Klubiline liikumine.

Klubiline liikumine.

21.05.2012 10:47
#1
Et siis sai ka kuuldud siit ja sealt, et MTÜ Eesti karavani liikmeskonnal on sõbrakaartid ülelahe jne. Kuna vaidlus käib väidetavalt jätkuvalt, aga aeg läheb, kas siis poleks paslik teha uus MTÜ ja hakata tühjalt kohalt peale, et saaks tekitada meie caravaaneritele ka sõbrasuhteid Skandinaavias ja ka mujal Euroopas. Lisaks kohalikud platsid, poed ja muud teenused. Aeg läheb ja raha kulub ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 11:07
#2
Kas ma sain Reinust õigesti aru kui mõte oli koondada mingi punt karavane vabatahtlikuse alusel ühte näiteks MTÜ-sse. maksta seal aasta/kuumaksu ja saada selle kinnituseks vastutasuks mingine hüvesid pakkuv tõend ehk klubi/kliendikaart ?

SEE saab toimida vaid siis kui on väga konkreetne ja aktiivne eestseisus ja tahtmis täis tegijad.
Neid nn. "automargi" klubisid ja klubikaarte on püütud käima ajada igas foorumis - paljud neist õnnestunud on ?

EI ma ei tee asja maha aga ütlen, et asi pole päris nii lihtne.

ja kui esimene mõte oli mul õiges suunas siis mis oleksid need "präänikud" mis meie maal oleks pakkuda ? nii meile kui ka näiteks põhjanaabritele.

arutlust väärt teema
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 11:11
#3
Üks tühja koha peale tulnu onju juba olemas

www.lepispea.eu/

Loomulikult on kahju, et eelmise asja kiirelt lammutanud seltskond ei suuda kuidagi asja edasi viia või käima saada, aga lammutamine on alati olnud kordades lihtsam, kui millegi ülesse ehitamine.

Aga mingit rahvusvahelist kämpingute sooduskaarti nad ju siiski pakuvad

www.eestikaravan.eu/?Uudised%2C_teated
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 11:35
#4
olen olnud aastaid tagasi selle eelmise ehk Eesti Karavan nn. klubi liige kuid ei saanud aru, et seal oleks miskit erilist tegevus toimunud. Ehk, et sellest oleks mulle miski "präänik" paistnud peale selle, et ma saan kuskil soodsamalt platsi kasutada.
Põhilised olid siis nn. kevadine ja sügisene kogunemine ja platsi koristamine ja ehk ka jaanipäv.
Mulle jäi ehk vale mulje kuid kogu platsi ehk klubi ülesehitus oli soomlastele suunatud ?

Eks ma olin ka ise passiivne aga aktiivust teiselt poolt samuti ei tulnud. Mina proovisin nedega suhelda aga vastust ei saanud. seetõttu jäi minust see "klubi" maha.

Seega olen ma ise ka pessimist sellele teemal.

Samuti nendel aegadel 2006...2007 oli see plats selline nagu ta oli - leidsin palju mida oleks võinud olla teisti/paremini.
Kuna viimaste aastate olukorde ei tea siis häbenen nurgas ja vabandan kui seal asi suuresti muutunud oli ja nüüd liiga tegin.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 12:20
#5
tegelikult jätaks selle võsu nüüd tahaplaanile selleks on oma teema siin foorumis.
võtaks teemaks pealkirja enda.

ehk teoorias/plaanides/idees mis oleks see mida keegi üldse selle all silmas peab ?

mis oleks karvanide, autode ja kärude ehk automatkajate jne. ideaalnägemus "klubist" ? mida selleks peaks tegema, et seda saavutada ? kui üldse.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 12:56
#6
Sellepärast saigi tehtud uus teema, et õigus, jätame platsi maha. See klubi ei saa olla üheplatsipõhine. Hetkel on MTÜ Eesti karavan rahvusvahelist kajastamist leidnud ja tal on ka ajalugu olemas. Daatumi põhine. Eelpool mainitud MTÜ d tahetakse hetkel ümberkujundada liikmesklubiks, mitte platsiklubiks, nagu ma olen aru saanud. Eesti on piisvalt väike, et siin teha platsiklubisid. Pigem üks suur nn katuseorganisatsioon, mis mis teeb liikme usaldusväärseks välismaa platsidel ja hättasattumise korral tagab ka pisku lisa abi, a`la kas või näiteks DAS õigusabi näol. Usun, et kui DAS logo on mingil klubikaartil ettenäidata, siis asjast aimu saavad on igal juhul julgemad ida-eurooplastest puhkajate suhtes. Liikluskindlustused ja tervisekindlustused on enesest mõistetavalt ju nagunii piiritaha minnes tehtud. Eestis põhi teenus on lisaks mõnedele toidukohtadele veel kütus, autopesu, hooldus-varuosad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 13:03
#7
Pigem kalduks sinna-"kui üldse" poole.

Ehk siis sellise asja juurde organiseerimise vajalikkus on suure küsimärgi all, kuna vähemalt üks katusorganisatsioon on ju olemas ja ilmselt ka juriidilise isikuna ei kao kuskile.

Kuigi on ta ju tekkinud ühise platsi majandamisest, on praeguse platside rohkuse juures üldse küsitav , kas selline klubiline organisatsioon peaks üldse mingit oma kindlat platsi omama .

Omal kohal oli see oma plats (ei saa üle ega ümber Võsust ) siis, kui selliseid kohti eestis praktiliselt veel polnudki.

Eesti pole sugugi nii pisike, et ühe platsi ja rannajupi ümber kembelda.

Organisatsioon kui selline võiks nüüd laiapõhjaliselt liikmeid juurde värvata sellegi poolest, et platsi ei ole.
Olidki ju need eelmised platsiga seotud liitumistingimused just üheks põhjuseks, miks sinna uusi liikmeid juurde ei tekkinud või neid väga palju üle lahe elanike hulgas oli.

Kuna viimased ilmselt on nagunii rohkem huvitatud püsivast platsist ja oma keelsest seltskonnast, on küsitav, kaua see liikmeskond püsib.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 13:16
#8
Just! Ja ootame ära siis varsti Sergei kirjatüki sellest, et kuhu on Eesti karavani areng jõudnud.Ja kas ja millal saab hakata sinna uusi liikemid juurde võtma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 15:43
#9
aga ma panen ka paar märksõna siia ülesse

hoone ja plats

ehk jälle see "mis siis kui oleks" mingi hoone ja/või plats kus saaks autot või käru hoiustada ja remontida/ehitada ?

Talvine hoiustamine ja samala ajal auto/käru parandamine oleks paljudele huvi pakkuv ju. või ?

fantaasialennuga lennates oleks eriti äge kui samas ruumis müüdaks ka näiteks Reimo vms. kaubapakkuja tooteid.

teisalt samas selle boonusega: autopesult ja kütuselt ja varuosadelt ja ... - no selle 10...15% kaupled ka ise välja ju
aga keegi ei suuda garanteerida ja kindlustada teenuse pakkujale, et ta saab sellise käibe, et tal tasub see allahindlus ära.

jah klubi kui "katuse organisatsioon" on väga hea asi, abi juriidiliselt jms. kuid see tähendab, et seal on ka spetsialistid.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 17:00 - 21.05.2012 17:11
#10
Hoone ja plats jõuab sinna samma välja, mis oligi Võsul. See, et sõpruskond tahab ühes kohas puhata ja garazeerida, selleks ei pea olema klubi. Ja mis huvi on "kaugema kandi" rahval siis klubisse kuuluda, kui nad maksavad maksu võrdselt, aga neil on ebaotstarbekas omi kuute vedada kuhugi kaugele talvituma. Selles osas võib ju oma seltskonnaga rentida angaari ja kulud ära osaliste vahel jagada ja kogu lugu.
Viimati muutis: 21.05.2012 17:11 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 17:17 - 21.05.2012 17:22
#11
Mis hoonesse puutub, siis suvilaremont/ehitamine ja hoiustamine kindlasti ühes hoones toimuda ei saaks.
Seda ei tuleohutuse, ega kindlustuse seisukohalt vaadates.

Reimo tooted on hetkel soovijatele väga kätte saadavad, alles täna saatsin "multimiljonilise" tellimuse meiliga ära.
Soodsa hinnaga päikese ja veel nipet näpet.
Rohkem tarbija lähedasemalt neid vaevalt müüa annab, kui praegune süsteem pakub.

Samas ei maksaks unustadaka konkureerivaid katalooge, kuna hinnad on nüüd kuidagi kõik ühte auku.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 21.05.2012 17:22 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 17:21
#12
Jah, Haapsalus ju põles alles vastu kevadet paadikuur maha. Ja teine teema on ka see, et kas neid hakkab pärast lihvimis või värvitolmust puhtaks küürima. Mul on kord üks talvituv auto koos olme tolmuga ka mitemid kihte värvi peale saanud. Oi seda lihvimist ja poleerimist kevadel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

21.05.2012 17:39
#13
Kauplebki välja, kuid hea on, kui juba need sooduskohad on ka kaartistatud. Teen näiteks kahenädalast ümber Eesti rändamist, milleks ma pean hakkama katsetama jumal teab mis toidukohtadega, või otsima täiesti võõras linnas pesulat, kuhu ma oma putkaga sisse mahun. Sõpradekaart lahti ja kohe selge, kuhu suund võtta. Sama on ka karavanisõbralike ööbimisplatsidega. Kui võtad infost turismi alt lahti, siis iga kodumajutus pakub ka Karavanile ööbimiskohti. Paljud on aga eramaja hoovis muruplatsil, kus krunt on ka vaevalt 1000 ruutu. See pole ju mitte see, mida vaja oleks. Platsid reklaamiksid ennast välja, vaadatakse üle enne nimekirja lisamist, et mis tingimustele nad ka vastavad jne. Väga lihtne on nüüd öelda, et tee kodus ettevalmistused ära ja kõik on palju lihtsam. Üldiselt on elu näidanud, et paarinädalase kulgemise jooksul tuleb tegelikult plaane vähemalt 2 korda ringi teha. Samas ei taha oma ilusat õhtust aega ka arvutitaga istudes sadu karavanimajutusi läbi kedrata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

22.05.2012 08:41
#14
ega üks hoone ei pea tähendama ühte suurt saali ju
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

22.05.2012 12:59
#15
Oma kohalik klubi, või sõpruskond saab omale maja võtta ju vabalt, kuid üle eestiline klubi ei saa. Mis oleks siis liikmemaks ja kaugema nurga rahvas ei lepi lihtsalt sellega, et nende makstud osa eest saavad teised omi asju katuseall hoiustada, aga nemad ikkagi õues.... Ärme rohkem kinnisvarast ja hoiustamisest siin teemas räägi ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:02 - 23.05.2012 21:20
#16
Ajalugu.
Leian, et alustada uut MTÜ ei ole otstarbekas, pigem tuleb arendada olemasolevat Klubi Eesti Karavan. Vaadates Klubi pikkajalist ajalugu (31 aastat), on olnud erinevaid arenduse etappe: Nõukogu aeg, kus turism oli piiratud NSV Liidu territooriumiga ja esimesed haagissuvilad olid oma kätega ehitatud. Tol ajal oli selge visioon - oma klubi ja oma plats.

Nüüdne situatsioon on drastilised muutunud ja platsi omamine klubi poolt hakkas pidurdama vajalikku arengut. Siis tekkis huvitav olukord - ühest küljest mitteametlik klubi, ehk matkaauto.com, kes sisulised kannab kõik klubi tunnuseid ning teisest küljest Eesti Karavan, kellele see tegevus ei paku huvi. Arusaadav, et paljudel neist, kes reisivad, puudub igasugune huvi olla klubi liige.

Tänane olukord soodustab uue klubi arengut, ehk uut eluetappi, kuna karavani platsiga mingit seost enam pole. Võsu platsi maaomanikuga on veel mõned küsimused, mida tuleb kahjuks kohtu kaudu klaarida, aga see ei tohi takistada klubi elu.

Sellega ma teen ettepaneku liituda Eesti Karvani klubiga, kes veel pole seda teinud ja koos arendada karavaneri elustiili juba ametlikult :) Tänane (22.05.12) juhatuse koosoleku otsus oli langetada liikmemaksu suurust ja muuta poliitikat, ehk kõik on teretulnud.

Aasta 2012 uus liikmemaks on 20 euri. Liikmemaks peab katma klubi tegevuskulud ja see on:
- post ja side,
- web,
- kleepsud ja numbrid,
- raamatupidamine,
- võimalikud esinduskulud,
- kingitused, klubi sümboolika reklaammaterjalides.

Millega võiks klubi tegeleda, ehk kus on point?
Siin foorumis on sellest juba räägitud, aga lisaks midagi juurde:

- karavani turismi ja elustiili arendamine ja propageerimine, suurendades klubi liikmete arvu
- klubi on katuse organisatsioon ja omab kostööd enamus kämpingutega üle Eestit, et liikmed saavad kasutada teenust soodsamate tingimustega
- klubi ei paku operaatori teenust
- aitab kaasa siseturismile Eestis - kaardistab kämpingud, turismitalud ja publitseerib vastava informatsiooni oma kodulehel erinevates keeles
- emiteerib ja väljastab klubi liikmete kaardid
- korraldab üritusi ja kokkutulekuid ja miks mitte ühised üritused teiste klubidega
- esindab Eestit F.C.C. organisatsioonis
- tegeleb vajadusel lobiga
- omab koostööd Eesti turismi organisatsioonidega
- hoiab kontakte sarnaste organisatsioonidega Euroopas ja Venemaal, võtab vastu külalisi ja külastab neid ka ise
- emiteerib ACSC rahvusvahelised kaardid oma liikmetele
- korraldab koolitusi, seminare
- sõlmib koostöölepingud laeva firmadega soodustuse osas
- propageerib Eestit välismaal
- võimaldab kämpingutel reklaamida ennast klubi kodulehel
- seob omavahel veebilehed matkaauto.com ja eestikaravan.eu
- valmistab ja vahendab reklaammaterjale liikmete vahel Eestis ja välismaal
- hoiab oma kodulehel erinevates keeltes infot eesti reeglite ja seaduste kohta, mis on eestit külastavale turistile kasulik teada (autojuhid, metsad ja muu kasulik info reeglite ja seaduste kohta)

Mis täna on olemas?
Klubi kaudu saab tellida kolme aastase kehtivusega ACSC kaardid. (ACSC kaardid asendavad isikutõendava dokumendi check in -s, annab soodustusi kämpingutes välismaal, hiline check out, vastutuskindlustus kämpingus).
Saab soodustuse AGA gaasi ostmiseks
Olemas 10% soodustus Scandline praamide kasutades. (Minu teada Vene klubi sai 20% soodustust Tallinkis, seda võiks ka taotleda).
Tuleb suurendada organisatsioonide arvu, kes saavad pakkuda soodustusi oma teenustele ja selge on see, et asi hakkab tööle, kui mass on taga.

Kuidas edasi?
Kutsun teid astuma liikmeks, milleks on vaja kirjutada avaldus lihtvormis ja saata aadressile info@eestikaravan.eu
Lisaks tuleb maksta liikmemaksu 20 euri kuni 22.06.2012. Panga rekvisiidid:
MTÜ Klubi Eesti Karavan
Swedbank a/a 221010206644
Infot saab siin: www.eestikaravan.eu/?Hinnakiri

Peale 22.06.2012. kui on teada palju meid on, tuleb kutsuda kokku üldkoosolek, kus päevakorras võiks olla Klubi arengustrateegia, juhatuse koosseisu läbivaatamine, põhikirja muutmine/täiustamine.

Palun vabandust, et nii pikk jutt tuli. Aga veel kord, me kõik koos saame arendada klubi ja tean, et siin foorumis on palju aktiivseid inimesi positiivse mõtlemisega, kes on nõus panustama selle kauni hobi peale.
Viimati muutis: 23.05.2012 21:20 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:09 - 23.05.2012 10:12
#17
Vot väga hea, et pikk jutt sai. Seda juttu juba talvest saati oodatud ;) Et kas siis nüüd võivad kõik soovijad hakata ennast kirja panema? Ja liikmemaksu maksma? Ja teha seda kiiresti, soovitatavalt siis 20 ndaks kuupäevaks?
Viimati muutis: 23.05.2012 10:12 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:35
#18
Kõik on oodatud! Avalduses ootaks:
Nimi, elukoht, kontaktandmed ja isikukood.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:39
#19
Lõpuks ometi üks põhjalik selgitus, mida me kõik oleme kaua oodanud:)
Nüüd saab hakata mingeid sihte seadma ja mõtlema, kuidas ühiselt edasi minna ja asja parendada. Siinne foorum on ju ikkagi ainult foorum, aga Eesti Karavan suudab natukena ka ametlikult häält teha, kui seal taga on liikmed.

Kutsun omalt poolt liituma Eesti Karvani uueneva klubiga ja valima tegus juhatus, kes asja tõesti arendaks ja liikmetele ka soodustusi kaasa tooks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:55
#20
Üks pisike küsimus siiski jäi.
Kuna reisimas käiakse enamuses perega, siis klubi liikmeks olekust piisab ilmselt ühest pere liikmest ?

Ehk siis kuidas on lood elukaaslaste ja abikaasadega. Kas kogu kambaga avaldused või piisab ühestki?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 10:59
#21
Ma sain küll aru, et nagu kapten laevas teeb, nii teeb ka kogu kupatuse vedaja oma nimele kaarti. Mul lihtne, peres ainukesena load, kes kogu seda kremplit järgivedada võib. Ja platsi soodukas kehtib kogu ühe ekipaazi seltskonna kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 12:36
#22
aga kunagised "kadunud" liikmed ?
kas need on veel kuskil kirjas või on välja arvatud ?
mul mingi liikmepilet veel autos alles aga aastaid pole maksu maksnud (põhjustest olen ka juttu teinud korduvalt).
käru sabas oli kunagi ka kleeps nr-ga 574.

olen nõus toetama selliseid üritusi kuid nüüd vanema ja targemana prooviks enne saada pihta mis on sellise ürituse kavad ja plaanid - konkreetne tegevus.

ehk kui me maksama kõik oma raha kellegile mingiteks "kulude katteks" siis alati on küsimused - kas raha läks õigesse kohta ja kas selle raha eet oleks võinud saada parema tulemuse.
ei see summa pole suur ja ei tapa ehk kedagi aga põhimõtteline küsimus.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 16:39 - 23.05.2012 16:41
#23
eavp
Üks pisike küsimus siiski jäi.
Kuna reisimas käiakse enamuses perega, siis klubi liikmeks olekust piisab ilmselt ühest pere liikmest ?

Ehk siis kuidas on lood elukaaslaste ja abikaasadega. Kas kogu kambaga avaldused või piisab ühestki?

1 perekond = 1 liige
Viimati muutis: 23.05.2012 16:41 SergeiV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

23.05.2012 21:24
#24
Rein kirjutas: Vot väga hea, et pikk jutt sai. Seda juttu juba talvest saati oodatud ;) Et kas siis nüüd võivad kõik soovijad hakata ennast kirja panema? Ja liikmemaksu maksma? Ja teha seda kiiresti, soovitatavalt siis 20 ndaks kuupäevaks?

Kuupäev oli kuni 22, summa oli 20. Mitte vastupidi.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Klubiline liikumine.

08.06.2012 18:30
#25
Aga regamise aja lõpp läheneb. Kiirustage unetud, kiirustage ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev