Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 13:00
#21
Prantsusmaal arvesta juba olid sellest aastast ka punktid, kus maksta sai ainult müntidega automaati nagu vanades USA filmides (viskad mündi kaussi). Kui münte pole, siis ilmselt oled suures jamas.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 13:05
#22
Ma saan aru, et enamasti on neile tasulistele teedele olemas ka alternatiivid, st on võimalus ka teist kaudu sõita?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 13:15
#23
Prantsusmaa praktiliselt küll teemaksuvaba, ajakulu ei tule suur. Sõltub marsruudist.
Meie marsruuti näed siit:



Tuli maksta ainult enne Hispaania piiri ca viimasel 50 km-l. Seal need mündikausid olid tee ääres.
Kui selle osas on lisa infot vaja, siis saan anda.

Teised maad, mille kohta küsisid ma ei tea.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 16:45
#24
Hiljuti sõitsin Prantsusmaal - küll tavalise autoga.

Tasulised teed mitut sorti- ühed sellised nagu ikka, sõidad teele saad paberi, maha sõites siis maksad.

Aga oli ka teid, millel ei saanud midagi ja lihtsalt mingil hetkel oli tee lõpp ja tõkkepuu ees.

Hea kui on münte varuks või kaart, mille puhul muideks PIN koodi aparaat ei küsi. Tõkkepuu paistmisel seega kiiret mõtlemist ja reageerimist!

Mõlemad olid trassil Nice-St.Tropez, ilmselt ka mujal.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 18:01
#25
Mind just huvitakski ennekõike, et kas kuidagi on võimalik selliseid üllatusi vältida.
Waze vist peaks näitama tasulisi trasse?
Vaatasin ka mingit regio evroopa atlast, seal ka eraldi tasulised teed välja toodud, paraku siis jäi pilk atlase valmistamise ajale, sellest järeldasin, et suur osa infost on ilmselt aegunud juba...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 18:42
#26
Kas sul navigatsiooniseade on? Peaksid saama panna vältimise "tasulised teed" ja sõidadki seejärel mööda kõrvalteid. Lihtsalt mõnes kohas see lõpuni ei õnnestu nagu kirjutasin Pransusmaal enne Põhja-Hispaania piiri.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 19:48
#27
Aga siis varu aega, mingi riigi tundmaõppimiseks ja ringivaatamiseks on ok sõita kõrvalteedel aga edasijõudmiseks ikka ei kujuta ette, sõita mööda kõrvalteid ja pole mingit põhjust neid tasulisi teid karta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 20:25
#28
toto kirjutas: Aga siis varu aega, mingi riigi tundmaõppimiseks ja ringivaatamiseks on ok sõita kõrvalteedel aga edasijõudmiseks ikka ei kujuta ette, sõita mööda kõrvalteid ja pole mingit põhjust neid tasulisi teid karta.

Hispaania puhul põhjast lõunassse sõites läheb tasulise tee kõrval tasuta kiirtee ning ei tule erilist ajavahet aga on suur hinnavahe - milleks maksta selle eest sadu eurosid? Pealegi on kütus tasulise tee ääres oluliselt kõrgema hinnaga. Sama kehtib ka Prantsusmaa kohta vähemalt sellel trassil, mida ma näitasin ja tegelikult ka sellel trassil, mis läheb Barcelona suunas (see aasta ära proovitud). Tallinn-Marbella tuleb ikka 5 päeva. Boonuseks veel ilusad vaated ja sõidu rutiini vähendamiseks mõned väiksemad kohad.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 22:31
#29
Isiklik arvamus teemaksudest.Kui tahan riiki kiiresti läbida kasutan ainult tasulisi teid,kui ringi vaadata siis muid teid .Tasulise tee plussid on suur ajavõit,väiksem närvikulu,veidi väiksem kütuse kulu (saab sõita ühtlase kiirusega).Miinuseks on see,et vaadata pole midagi ainult sõida.Minu reis näeb välja nii:kuni Warsavini on 90km/h edasi läheb lõbusamaks kuni Saksamaani 140km/h,Saksamaa ja Sveits 120km/h,Prantsusmaa 130km/h.Kõrval teedel vaevalt nii kiiresti saab.Teemaks oleneb ka kindlasti autost.Kuna reisin Plymouth Grand Voyageriga siis maks on sõiduauto tariif,ilmselt suurtel matkaautodel on suurem maks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

21.06.2017 23:34
#30
Miks peab nii kiiresti sõitma :huh: Võib ju lihtsalt varem minema hakata :whistle:
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 00:09
#31
mõmmi kirjutas: Isiklik arvamus teemaksudest.Kui tahan riiki kiiresti läbida kasutan ainult tasulisi teid,kui ringi vaadata siis muid teid .Tasulise tee plussid on suur ajavõit,väiksem närvikulu,veidi väiksem kütuse kulu (saab sõita ühtlase kiirusega).Miinuseks on see,et vaadata pole midagi ainult sõida.Minu reis näeb välja nii:kuni Warsavini on 90km/h edasi läheb lõbusamaks kuni Saksamaani 140km/h,Saksamaa ja Sveits 120km/h,Prantsusmaa 130km/h.Kõrval teedel vaevalt nii kiiresti saab.Teemaks oleneb ka kindlasti autost.Kuna reisin Plymouth Grand Voyageriga siis maks on sõiduauto tariif,ilmselt suurtel matkaautodel on suurem maks.

Siin vahe ongi enamus on matkaautod ja kiirteel ikka kiirus 90-100 (mõnel rohkem, isegi olen sõitnud 140 aga kütusekulu kasvab kiiresti ja ajavõit puudub kuna peab tihemini tankima - 1 kord katsetasime nii, teised jõudsid õhtul ainult paar-kolmkümmend minutit hiljem, täitsa mõttetu oli mul kihutada).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 00:40
#32
Naviseadet ei ole, ainsa asjana sai waze alla laetud, räägivad, et pidavat hea asi olema? Isiklik kasutuskogemus paraku puudub.
Eks peamine mõjur ongi eelarve, sadu eurosid ainuüksi teel sõitmise eest kuidagi maksta ei taha. Kuna sihtkoht on teadmata, siis seetõttu infot uuringi. Oluline on ka, et gaasitanklad peavad kogu aeg saadaval olema. :-)

Praegu tundub küll, et esimeseks korraks liiga kaugele sõitmist plaanida ei maksa, eks ma hakkan alternatiivse trassina Läti-Leedu-Poola vaatamisväärsusi uurima ja lõpuks piirdun ikkagi ida-virumaa ja võrumaaga.

Lihtsalt selle põhjal, kui palju ma nüüd infot leidnud ja lugenud olen, tundub, et liiga keeruline ja riskantne on see välismaale minek tänapäeval. 90'ndatest on olemas mõningane kogemus venemaa sõitudega, tundub, et see oli ikka tükk maad lihtsam, ei mingeid tasulisi teid või autos magamise keelde. Samuti olen koos reisiseltskonnaga tulnud 96'ndal vahemere äärest sõiduautoga, tollal ei olnud küll mingeid probleeme tasuliste teedega või autos ööbimise keeluga. A eks aeg oli siis natuke normaalsem ka veel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 04:31
#33
Pole see asi na hull midagi,Austrias on kiirteel spetsiaalselt magamise parklad kus saab ennast pesta .Horvaatias magasime ka kiirtee parklas,polnud probleemi.Poolas ka magamise parklad olemas ja pole kallid(kuskil 20 kohalikku).Keera teel olles mõnda suure marketi parklasse ja ööbi,pole veel ära aetud.Kui seigelda tahad ja miskit näha siis ära kasuta kiirteid .
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 07:08
#34
ferdinand kirjutas:
Lihtsalt selle põhjal, kui palju ma nüüd infot leidnud ja lugenud olen, tundub, et liiga keeruline ja riskantne on see välismaale minek tänapäeval.
Ei taha nüüd sarkastiline olla, aga kui täna, mil Euroopas reisimine on lihtsam kui kunagi varem see ikka vastuvõetamatult keeruline tundub olema, siis on ehk tõepoolest targem lennukiga reisida...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 07:37
#35
Ri ole keeruline. Ilmselt lihtsam kui 90-ndatel, kuna abiseadmeid palju. Igast tasulised asjad on tehtud alla keskmise taipamisega inimesele arusaadavaks. Jälgi kirju, eriti riiki sisenemisel.
Ainuke keeruline asi on teelt eksimine - aga siin uuendatud tarkvara elektroonilisel abilisel abiks.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 09:09 - 22.06.2017 09:10
#36
Panen ka mõned tähelepanekud kirja:
Olen Euroopas käinud viimased 6 aastat järjest matkaautoga.
Ainus koht, kus kiirtee vinjet on suht möödapääsmatu on Austria. Vinjett (10 päeva) on odav ja ajavõit on suur. Pikematel reisidel olen isegi 2 korda pidanud ostma. Tšhehhis olen ostnud vinjeti 1 kord, suht mõttetu, saab väga edukalt niisama ka läbi. Slovakkias pole ostnud, olen paar korda niisama läbinud. Poolas pole Varssavi Berliin trassi läbinud, üldiselt saab ilma maksudeta kenasti läbi.
Edasi, enamus Itaaliat on läbitav vabu teid kasutades ilma suurema ajakaotuseta. Prantsusmaal sõltub palju kust kuhu vaja minna, osad lõigud on vabu teid kasutades väga aeglased. Hispaanias on maksulise tee kasutamine täiesti mõttetu. Kõik see peab paika muidugi tavalise matkaautoga sõites, kus ma üldiselt üle 90 km/h ei sõida. Kiirema sõidu puhul muidugi tekkivad suuremad ajavahed.
Ööbimistest:
Sõidupäevadel pole kunagi kämpinguid kasutanud. Alati leiab tee äärest mingi koha . Bensuka või söögikoha parkla või lihtsalt parkla. Enamus kohtades on "kliendile" ööbimine ka tasuta. Kliendiks saad kohe kui tangid või söögikohas õhtusöögi võtad. ( Viimane toimib eriti hästi Poolas aga ka näit Austrias, kui ei taha seal kiirtee ääres magada)
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 22.06.2017 09:10 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 13:56
#37
Kui vene keelest aru saad, siis selline leht olemas: autotraveler.ru/poland/remont-dorog-v-polshe.html#.WUuhUrFRWhB
Kasutasin seda viimasel Türgi automatkal eelmine kuu.
Abi oli nii tasuliste teede vältimistel kui ka teeremontidest ümbersõite planeerides.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

22.06.2017 20:41
#38
Kiiresti sõitmisel on lihtne põhjus - puhkuse pikkus,mis on 28 päeva.Püüan võimalikult kaua sihtkohas olla ja võimalikult kiiresti sinna ja tagasi sõita.Kasutades erinevaid nippe(startimise kellaaeg,nädalapäev,tasulised teed)olen suutnud ühe otsa sõduaega lühendada peaaega 1,5 ööpäeva võrra võrreldes esimese reisiga.Praegu kestab sõit Hispaaniasse alla 3 päeva.Tasuliste teede plussiks on veel tasuta autoabi(loodan et seda teenust ei lähe kunagi vaja)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

24.06.2017 10:20
#39
Kas keegi oskab juhendada, mil moel on kõige lihtsam tasulisi kiirteid vältida? Waze uurides selgub, et seal on küll valik "väldi kiirteid", paraku tasulisi teid ta vist ei erista kuidagi?

Kas naviseadmetega on võimalik tasulisi teid eristada, või saab seda mingi mobiiliäpiga teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

24.06.2017 20:02
#40
Veel pisut selgitust.Tasulistel teedel ei ole nii et sõidad peale ja maksad kohe sadu eurosid.Tegelik kulu on umbes 7 eurosenti km(Prantsusmaa,Portugal kallim,Hispaania odavam,Poolas väga odav)Tavaliselt on kiirteel hoiatus et algab tasuline tee ja kindlasti on näidatud viimane mahasõit enne tasulise algust.Juhul kui satud ikkagi tasulisele teele siis esimesel võimalusel keera maha.Sellisel juhul on kogu kahju euro või paar.GPS marssuudi koostamise lõpus küsib alati kas vältida tasulisi teid(omal on tomtom,tõenäoliselt on teistel makidel sama)Lõpetuseks veel tasulise tee maks ei suurenda reisi eelarvet erti.Tasuline tee + kütuse kulu versus kõrvalteed + kütuse kulu.Mägises piirkonnas on esimene variant kindlasti soodsam (erti Hispaanias),siledal maal on nii ja naa(oleneb liikluse tihedusest)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

25.06.2017 11:22
#41
Selle Waze kustutaks ma ära kui telefonis mälu vähe ja paneks Here Wego asemele muidu las olla kodust-tööle näitab võmme ja ummikuid. Vana Nokia asi töötab nagu korralik navi ja täna omavad nemad kaardifirmat pluss kaartide riigiti/osariigiti alla laadimine. Just proovisin et kui vältida tasulisi teid siis juhtab läbi poola eestisse väikseid teidi pidi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

25.06.2017 11:26
#42
nootsii kirjutas: Selle Waze kustutaks ma ära kui telefonis mälu vähe ja paneks Here Wego asemele muidu las olla kodust-tööle näitab võmme ja ummikuid. Vana Nokia asi töötab nagu korralik navi ja täna omavad nemad kaardifirmat pluss kaartide riigiti/osariigiti alla laadimine. Just proovisin et kui vältida tasulisi teid siis juhtab läbi poola eestisse väikseid teidi pidi.
Waze võtab ju telefonis vähem ruumi, tarbib netiühendust. Here-l saab kaardid alla laadida. :)
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

27.06.2017 12:50
#43
Käisin mõned aastad tagasi Saksas ja kasutasin päris usinalt Waze-d. Telefoniarve tuli 150-200.- EUR, sest andmeside oli tookord kirves. Nüüd on telefonis Nokia Here kaardid. Need saab kodus alla laadida ja offline kasutada. Vajaduse tekkides lükkan nüüd andmeside sisse aga see vajadus tekkib väga harva ja erilist lisakulu pole.
Here ja Waze on erinevad ja see mis ühele raske, selle võib teine üles leida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

27.06.2017 14:51
#44
Kunagi Here beta ajal ei leidnud offline-s midagi, kas tänaseks on asjad paranenud?
Ise offline-s kasutan iGo-d (tüütu, et peab kaarte ise tõmbama) ja vahest laen Google Maps-i piirkonna(d) alla.
Nüüd peaks Waze ka saama kasutada, kui sobiv pakett, siiani kuni Eesti piirini. ;)
Kas Maps Me-d ka keegi kasutab, mõned kiidavad.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud ja nende tasumine Euroopas

27.06.2017 15:27
#45
Mis reziimis ma mida otsisin, seda ei mäleta. Aga otsingutulemused olid küll erinevad. Vabalt võis nii olla, et Here ei leidnud ja Waze leidis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev