise mootoriga...Probleeme on olnud nende mootorite soojaks saamisega, aga mitte jahutusega... Vaatamata soliidsetele läbisõitudele, pole mul nendega läbi aastate ühtegi probleemi olnud. Olen vahetanud pihustiseibe ja ühel autol veepumba, aga see on ka kõik...
Õnneke pole kevad enam kaugel!B)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 30.10.2018 06:48 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 18:00
#64
Samuti ootan kevadet! Ja talvel on ka minu masinal tegemist, et soojaks saada, kui 6kw lisakütet ei pane siis ~30km sõitu enne kui täiesti soe. Kui suured need "suured" läbisõidud on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 21:12
#65
Esimene isend pärines aastast 2001. Oli Hollandist toodud, seisis Kadaka tee platsil, odomeetril "originaal läbisõit" 150 t ja ootas mind. :silly:
Läbisõit tundus kahtlaselt väikesevõitu, aga kui hiljem selgus, et tegemist vana taksoga, siis loksusid kõik asjad kenasti paigale. :woohoo: Need isendid kannatavad miljon + km ära küll. Tema ajaloo kohta ei saanud midagi täpsemalt teada. Peale ostu lasin alusvankri korda teha, sõitsin ca 50t km ja müüsin maha, kuna ei viitsinud roosteussiga võidelda. Mootori ja automaatkastiga polnud ühtegi probleemi.
Järgmine oli veidi värskem - anno 2004. Läbisõiduga 150 t. :unsure: Seda ma enam pimesi ei uskunud ja lasin Silberis üle kontrollida. Ega ma neid ka ei uskunud, aga väidetavalt võis läbisõit tegelikkusele vastata küll.
Selle autoga sõitsin seitsme aastaga täpselt 200 t kilomeetrit. Mootori juures läksid selle ajaga vahetusse (väljaspool korralisi hooldusi) veepump, starter ja pihustiseibid. Mingil hetkel tekkisid anomaaliad automaatkastiga. Õnneks avastati enne remonti, et põhjus on chip tuuningus. See kujundas minus igaveseks ajaks välja veendumuse chippimise kohta. Aga see on üks hoopis teine teema.
Kõnealune auto läks suvel müüki, kuna jäi pere muutunud vajaduste jaoks väikeseks. Päris kahju oli!
Uuem ja suurem pärineb 2013-st aastast. Algusest lõpuni Silberi ajalooga. Niivõrd - kuivõrd seda uskuda võib. :dry: 240 t/km jooksul on mootori juures vahetatud turbo õhurõhu andur. Kõik ülejäänud tööd on puudutanud alusvankrit...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

30.10.2018 21:29
#66
tiit kirjutas: Samuti ootan kevadet! Ja talvel on ka minu masinal tegemist, et soojaks saada, kui 6kw lisakütet ei pane siis ~30km sõitu enne kui täiesti soe. Kui suured need "suured" läbisõidud on?

Selleks talviseks kiiremaks soojenemiseks peaks sellel bussil olema Mercedese originaalvarustuses mootori lisasoojendus. Meil küll oli. Äkki see nupp armatuuril on jäänud tähelepanuta? Ma sain sellest ka aastaid hiljem teada peale bussi ostmist. Pool juhuslikult.
Kokkuvõttes, soojendus töötab ainult töötava mootoriga ja saad mootori päris ruttu soojaks. Kindlasti ei pea selleks sõitma 30 km.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

31.10.2018 20:24 - 31.10.2018 20:26
#67
Seal on aju vahetatud ja nüüd saab alati tööle panna. Nupp armatuuris ja töötab kuudi akudelt. Oli mitmeid pakkumisi isegi üle interneti aga polnud vaja.....ka pulti mitte, lihtsalt tulega nupp ja kui 2min ei käivitu on midagi lahti. Ah, unustasin, originaalne salongikütte pump on kaugel ja Eberbrächer küte nõuab vähemalt oma tootelehel pumpa max. 0,5m kaugusele, muidu võib tõrkeid esineda, mida ka hakkas tulema. Sai siis lisapump kohe kõrvale pandud ja enam probleeme pole. Mis on kasu küttest millega ei saa vett soojaks? Ikkagi külmkäivitus ja kui tuleb -30C? Nüüd lased vee +80-ni ja pole probleemi, tagumine radikas on selle ajaga ka kogu kuudi soojaks ajanud ja saad kohe sooja masinasse minna. MB tehase varustus ja on ökonoomitatud 60EUR pumba arvel + vale aju, mille hind on sama, tüüpiline "made in germany" mis on minule sõimusõnaks....ka hiina odavkaup on sellest germanyst parem, vähemalt on odav ja pole planeeritud lagunema, kui aga ei vea siis ostad uue!
30km kulub -10C ja ilma lisakütteta. Lisaküttega küll sõites hetkeks 80-lt langeb 65-le aga varsti on jälle täissoe.
Viimati muutis: 31.10.2018 20:26 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

31.10.2018 21:48
#68
Külmkäivituse vastu kõige lihtsam pane elektrispiraal plokisoojendajaks. Ma panin kohe alguses ja kasutasin kogu aeg. Tuleb teada, et ka suvel autot käivitades on see tegelikult külmkäivitus.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

01.11.2018 07:15
#69
Kui alla +10C siis panen alati eelkütte sisse. Suvel eriti kui on väljas +20c ja rohkem pole vaja. Elektrispiraal peab pikalt sees olema alla 2-3h tundi ta ei jõua soojendada, võimsus 0,6KW, eelküttel 6,0KW.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

01.11.2018 07:59
#70
Siis nagu elektriauto juba, koguaeg juhtme otsas. :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

01.11.2018 17:08
#71
Näiteks Soomes on parkimiskoha juures elektripistik pigem normiks.
Kui maja elektriprojektis selle võimaluse tuleviku jaoks reserveerisin, vaatasid paljud mind imeliku näoga, et milleks veel seda "lollust" vaja on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

01.11.2018 17:58
#72
tiit kirjutas: Kui alla +10C siis panen alati eelkütte sisse. Suvel eriti kui on väljas +20c ja rohkem pole vaja. Elektrispiraal peab pikalt sees olema alla 2-3h tundi ta ei jõua soojendada, võimsus 0,6KW, eelküttel 6,0KW.

Ega reis ei tule ju ootamatult. Paned eelmisel õhtul külge enne reisi ja piisab.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

01.11.2018 23:50 - 01.11.2018 23:53
#73
Tiit, kas see lisapump, mille sa kütteagregaadi lähedale juurde installisid, kas see ei v’oinud olla suvel segavaks elemendiks jahutussärgis ja p’ohjustas ülekuumenemist?
Klubi liige #556
Viimati muutis: 01.11.2018 23:53 liikur.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisajahutus MB2,2 diislile?

02.11.2018 13:15
#74
See on salongi (kuudi) kütte süsteemis ja mootori jahutust ei mõjuta. Töötab ainult lisaküttega koos, kui on ainult originaal salongi küte ka siis läheb tagumine kuudi radikas soojaks. Tähendab vesi lükkab pumba tiiviku ringi, muidugi pole soojusahetus nii intensiivne kui diisel lisaküttega aga sõites piisab täiesti. Ainuke põhjus panekuks oli lisakütte vahel avariirežiimi minek, soojusvahetus oli ebapiisav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev