2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

30.08.2014 21:24 - 30.08.2014 23:52
#26
Millist ballooni sa mõtled? Kui seda, mis põhja alla käib, siis tegemist on auto gaasiseadme mahutiga, mida paigaldab iga vastavaid seadeldisi panev ettevõte.
Millist vahetükki? Kas bussi gaasisüsteemi ja ballooni vahelist? Ma lasin endal otsad lihtsalt kokku panna. Ehk siis uus toru algab sealt, kus vana lõppes.
Muuseas mõõtsin ära ka magnetklapi tarbimise ja see on 0.86 A ehk siis umkaudu 11W. Pole küll mega kulu aga parem on siiski üldse null. Plaan on hetkel, võimaluse korral uus klapp eemaldada ja tõsta vana klapp uuele balloonile lähemale, et vea korral jookseks tühjaks trass aga mitte paak.
Vahepeal jõudsin mõttele, et nüüd saab mõõta näiteks ööpäeva tarbimist.
Lugedes eelnevatest postitustest, et keegi sai 4 nädalat 11 kg, siis mul kulus 5. nädalaga umbes 35 kg ehk eelnevas mõõdus kolm baloonitäit (külmkapp on mul seejuures kogu aeg 12v peal), millest sai ka ajenduse paagi panek, sest Itaalias ma balooni vahetada ei saanud ja täitmine oli probleemne. Ilmselt on suurem kulu ka asjaolust, et ma ei ole kordagi elus karavanide platsil ööbinud, sooja vee boiler on päeval sees ja kööki kasutan sihtotstarbeliselt.
Viimati muutis: 30.08.2014 23:52 Steev. Põhjus: täiendus ja parandus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

31.08.2014 09:14 - 31.08.2014 09:14
#27
Ma mõtlesin täidetavat 11l ballooni. See mis põhja alla käib on liigkallis, oleks mõtet bensumasinal: kombiballoon nii mootorile kui kuudiosale ja siis juba 300l mahuga.
Viimati muutis: 31.08.2014 09:14 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

31.08.2014 09:57
#28
Täidetav 11kg-ne on väljamaal sama hinnaga ja meil isegi kohati kordades kallim kui põhja alla paigaldatav 30 kg-ne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

31.08.2014 15:22
#29
Lasin enda bussile gaasimahuti põhja ..........
Pane sis ON-OF lüliti vahele ( kui gaasi ei tarbi - kõps ) Mul bussil sama asi - ma pole kül mõõtnud palju too tarbib - mul akupark 4x120 Ah. Võibolla parandab energia küsimuse P-Paneel katusel. Ohutuse mõte on tollel klapil - NB- mul bussis gaasiandur mis tolle klapiga seotud - lisaks peaks leegiklapp olema ka seotud tolle el-klapiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

31.08.2014 15:32
#30
Mul on nii lüliti, kolm akut ja kolm päikesepaneeli aga see ei olnud teemaks. Hetkel on kaks ohutusklappi üksteise jadas: vana, mis on Truma olematu energiatarbega ja uus, mis siis tarbib.
Lüliti ei ole lahendus, kuna esiteks tarbib seade liigselt voolu ka siis kui tahad mitu päeva ühe kohapeal ilma vooluotsata istuda aga väljas võib sel ajal ilm pilves olla ja gaasiklapp peab näiteks kütte ja sooja vee tarbeks lahti olema. Ja teiseks lüliti lülitamine kipub alatihti meelest minema aga elu peab mugav olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

01.09.2014 01:30
#31
Mul on nii lüliti ..........
Võta siis to vahelt välja ja jäta Truma alles / tõenäosus ,et väiksema kui 11W gaasiklappi leiad / sama tööpõhimõttega ) - kui siis mõni watt vähem , aga see vist pole sinu jaoks lahendus. Tundub , et reisil olles sa seinast voolu ei tarbi ja P-paneelidest jääb vajaka , et iga watt arvel - No siis osta Generaator ( NB: gaasi omad veidi vaiksemad )

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2 gaasiballooni ühendamine ja gaasikoguse mõõdikud

06.09.2014 08:07
#32
Kogu teemaarenduse mõte oli mul, et kui keegi hakkab endale mahutit paigaldama, siis on üks asjadest, millele tähelepanu pöörata.
Tänaseks on situatsioon selline, et mahuti küljes olevat klappi ei ole võimalik lihtsalt eemaldada, vaid selle peab avatud olekusse teisiti fikseerima. Hetkel on mõte leida magnetid, mis paigaldades klapile, peaksid ideeliselt selle avatuna hoidma. Seejärel tõsta madala voolutarbega klapp mahuti väljundi juurde, et trass oleks ikkagi lekkevastaselt kaitstud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev