Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

30.11.2022 22:59
#26
Ei noh, väga tore. Kui sobib vaataks Roostal selle Bauhofis termoisolatsiooni üle, sellega võiks isegi teha.
Lisasoojaõhutoru vedasin juba aasta eest.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

05.12.2022 14:32
#27
Tere!
Mõtlesin, et nüüdseks teema ammendunud, kuid ei, üks asi veel.
Oli plaan eelmiseks nädalavahetuseks Roostale minna ja seetõttu tõin autoelamu neljapäeva õhtul koju, küte ilusti sees, gaasiballoonide kapis ka soe. Ise arvestasin, et gaasi on selles täidetavas balloonis veel niipalju sees et täidan ta reedel linnast välja sõites ära. Reede hommikul avastasin, et küte ei tööta ja tabloo näitas mingit veateadet. Mul on aegade jooksul olnud paar juhust kus Truma kütte juhtplokk on 230V kõikumiste pärast lolliks läinud, kuid ka pärast veateate kõrvaldamist küte enam käima ei läinud. Tekkis väike kahtlus, et kas tõesti sai balloon juba täitsa tühjaks. Võtsin ja kaalusin ballooni ära ja sain, et mingi 1,5 kg on ikkagi sees. Keerasin kraani natuke lahti ja seejärel sõitsin kohe linnast välja maale metsa. Seal keerasin ballooni kummuli ja kraani lahti ja välja jooksis sealt mingit kollast suhteliselt tihket ollust, mis minu arvates küll butaan vedelas olekus ei olnud... aga tunnistan ausalt, et ega ma butaani läbipaistvas nõus ka näinud ei ole. Siis tuli meelde, et samasuguse protseduuri tegin läbi ka eelmisel talvel. Ma ei saa küll 100% tõenäosusega väita, et see on mingi sodi mis gaasiga tankimisel kaasa tuleb, kuid nii mulle see hetkel ikkagi tundub. Nii, et ilmselt oleks mõistlik vahetevahel vaadata kas sinna ballooni põhja on tekkinud ka midagi mittepõlevat või siis vähemalt kehvasti põlevat asja, sest muidu võib ballooni tangitava "hea" gaasi kogus jääda ettearvatavast hulga väiksemaks.

Tervitades,
Urmas
+372 5100717
www.autocamper.ee   
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

05.12.2022 14:46
#28
Gaasil tekib jah mingi sete. Vanasti (kaheksakümnendatel) sõitsin gaasiseadmega. Siis tuli aeg-ajalt auto gaasireduktorist setet välja lasta. Selleks oli seal eraldi sttekraan. Mingi pruun/kollane lõga sealt tilkus/jooksis. Nagu paks õli ja vee emulsioon.
 
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

05.12.2022 22:02
#29
Ma olen alati enne täitmist “tühja” ballooni kummuli keeranud, alati midagi välja tulnud, kuigi mitte palju. Siis on kindel, et plaanitud koguse gaasi võib ohutult balooni lasta.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

05.12.2022 23:41
#30
Kui arvestada, et kunagi varem sain seda kollast haisvat ollust, mis rikkus kõik, siis täitsa loogiline, et seda võibki koguneda.
Igatahes väärt soovitus. Tuleb meelde jätta.
Tuleb meelde jätta ja kevadel loomkatse teha, palju sooja ballooni põhja sodi jääb.

Balloone vahetades suuremat hulka sodi koguneda ei saa.
Kuuldavasti lastakse need täitmisel tühjaks sõltumata sellest, palju veel sees loksub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

18.12.2022 21:32
#31
Tegin ka katset gasbank  lpg täidetava ballooniga, mida pool aastat aktiivselt kasutatud. Nädalaid bussis seisnud, 4-5 liitri kandis oli sees. Keerasin külili lasin vurtsu välja, peale gaasi ja paari tilka kondentsi vett ei midagi. Sisse läks 21,7l alexelas. 27h jutti kütmist, sooja vett ning külmikut kulutas probeelmivaablt samas tanklas peale sõitu 7,9 liitrit balloonist. Ei ole veel aru saanud, et lpg nagu halvem oleks seni olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

18.12.2022 21:41
#32
Täitsin täna 2tk Cirkles. Mõlemasse läks umbes 18,5 liitrit. Olen neid ka varem seal samas tanklas täitnud, pole isegi 19 liitrit sisse saanud.
Anumad täitsa tühjad. Täiesti tühjaks põlevad nad pürolüütilise gaasiahjuga küttes, kui kasutan ainult keskmist sektsiooni. Lihtsalt see viimane lõpp aurustub sealt välja hästi kaua.

Kas siis tanklad on nii palju erinevad või balloonide sulgurklapp erinevalt reguleeritud?

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballoonide täitmine Balkanimaades ja Türgis

18.12.2022 22:47
#33
Ei oska öelda. Võimalik, et mingid surved, lpg jäägid mahutites või temperatuurida lisaks mõjutavad. Üle 20l olen poole aasta jooksul mõned korras saand ikka. Seekord jälgisin sellest kollase olluse huvist, mis teemaks oli, õnneks seda ei kohanud ja jätkuvalt olen lpg kasutaja edasi 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev