Gaasi leke külmikust

Re: Gaasi leke külmikust

19.07.2014 20:01
#26
kuna viimasest kokkupuutest igasugustest takistuse ja pinge ja võimsuse arvutustest omajagu möödas ja netist kohe mingit toredat kalkulaatroit ei leidnud ja üleüldse olen hetkel laisk:) siis paluks abi:)

Kui mul on 12v ja 10w ventikas, siis mis takisti peaksin panema, et ventika võimsust-kiirust pole jagu vähendada?

plaanisin siis mõlemale ventikale panna vahele lüliti, millega saab timmida, kas täisvõimsus või pool näiteks.

Kuna oomipoes väideti, et nii vinget normaalse hinnaga potekat pole saada, millega saaks võimsust timmida, siis mõtlesin sellise lahenduse peale.

Kui kellegil on paremaid ideid, siis olen lahendustele avatud.
Näit, kuidas saaks selle jada-paraleel ühenduse teostada ühe lülitiga, ise küll välja hetkel ei suutnud mõelda seda lihtsalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Gaasi leke külmikust

19.07.2014 22:01
#27
Kõik ventikad ei pruugi alluda pinge vähendamisele potekate abil, sest paljud on mitmefaasilised vahelduvvooluga töötavad, millede pinge saadakse sees olevate muundurite abil. Aga eks katsetamine näitab.
Enda praktika alusel võin väita, et see võimsuste vähendamise vaev ei tasu end ära.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

19.07.2014 22:12
#28
täispööretel tekitab liigselt müra, kui ümbruskond vaikne. Hetkel kasutan pöörete alandamiseks 18 oomist keraamilist takistit kahe ventika peale, mis oli käepärast ja tõmbab pöörded kõvasti vaiksemaks, tahaks lihtsalt teada, palju see nö. võimsust vähendab, muidu olid vist 3100rpm ja 48db vent kirjade järgi, vaiksemalt tööd tehes kestab tõenäoliselt ka kauem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 11:29
#29
Takisti on lisatarbija. Teine vent ongi põhimõtteliselt lisatakisti, aga teeb kasuliku tööd.2 aeglasemat venti on vaiksemad. Mul kodus töötasid telefoni laadija pealt mitu aastat jutti, ei juhtunud midagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 11:52
#30
tahaks just jätta kaks varianti, pool ja täisvõimsus. Palavama ilmaga laseks täiega uhada ja öösiti poolega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 12:48
#31
Kas on näidata mõnda pilti paigaldatud ventilaatorist? Vaatasin külmiku "väljalasketorustikku" ja nuputasin, kuhu ventilaator panna. Ja kui neid 2 tükki oleks, kuhu need mahuksid?

Hetkel töötab külmik normaalselt kuni +20 kraadini, seega ventilaatori paigaldamise peale peaks mõtlema küll.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 14:42
#32
mina panin kaablivitstega ülemise võre külge, lisaks siis panin kahe asendiga lüliti ka - täisvõimsusel ja siis ööseks vähendatud võimsusega, et ei vuhistaks liialt. Pärast siis pistan ventikatele pistikud otsa ja mõlemale ventikale eraldi lüliti, siis on piisavalt reguleerimisvõimalusi. Hetkel gaasiga 24h taga olnud ja jahutab ka ilusti, õues hetkel 26 kraadi ja vahepeal paistis ka päike peale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 17:22 - 20.07.2014 17:23
#33
alambe kirjutas: Kui mul on 12v ja 10w ventikas, siis mis takisti peaksin panema, et ventika võimsust-kiirust pole jagu vähendada?

Kui kasutada 12V arvutiventikaid, siis neid on olemas temperatuurianduriga (selline tikupea suurune vidin kahe juhtme otsas) Mulle sattus külmikule ventikat paigaldades kogemata üks selline kätte ja väga OK seadeldis on. Kui temperatuur on madalam, siis ta ise vähendab ka ventika pöördeid ning temperatuuri tõustes sujuvalt tõstab. Ühest ventikast on tiba vähe, aga abiks on seegi.
Viimati muutis: 20.07.2014 17:23 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

20.07.2014 22:02
#34
Peaks ikka vea üles otsima miks külmik ei saavuta oma temperatuuri, kindlasti uuena käitusid nad normaalselt. Võib olla vajab mõni detail vahetust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 00:15
#35
minul igatahes 2 ventikat võre küljes tegid palava ilmaga kapi palju külmemaks. Seega olen lõpptulemusega rahul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 09:04
#36
Järelikult aja küsimus kui nendest 2 ventilaatorist ka enam abi ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 09:14
#37
Kuna puudub info, kuidas see uuena toimis, siis olen tulemusega rahul ja kui ta enam 20a. pärast ei toimi, siis saab uue kapi osta:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 09:23
#38
huvitavat vaatamist sellistest süsteemidest

www.youtube.com/channel/UCdBxVF3Yr4pXypKmw5lHIAA/videos
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 13:22
#39
Meenus, et tegelikult on selline jama, et need kuumutiga süsteemid on iseenesest lollikindlad, aga lähevad vahel ise lolliks. Selle vastu aitas vanasti kappide kantimine ja hakkas külma tegema. Vahel lasti neid lihtsalt töökojas tagurpidi seista paar päeva ja võeti tädidelt remondiraja. Mingi osa neist oli juba toomisega piisavalt kanditud, et töötasid kohe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 13:59
#40
läheme küll gaasilekkest kaugele aga
siin on tekst ajaloost kus räägitakse absorbtsioon tüüpi külmikutest
kus sees olev ammoniaak võib krisalliseeruda mistõttu väheneb võimsus või lõppeb sootuks töö

www.rvdoctor.com/2004/02/rv-absorption-refrigeration-basics.html
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 14:45
#41
uurides, mida lubatakse uute seda tüüpi kappide kohta, siis ma vist tahtsin oma vanast kapist liiga palju:) Päris kompressoriga toakülmik ta pole.

www.autostuudio.ee/tooted/detail/492-kuelmikud-61-80l/flypage/15051-rm-4230l-absorber-70l-30mbar.html?sef=hcfp

ehk kuni 32 kraadise välistemperatuurini kuni 7kraadi külmikus ja kuni -12 sügavas

mul päeval kui õues oli u. 30kraadi, siis sain kätte sealt 5 kraadi ja öösel kui oli 15 õues, siis 2,5 kraadi tavalises külma osas. Sügavkülm on pidevalt jääs olnud. Muidugi sõltub selle kapi puhul suuresti, palju sellel ust avatakse ja kui soojasi asju sisse pannakse.

Seda tagurpidikeeramise teooriat lugesin ka, aga katsetada ei jõudnud. Soome foorumis oli palju soovitusi see kapp peapeale keerata 24-48 tunniks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 14:51
#42
MeelisV kirjutas: läheme küll gaasilekkest kaugele aga

Kui juba korra sai gaasilekkest eemale mindud siis küsiks ka, et ... Külmikus sees oleks ideaalne, kui sügavas -18 ning külmikus +4 kraadi. Milline vahemik oleks aga tagumisel radikal normaalne? Ilmselt nii lihtne see asi ei ole, et mida soojemaks tagumise osa kütad (ja samas suudad ventikaga ka efektiivselt maha jahutada) seda külmemaks läheb kapp seest.
Kas on keegi üldse mõõtnud oma külmikul tagumise radika temperatuuri või omab selle kohta mingeid teoreetilisi andmeid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

21.07.2014 15:10
#43
Veel meenub, et 1 meister hoidis tagurpidi ka sisse lülitatult, kui lihtsalt kantimine ei aidanud. Ja siis see kapp oli laua peal, vahel üht ja vahel teistpidi, vahel sees ja vahel väljas. Kahjuks pole enam meest, kelle käest küsida, mis see teooria oli. Aga võimalik, et sedasi neid korke lahti aeti.

See kantimine pole laest võetud, mu kasuisa oli sügaval nõukaajal külmutusseadmete mehaanik EPT süsteemis. Aga nad haltuura korras remontisid ka külmikuid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

22.07.2014 16:34
#44
Kuidas oleks kasulikum,kas ventilaatorid paigaldada radika peale või alla (imema või puhuma)?
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

22.07.2014 18:51
#45
Olem praegu Saaremaal Tehumardi kämpingus, välis temp. 26 kraadi ja radikas külmiku taga töötab. Külmiku taga radikas paremalt 48 kraadi kuni vaskult 31 kraadi töötava ventikaga, Sees 1 kraad ja sügavkülm -16 kraadi. Nii, et ventikast kasu küll. Naine just riidles, et jääsalat külmunud. :woohoo:
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasi leke külmikust

19.09.2014 10:12
#46
Kui nüüd teema alguse juurde tagasi tulla siis käisin see nädal lõpuks Arpelis ja asi oli "lihtne" - düüs tuli vahetada. Kulu 20 € düüs + 10 € töö. Kokku läks meil umbes pool tundi.
Ilmselt olin kunagi ise kogemata düüsi juures midagi kruvikeerajaga sorkinud ning sellega düüsi pealt õige pisut vigastanud. Selle tulemusena hakkas nüüd lõpuks põlemisel tekkima gaasi jääk.

Samas sai profülaktika mõttes ka leegi juurest korstent puhastatud (tuli veidi tahma).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev