Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 23:45
#26
Kuuldavasti....
Millegipärast väga pole kuulnud, ehk ikka oleks uudistesse ka jõudnud.
Huvitav mis aastast see turvameede tuli, 2014v a masina sarnasel külmikul seda veel polnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 23:56
#27
Dometic manualis lk.17

Tank stop mode
If the vehicle’s ignition is switched off, the refrigerator will switch to tank stop mode for safety reasons. This blocks gas operation for 15 minutes. After that, the refrigera- tor automatically switches back to regular, automatic mode.

9121317.fs1.hubspotusercontent-na1.net/hubfs/9121317/USER%20MANUALS/Dometic%20Fridge%20RMD10.5XS%20.pdf

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

07.05.2024 11:57 - 07.05.2024 11:57
#28
Kui otsida, siis tulekahjude kohta, kus matkaauto koos tanklaga põleb, on internetis ja erinevates RV foorumites piisavalt palju juttu ja ka videoid leiab selle kohta hirmutavalt palju. Samas, uurimistoimikuid ja ekspertiisivastuseid, miks tulekahju siiski tekkis, väga ei leia. Seepärast "kuuldavasti".

Ka mina olen varasemalt otsinud ja proovinud leida mingit seadust või viidet, miks selline ohutusmeede on minu matkaauto külmikule lisatud.
ei ole leidnud vastuseid. Ainus info, milleni ma oma otsingutes olen jõudnud, on tungivad soovitused, hoida gaas reisimise ajal ALATI kinni, sest oht võimalikeks leketeks on väga suur. 
Kokkuvõtteks, peale pikemat uurimustööd, tundub, et need 1-2-3 mode-iga autokülmikud on väga ohtlikud asjad, kui neid ei korralikult ei hooldata ja regulaarselt ei kontrollita.
Seega, kui ikka on mure, et külmiku töös ilmneb probleeme, siis tasuks kohe pöörduda sertifitseeritud ettevõtte poole, kes teab, mida selle külmiku tüübi juures täpsemalt kontrollida ning kuidas probleemi õigesti lahendada.
Viimati muutis: 07.05.2024 11:57 4camper.ee.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev