220 V põrandakütte kasutamine sõidu ajal

Re: Re:220 V põrandakütte kasutamine sõidu ajal

22.08.2011 22:29
#26
tiit kirjutas: Rääkige parem korgi hinnast ja palju subjektiivset efekti andis ma mõtlen soojemaks ja vaiksemaks.Osad kasutajad on kogu põhja katnud mingite mürasummutus mattidega,see on suur töö nagu Teil põhja seestpoolt soojustamine.

Korgi maksumust ei oska öelda, kuna oli mul üle jäänud üle 10 aasta tagasi kodus põranda tegemisest. Maksumust võib uurida Vivarecist. Ma arvan, et selle hind võis vanas rahas olla kuskil 300 kr kanti m2.

Subjektiivset efekti saab võrrelda siin ühe teise sama mudeli omanikuga võrdluseks proovisõitu tehes. Temal põrandat veel tehtud ei ole ja võrrelda oleks lihtne.
Ise ma selle võrdlemiseni veel jõudnud ei ole. Korgipuu on muidu heade soojapidavus- ja mürasummutusomadustega.

Kuna suurim müra matkabussi tuleb läbi kabiinipõranda, siis mürasummutusmatte pruukisin samuti. Panin neid maksimaalselt tehase kabiinimati alla kabiinipõranda plekkpinnale, kuna sellele ligipääs kerge. Kasutasin nii pigimatti kui ka spetsiaalset vahtkummilaadset u.1 cm paksust müramatti (sellel ühel pool foolium, teisel pool liim). Lisaks esiustele pigimatid.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:220 V põrandakütte kasutamine sõidu ajal

22.08.2011 23:29
#27
Ivar Kalev kirjutas: Kuna mul on tehases ehitatud buss, siis olen mööbli eluea pikendamiseks hoidunud mööbli lammutamisest (väljavõtmisest ja tagasipanemisest). Panin ikka vaba põranda ulatuses, esiotsas isegi armatuuri all oleva mootoriruumi seinani.
Minu frankia bussil on mööbel tehtud nii, et põranda vastu ulatuvatel paneelidel on sellised ca 15cm laiad ja paar mm kõrged tuulutusavad, mis hoiavad ära kappidesse ja istmealustesse niiskuse kogunemise. Kui ma tõstaks põrandat vaid vahekäigus, siis sulgeks kappide loomuliku ventilatsiooni. Lisaks jääks kapid külmaks, vesi on veetud kapist välisseina vastast. Muidugi saab tuulutuseks lisaavasid teha.
Olen ise ka põranda soojustamisele mõelnud ja põrandakate tuleks nagunii uuendada, sellepärast uurin nii täpselt B)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:220 V põrandakütte kasutamine sõidu ajal

22.08.2011 23:35
#28
Siis küll. Minu bussil kappide all servas tuulutusavasid ei ole. Kapi põhjad on umbsed. Kuidagimoodi on asi lahendatud nii, et see ei ole probleem.

Veetorude külmumise vastu tasub tõsist tähelepanu pöörata. Peaksid külmal ajal üle vaatama, kui madalale kappide all temperatuur langeb.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev