Saksamaa roheline tsoon

Re: Saksamaa roheline tsoon

02.08.2019 20:44
#51
Kuidas see loogika peaks kokku minema et Eesti nr ja saksa kleeps. Seda kleepsu väljastab saksamaal TÜV. Klaasi vahetusega ei saanud ma seda esindusest uuesti vaid pidin minema TÜV punkti ja auto tehnilise passi alusel sain uue. Kui see nii käiks et tellid netist siis oleks esindus ka mulle selle kleepsu aknale pannud.
Tahad Euro3 autot Euro4 ehitada? See ongi saksamaal keeruline. Ise TV-st näinud kus vanamees vahetas autot kuna MB ei lubanud tahmafiltrit paigalda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

04.08.2019 00:09
#52
nootsii kirjutas: Kuidas see loogika peaks kokku minema et Eesti nr ja saksa kleeps. Seda kleepsu väljastab saksamaal TÜV. Klaasi vahetusega ei saanud ma seda esindusest uuesti vaid pidin minema TÜV punkti ja auto tehnilise passi alusel sain uue. Kui see nii käiks et tellid netist siis oleks esindus ka mulle selle kleepsu aknale pannud.
Tahad Euro3 autot Euro4 ehitada? See ongi saksamaal keeruline. Ise TV-st näinud kus vanamees vahetas autot kuna MB ei lubanud tahmafiltrit paigalda.

Õnneks või õnnetuseks see nii ongi, et tellid internetist, kui tegu välisriigis registreeritud autoga. Eespool siin teemas ka link ära toodud, kus mitmes keeles selgitused.

Ning tegelikult pole sellel suurt mingit pistmist Sasa TÜV asutustega. Tegu umbes sama skeemiga, nagu Eesti ID kaarte sai kätte swedbangast ja sertifikaate saab seal tänaseni uuendada 2 eur eest. Ainult ID kaardi omi, mitte Digi ID omi.

Ükski esindus ei luba olemasolevat autot oma esindustes ümber ehitada.
Samas tean Transporter T4 Multivan 75kw 2,5 liitrise mootoriga, mis sai oma kollase kleepsu asemele rohelise pärast tahmafiltri paigaldust. Asub 20km Berliinist, ehk seal on edumeelsemad elanikud ;)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

04.08.2019 07:51
#53
Eks see on Margiti/autoti erinev. Kui luba ümbeeehitseks antud ja auto on ka tehasest tahma filtriga tulnud siis see arvatavasti lihtsam. Aga siin jagatud inglise leht jagab Saksamaa rohelist plakatit. Tundub kahtlane. Kui seda teeks sakslased ise oleks see natuke loogilisem arvestades kogemust mis mul endal oli ainult klaasi vahetuse järel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

13.08.2019 13:32 - 13.08.2019 13:37
#54
Täna siis saabus roheline kleepekas minu Euro 5 diiselautole.

Kleepeka peal on number 4 ja auto number.

Nüüd jääb oodata postist veel austria oma, viimane kordades kallim ja vajalik ainult veoautodele. Ehk siis N1 jne ja M1 üle 3500 kg. See vajab aga ilmselt oma teemat, kuna sealsed trahvid on tuhandetes.

N.B. Ei julge klaasi külge kleepidagi, kuna siis tuleb agar ülevaatuse ametnik, kes ajab näpuga seaduses järge ja viimane etleb, et kõik välisriigi tunnused tuleb autolt eemaldada.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 13.08.2019 13:37 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

13.08.2019 13:37
#55
kas austrias ei peaks siis hoopis GP box-i võtma ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

13.08.2019 17:11
#56
olari kirjutas: kas austrias ei peaks siis hoopis GP box-i võtma ?

Box peaks aitama nende teede peal
www.tolltickets.com/en/country/oesterreich/

Aga näiteks Viini elurajooni sisse sõiduks on ikka kleepekat vaja (võibolla ka kogu linnale, pole nii täpselt uurinud)

www.green-zones.eu/en.html
Austria eraldi : www.umwelt-pickerl.at/en.html
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Saksamaa roheline tsoon

15.08.2019 13:12
#57
Täna tuli siis postkontorist väljastamisega ka kiri Austria kleepekaga.
Peaaegu pangakaardi laiune ja umbes sentimeeter pikem.
Sinine. Suurelt kiri EURO 5/V
Lisaks siis augustatud nagu vene aegne talong. Augud N (veoauto ) ja D (diisel kohal)
Üleval veel ka perforeeritult 2 reas mingid numbrid.
Auto reg numbrit seal kuskil kirjas ei ole. Ainult kaasas oleva paberi peal.
Hind 39.90 ja kaasas oli arve firmale.

Jah, ei ole enam need ajad, kus sai kaubikuga Viinis käidud ja maaaluse parkla ülemise piirdepuu ees katuseraudu maha kruvitud, nii et kogu parkla sissesõit seisis.
Kas uued ajad ka paremad on, näitab vast aeg.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev