Meelise "teardropi" uus elu.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

05.06.2013 14:55
#151
MeelisV kirjutas: kuigi käru ülevaatus oli ette nähtud Juulis
aga auto oma oli Juunis siis tegin nüüd mõlemad korraga ära
ehk jah käru puhul nüüd "kaotasin" ühe kuu aga see pole nutmist väärt ...

Ülevaatust saab teha rahulikult kuu aega varem(või isegi rohkem?, ei oska kontrollimata öelda), järgmine kord tuleb ikka siis, kui tavaliselt ette nähtud.
Kas ülevaatajad panid puusse millegagi?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

05.06.2013 15:16
#152
võimalik, et korda on muudetud aga ta ütles seda mulle kohe ette kui dokumendid andsin, et sa kaotad ühe kuu
ja hiljem dokumente tagastades ütles, et järgmine siis juunis.

ma seda suure kaotusena ei võta sest nüüd on auto ja haagis samas kuus aga kui "tegi külma" siis nu jah ...
ehk keegi teab kas on korda muudetud või mitte - vanasti oli vist jah, et sai varem teha ja siis kehtis ikka see numbrimärgi põhine kuupäev.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

05.06.2013 16:04
#153
täpsustus

www.mnt.ee/index.php?id=11407

ütleb, et see numbrimärgi järgi ülevaatuse kuu määramine käib M1 ja N1 autode puhul
ja, et haagiste puhul on määratlus O1 = 24kuud ja O2 = 12kuud peale eelmist ülevaatust.
sealt see "kaotus" nüüd tuligi.
kõik on õige.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

05.06.2013 18:21
#154
meelis kirjutas: Minu soovitus on tabelina reisiasjade nimekiri. Kui esimest korda telgiga kaugemale läksin, oli sigapalju asju, mille vajalikkus selgus alles reisil olles. Miskit olulist polnud aga pigem mugavusasjad. Paari aastaga sai nimekiri paika ja nüüd tuleb enne sõitu ridahaaval meenutada, kas sai kaasa või mitte. Suurem osa kolast on nüüdseks põhimõtteliselt ainult bussi jaoks ja see hoiab kokku nii aega kui ka närve.

Äkki peaks oma tabeli põhja siia välja riputama? Olen seisukohal, et jalgratta leiutamine on tänamatu töö. Kogenud meestel on ilmselt see kõik juba paika loksutatud aga alustajatele ehk oleks abiks.

Mul tekkis selline mure juba ligi 10 aastat tagasi. Hetkel on nimekirjas üle 200 rea. Nimekiri jaguneb veel alateemadeks sõiduki järgi (matkabuss, moto, paat jm) ning koerale on ka omad read.
Bussiga on muidugi see, et paljud asjad on püsivalt bussis ja neid ei pea iga kord tassima enne väljasõitu aga nimekirja järgi ikka hea üle kontrollida.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

05.06.2013 18:39
#155
Just nii ongi. Mul on 3 lehekülge tabelit ja samuti alamteemad riided, toit, hügieen, tehnika jne. Paljuski toimub samuti ainult ülevaatus, kas on ikka alles või ei. Toit on küll mujal odavamgi aga algseis peab ikka õige olema. Reisil ostad ikkagi rohkem riknevat või igapäevast toitu. Suhkur, sool ja toiduõli on alati kapis aga toiduõli talveks bussi ei jäta ja kevadel vaja ikka uus soetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

10.06.2013 10:08
#156
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

10.06.2013 13:33
#157
lugesin kergelt kokku läbisõitu ehk veeremist
võtan alustuseks siis "puka" (PealeUueKereAega) :P
jätan esialgu kõrvale proovi ja testisõidud
ehk esimene väljasõit Maria talusse siis 2x Mereojale ja nüüd Saulkrasti teeb juba kokku 320+2x250+530 = 1350km
pannes otsa "räme" testimine mööda Tallinna tänavaid - oi kuidas on mõni tänavalõik ja auk teinud teravat valu südames, mida on ikka kindlasti üle 300 km siis polegi paha tulemus
s.t. ~1700+km ilma ühegi detaili kadumiseta, rikketa või muul moel nn. ehitusliku praagita

samas on see aeg toonud välja nii mõnegi mõtte.

1. on käru varustus nüüd hoopis teine võrreldes algsega ehk enne "puka"-t ja seetõttu on suurem raskus taga otsa peal
sinna on siis kogunenud rohkem varustust ja toitu, suur külmik, aku 35kg, invereter/laadija/kilp, veekanister 16L siis parema sõidumugavuse saavutamiseks olen sunnitud olnud muu varustuse(telk, varikatus, õhk-madrats, vaip, riided jms.) panema käru salongis ette otsa peale. Kõik see on viinud mõttele võtta ette talvel jälle suurem ehitustöö ja tõsta silda tahapoole.

2. varustust selle aja jooksul kogunenud nii mõndagi ehk kui "puka" alguses oli piltlikult vaid mina ja üks tool siis nüüd on tulnud juurde palju platsieluks vajalikku see kõik aga nõuab oma kohta - peab hakkama veel tegelema ehk asjade paigutamisega ja kohtade leidmisega põhja alla.

3. nüüd nädalavahetusel nägin huvitavat lahendust kus ühele matkagrillile mille külgedel on sellised kokkuklapidavad abilauad vms. oli ühe sellise laua sisse lõigatud ja paigaldatud gaasipliidi põleti see vist lahendab minu otsingud grilli ja pliidi maailmas
ehk minu esimene lahendus oli tavaline kahe auguga lauapealne gaasipliit aga see pole siiski vist see (seda siis tagantjärele mõeldes ja juba 3 x 2,5 päevast nädalavahetust kokates on mõtteid koondanud)
grillina kasutasin hetkel pisikeste balloonidega cadaci grilli ja sellega tegin hetkel kõike. vahepeal mõtlesin ka minna väiksema s.t. 1 auguse gaasipliidi ja sama gilli peal edasi ja isegi induktsioonplaadiga pliidiga ja .... aga ikkagi vaja on ühte auku kus keeta/praadida ja kindlasti ka grilli liha/vorsti peab ikka saama

4. midagi peab ette võtma veel söögilaua ja toolidega ehk laud on liiga kõrge tooli suhtes ja väiksemal lapsel on pea võimatu laua ääras süüa samuti on hetkel need matkatoolid küll mõnusad kompaktsed ja hea kaasas kanda ning odavad aga käetugi annab liikuma ja see on mõnikord häiriv ja tekitanud probleeme kui käes on joogiklaas vms.

5. kööginurgas paigaldatud kolmikventiil (gaasile) on muidu heas kohas aga kuna kastid/karbid milledes mu elu keerleb on limiteeritud mõõtmete valikuga siis tuleb tõenäoliselt sellele ventiilile leida teine asukoht.
hetkel läheb küll kast selle kõrvale aga seda on vaja konkreetselt ja õigesti panna, et läheks paika ja samas lükkab kast paigast külmkapi ventiili s.t. sulgeb gaasi.

6. elektrikilbi ette tehtud luuk mõttega seda vahest kasutada abilauana on osutunud parimaks mõtteks köögis ja seetõttu on vaja sellele leida hea ja kindel tugi - hetkel ajutisena kasutatav "teleskoop harjavars" pole väga kindel lahendus.

7. samuti on vaja lõpetada veel tagumise luugi alune kate s.t. isoleerida penoga ja katta "materjaliga" samas on aga eelnevalt vaja leida hea lahendus luugi toetamiseks mida hetkel teevad jälle teleskoobiga harjavarred :whistle:
samuti ka siis köögi ja selle ümbruse valgustus ehk alumiiniumist nurk/ribavalgustid on olemas aga vajavad paigaldamist.

8. käru alumisse serva on nn. seelikud vaja paigaldada see väldib siis otsese tuule sisse puhumise telki ja ka ebasobiva elemendi "imbumist" sinna kuhu pole vaja (loe: loomad ja marakratid) seelik on tellitud ja ootame
ehk vaja veel sapast jupike profiili tuua

9. veotiisli iluliistud/nurgad vaja paika panna

10. salongis esiseinas oleva kapp vajab ümberehitust mis on siis puhta disainivea põhjus.
ilma mõtlemate tegin sellesse seina kapiuksed ümarate nurkadega ja siis ei saanud hingesid nii paika nagu tahtsin ja .... ehk uksed ei käi piisavalt palju lahti. hiljemalt talvel võtan terve selle seina sealt seest välja ja teen uue seina koos uute ustega.

11. ...... nagu neid asju vähe oleks aga näe kohe ei meenu kõik.

12. näe tuli veel üks asi meelde see on siis külmpapi jääksoojuse ära juhtimiseks ventilatsiooni ehitamine
see on siis plaanis teha kas õhukesest s.t. 50 mm plastik nelikant torust või siis 50mm kanali torust (rohkem ei mahu külmiku taha ära) ja juhtida ventilaatoriga käru põhja alla. Lülitamiseks plaanin kasutada termostaati ja ventilaatoriks mõnda nn. arvuti ventikat 12V pealt.

sellega seoses oli ka mõte leida 3...4 sisendiga termomeetri display vms., et vaadelda temperatuuri erinevates punktides - külmikus, köögis, salongis ja välistemperatuur.
Leidsin küll ühe sellise juhtmevaba termomeetri vist oomipoest aga sellel oli küll 3 sisendit aga kaasa vaid 1 andur ja lisa andur maksis pea terve komplekti hinna.
Oleks tore sõidu ajal jälgida haagise temperatuuri just külmikus ja selle ümbruses ning raadio andurid annavad võimaluse tõsta display kord autosse kord kärusse ehk sinna kus olen ise.
kas see süsteem aga levib kärust autosse läbi mitme seina jääb hetkel teadmata.
Otsime veel.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

10.06.2013 16:20
#158
MeelisV kirjutas: ...12. näe tuli veel üks asi meelde see on siis külmpapi jääksoojuse ära juhtimiseks ventilatsiooni ehitamine...
Mul on sama mure. Vanas projektis tegin külmiku jahutamiseks eraldi tuuletunneli. Kogu jahutusõhk võetakse õuest ja sinna see ka tagasi läheb. Mul hakkas sellest soojast veidi kahju, kuna kasutan elamut aastaringselt. Uues projektis jätsingi külmiku tuba kütma. Väga kuumade ilmadega on natuke piin, aga aastaringses mõistes on selle soojuse ärakasutamine kütteks suur kokkuhoid.
Praegu pole mul veel aknad installitud. Kui need ka paigas ja piin kuumade ilmadega jätkub, siis vaatan mingi lahenduse. Lahenduseks mõtlen ikke suvel sooja väljalaskmist ja külmaga selle kasutamist kütteks.
Praegune lahendus ongi arvuti ventika pidev töötamine.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

10.06.2013 16:30
#159
Siis ehk tuleb leida mingi ventilatsiooni ümberlülitatav kolmik?
Mul on külmiku jahutuse ribid küll õues aga selle soojus ärakasutamine poleks paha. Samas nõuaks see juba tiba suuremat ehitamist.
Ideaalis peaks see külmiku tavajahutus olema tehtud natuke suuremate kõrguste vahega ehk siis pigem korstnana. Praeguse viga ongi väike õhuringlus. Suvel muidugi ei piisa ka korstnast.
Samas oleks ju nii hea ventika ringiajamisele kulunud vool hoopis kokku hoida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

10.06.2013 22:10
#160
Mul pole küll külmiku radikate jahutusega suvel probleeme olnud. Ka kõige kuumema suveilmaga oli külmikus kenasti külm ja sügavkülmas kõik asjad kõvad. Mõõtmistel olen seal temperatuurideks saanud -17kraadi. Sisuliselt on külmiku jahutusribid õues ja lisaks veel meetrine korsten.






Tegelikult on sooja õhu ümberlüliti mõte lihtne. Vanemad mehed, kes on näinud ZILi soojenduse ümberlülitit saavad kohe asjale pihta. Raske on aga seda teostada kvaliteetselt termilises mõttes. Talvel võivad olla selle sõlme soojakaod väga suured. Sellepärast ka otsustasin veidi suvel kannatada sooja ruumi. Ventikaga suudab teha toa temperetuuri talutavaks. Ventikas on lae all ja viib toa sooja õhku välja. Boonuseks pidev õhuvahetus.
Sel suvel on olnud liigsoe tuba kahel päeval. Veidi ebamugavaid päevi 4-5 ja umbes samapalju on päevi, kus sooja tuppa laskmine on hädavajalik. Isegi lisakütet panin juurde. Ülejäänud päevad on sellised, kus probleem ununeb - tähendab midagi pole eriskummalist. Tegelikult ongi neil päevadel külmiku soe kasuks.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 09:01
#161
jah selle soojuse kasutamine oleks hea küll aga ehk siis vaid juhul kui külmik elektri pealt käib
aga kui kasutan gaasi siis need põlemisjäägid pole vist kõige paremad magamistuppa juhtida ?

eraldi korstent otse põlemiskambri kohal mul ei ole

klapimänguga poleks probleemi selle leiutaks sinna ikka.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 13:06
#162
lisaks eelnevatele punktidele lisandub "to do listi"
elektri sisendpistiku ümberehitus kuna olemasolev on ebamugav
ja külmkapi ümberlülituse tekitamine 12 ja 230 vahele hetkel on pistikusse ja välja meetod mis on samuti ebamugav

noh laisk inimene s.t. kui puhkus siis peab nii mugav olema kui saab - sealt saab mugavamaks.

sisendpistiku juba soetasin tavalisest ehituspoe elektri letist
tekitan ühe vahetüki ja saab parema kui praegu
momendil siis juhe käib läbi põhja ~0,5m sisse/välja ja siis vaja kinnitada veel pistik kinni enne ärasõitu, et ei jääks lohisema.
nüüd panen põhja alla isase pistiku ja trumli ja pistiku vahele tuleb jätku jupike
tulevikus ehk juba sobiva "saba otsas" pistikuga trummel. kasutan siis 3 harulist 16A pistikut millel andis seina-pealse emase ja jätkujuhtme otsa mõeldud isase sisud omavahel vahetada.

külmikule panen vahele relee, et kui 230V on olemas siis 12 on väljas ja vastupidi. elektri ja gaasi vaheline valikulüliti on külmikul endal küljes.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 13:26
#163
Elektri saab käru külge viia ka läbi Defa või Galixi juhtmete ja pistikute. Sümpaatne ja pisike.Kaatri küljes töötab Defa kolmandat aastat ja bussi küljes Galix on 2,5a olnud. Kumbki ei idane,ega mädane. Ja mõlemad on maandusega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 13:40
#164
www.marinea.fi/waeco_eps-100w_230_v_verkkolaite_1224v_kompressorikylmioille
Selline vidin on hea,saab ise aru kui juhe seinast välja tõmmatakse ja annab kapile voolu akudelt. Kahjuks võrguvoolust teeb ainult 24v ,seega töötab hästi waeco kappidega,millele sobib 12 ja 24v mõlemad. Autos kasutan sellist. Kaatsis on kalsavool taga,kapp saab oma energia akust,akku jälle omakorda akulaadiast. 3-s hooaeg läheb niimoodi,ja akudega pole miskit juhtund.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 14:10
#165
kas sellel kastil on ka mingi muu funktsioon peale lihtlabase lülituse ?
tavalise lülituse teeb ära ju tavaline ümberlülitav relee
kui toide 230 on olemas lükkab kontaktid lahti ja kui 230v ära kaob "kukuvad" kontaktid kinni ja kui kontaktidest 12V läbi juhtida siis toimib just selline 230 ja 12 vaheline valik olenevalt 230V olemasolust või mitte.
selline relee maksab ehk mõne eur´i
aga kui sellel "mustal kastil" on veel funktsioone siis jah.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

11.06.2013 21:02
#166
MeelisV kirjutas: ...aga kui kasutan gaasi siis need põlemisjäägid pole vist kõige paremad magamistuppa juhtida ?...
Külmikuga kütteversiooni puhul on soovitava ikka juhtida põlemisõhk "korstnaga" välja. Selleks on külgseinas eriline rest olemas.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

12.06.2013 09:32
#167
Mul on teisaldatav "kirst" tüüpi külmik millel pole korstent ette nähtud
ja kindlasti ei soovi ma ühtegi resti käru küljele.
Tehniliselt on see ka keeruline kuna külmik käib sahtliga sisse/välja.
seepärast on ka kokkuvõtteks mõte ventileerida see soojus ja jäägid põhja alla.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

12.06.2013 16:46
#168
MeelisV kirjutas: ...kindlasti ei soovi ma ühtegi resti käru küljele...
MOTT
Ventikas külmiku ruumi lae alla ja toruga põrandast läbi välja.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

13.06.2013 10:49
#169
rääkides veel gaasiga kütmisest siis kunagi varem juba kahjuks jäin hiljaks sellise asja soetamiseks
www.zodi.com/Consumer/zodihotvent.html
ehk see võeti mõned aastad tagasi tootmisest maha kuna oli mingi võimalus, et ventika aku tühjenedes kuumeneb asi üle
ei olnud väidetavalt ohtlik iseenesest s.t. ei plahvata vms.

see oleks hea asi olnud telgi ja pisikese maja kütmisel
asi on soojusvaheti põhjale ehitatud ja seetõttu ei satu põlemisjäägid köetavasse ruumi koos õhuga.

hetkel vist on küll saada nende teine versioon aga selle hind on päris krõbe

www.zodi.com/Consumer/zodix40vent.html

aga eks ma uurin ja otsin veel asja - ehk leiutan ise mingi asja kokku.
mul pole ju iseeneset palju vaja - ruum on soojustatud ja vaid ~3,5 ... 4m3
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

02.07.2013 16:20
#170
vahepeal käru tegemistes olnud vaikus ehk paar nädalat on tööpäevad lõppenud ~22.00...00.00
nüüd võtsin asja jälle ette sest mis seal salata aeg saab otsa sest start "sõidule" on järgmisel nädalal kohe.

esmaspäeval sain kätte tellitud grilli mida eelnevalt sai ka mõõdetud ja mahub täpselt köögis riiulile - kaane avamise sang tuleb aga ära vahetada või ümber teha vms. see on luugi sulgemisel muidu ees.

(jalad käivad veel kõhu alla kokku ja grill muutub veel kompaktsemaks)





eelmisel lehel kirja pandud nimekirjas oli ka grillile pliidi külge-pookimine.
uurisin neid pliite siit ja sealt ja olin juba valmis ostma ühe suvalise lauapealse "ühe auguga" gaasipliidi suurusjärgus 2....2,5 kw ja seda siis lõikama/keevitama jne. et saaks istutada grilli abilauale
tööpõld oli suur sest pliidi põleti ja rest pidi olema taspinnas abilauaga, et saaks grilli kokku voltida vastu grillresti. noh ja hind eeldas kah, et selline pliit on kõige odavam lahendus.
AGA kui läksin sellist pliiti soetama siis noh ikka teed juttu, et miks asja ostad ja mis teed sellega jne. pakuti mulle hoopis mingit muud vidinat mis laos reaalselt asja näppides osutus "bingo" võiduks.

ehk pakuti mulle suure grilli abilaua asemele pandavat pliiti nn. lisavarustusena müüdavat pliiti.
ja üllatuseks oli ka hind parem kui selline tavaline lauapealne pliit.





otsus oli kindel see on see õige asi, oleks neid olnud laos veel oleksin ka teise ostnud kuna isal on sama grill ja sama idee. aga eks näis äkki nad leiavad veel lao nurgast ühe sellise.

ehk siis peale kergekujulisemat (vägi)vallatlemist relakaga otsustas targem järele anda ja tulemus oli selline



mis muidugi ei jäänud lõplikuks ehk peale järgmist ülesannet - ühendada mõlemad ventiilid voolikuga tekitas vajaduse pliit hoopis teisele poole tõsta.
samuti sai valmis tehtud voolik (4m) mis jaguneb siis mõlemale põletile.
asi vajab veel kokku panemist aga tundub, et see eesmärk saab saavutatud.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

02.07.2013 21:31
#171
nüüd siis "plaan" ringi mängitud
pliit paremal pool ja voolikud ühendatud



kokku pakkides läheb kõik grilli sisse





jaotusventiili külge pookisin kiirühenduse otsiku
seega grilli vooliku saab lihtsalt lahti ühendada, rulli keerata ja samuti grilli sisse pakkida



Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

16.08.2013 10:36
#172
vahepeal polegi miskit erilist teinud
ei mäleta kas mainisin, et peale varuratta hoidja/katte tagumise plaadi, mis on 3mm alumiinium, sidumist nii kere kui tiisliga stabiliseerus haagise "jõnksutamine" s.t. ei ole enam sellist ülesse-alla vibutamist.
tiislile said peale pandud veel alumiiniumist nurgad ehk nn. iluliistud

suurem asi oli ehk nüüd nädal tagasi prooviks paigaldatud led-riba lambid köögi luugi alla.
ehk profiili olin juba enne valmis ostnud ja see on sama mis ukse kohal



aga panin neid nüüd 2 tk seljakuti kokku ja moodustus 180 kraadine poolring mis siis näitab valgust 90 kraadise nurgaga "kahes suunas"
led ribana on kasutuses niiskuskindel riba külma valgusega 5050 dioodidega ja 14,4w/m

ja tulemus pimedas augustiöös on selline (pildistatud telefoniga seega pole tulemus kõige õigem)





nüüd siis asjad proovitud s.t.toimib ehk valgustatud saab kogu köök ja suur ala selle ees ja ümber saab edasi minna luugi aluse soojustamise ja viimistlemisega.
ah jah ühe riba pikkus tuli ehk ~130 cm ja lülitada saan mõlemat riba eraldi.
seega teeb see kuskil 18...19 w riba kohta.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

28.08.2013 12:31
#173
nagu kunagi filmiklassikas öeldi peab inimeses kõik ilus olema.
ega ma sellest ilust mikit ei tea silm on kõver, värve ei oska valida, moodi ei tunne, muusiklaist kuulmist ei ole jne.
aga käru ehitus on küll olnud 100% oma "looming" - ja siin ajan oma Stiili
nüüd siis mõni post tagasi olnud grilli jutu jätkuks siis täna sain omale komplekti grillitarvikuid
ega muud polnud kui, et pisike komplekt ja ILUSAS ALUMIINIUM karbis B)



Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

09.10.2013 13:18 - 09.10.2013 15:30
#174
talvel natuke varustust vaja juurde osta aga siin tuli kohe ka küsimus
tagaluugile tõsteamordid, kuna neid poes pakutakse igas pikkuses ja JÕUS
(pikkusega saame hakkama) siis kuidas võiks peaks valime õiget (tõuke)jõudu ?
ei taha liiga tugevaid amorte sest siis hakkab väänama liigselt nii luuki kui ka hinge
ehk vaja selliseid parasjagu täpseid.

on kellegil mõtteid kuidas seda valikut võiks teha ?

edit: asi lihtne vaja lihtsalt kaaluda ära luugi mass ehk "kaal millega surub alla" selles kohas kuhu amort kinnitub ja teisendada see siis N-sse valemiga 1 kg = ~10N
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!
Viimati muutis: 09.10.2013 15:30 MeelisV.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Meelise "teardropi" uus elu.

09.10.2013 17:17
#175
MeelisV kirjutas: edit: asi lihtne vaja lihtsalt kaaluda ära luugi mass ehk "kaal millega surub alla" selles kohas kuhu amort kinnitub ja teisendada see siis N-sse valemiga 1 kg = ~10N

Oled täiesti õigel teel. :)
Lihtsa digitaalse rippkaaluga on seda vast kõige lihtsam teostada, saad kaaluda täpselt sellest kohast, kuhu amort hakkab kinnituma.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev