Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

01.06.2021 19:07
#1
Selline küsimus, et töökoda paigaldas päikesepaneelid ja juhtmed sisse, juhtmed siis karbikus aga karbiku otsad lahtised. Minu talupojamõistus ütleb, et kõik augud peaks "mögla" täis olema, et sodi sisse ei satuks ja talvel vesi ära külmudes karbikut lõhki ei lööks. Töökoda väidab, et nii peabki olema, et siis jookseb vesi läbi aukude(karbikus pidid augud olema) ALLA. Ausalt öeldes, peaks siis karbiku ka katuse küljest lahti lööma? Või kuidas targemad arvavad?
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

01.06.2021 19:32
#2
Ma saan aru, et ei ole viisakas naerda praegu aga pilt tõestab, et ka nii saab aastal 2021. Ma arvan, et sa pead siiski veel ühe korra töökotta minema ja soovitavalt seekord päris töökotta. Enne kui auto täitsa peesse keerad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

01.06.2021 19:55
#3
punkel, mis töökojal nimeks? Ma ei ole küll spetsialist antud teemal, aga sellist paigaldust võivad teha ainult "sossseppadest eksperdid".
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

01.06.2021 20:11 - 01.06.2021 20:52
#4
...ja talvel vesi ära külmudes karbikut lõhki ei lööks.

Kuidas saab vesi karbikusse ära külmuda ja selle lõhki lüüa kui otsad on avatud?
Nagu ma aru saan, on hoopis olulisem see koht, kus juhtmed läbi katuse kuuti sisenevad ja selle tihendus, mitte lihtsalt üks katusele liimitud jupp karbikut.
Aga kui talupojamõistus ütleb, et tuleb otsad täis mögistada, siis võiks ju seda teha ilma foorumita?

Lisaks sööb UV kiirgus selle karbi mõne aastaga rabedaks. Aga selle foto järgi nagunii aru ei saa, mis seal katusel toimub.
Viimati muutis: 01.06.2021 20:52 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

01.06.2021 20:37
#5
Milleks seda karbikut üldse sinna katusele vaja? Lihtsad läbiviigud spetsiaalsed ju olemas. Pildilt tundub selline kontori siseruumide karbik olema, kuhu kümned erinevad kaablid peidetakse.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 01:00
#6
Kogu see kaabli katusest läbiviimine peaks olema UV kindel ja 120% lekkimiskindel.
Tellin hetkel katusele paneele ja arvestan ka kohe kaabli katusest läbiviimise kohaga, et poleks neid karbikuid.
Hetkel tundub, et asjad liiguvad õigesti. Kui valmis saan, annan siin täpsemalt teada, mida ja kuidas tegin.
Neid kaabli väljavõtteid saab paneelil panna just sinu bussile sobivasse kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 06:57
#7
Vaataks selle paigalduse suuremat pilti, pigem on see karbik selleks, et kaablid ei vedeleks lahtiselt katusel. Loodetavasti on läbiviik ikka kultuursem :)
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 08:37
#8
Just paigaldasin oma elamule nädalavahetusel päikesepaneeli ja ei pannud küll mingit karbikut. Mul tekib ka küsimus, miks seda vaja? Mina panin isekleepuvad kinnitusklambrid, kaabel sinna külge plastikust kaablivitsaga kinni. Pole mingit karbi lõhkikülmumist. Äkki ma tegingi valesti ja pean minemba töökotta karbikut paigaldama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 08:56
#9
Ma oleks nende meestega samal arvamusel, kes küsivad milleks sinna see karbik?
See karbik paistab olevat tavaline sisetööde karbik. selle otste lahti olek ja külmumine on teise järgu probleem, UV lõhub selle anyway mõne aastaga.

Mina paigutaks paneelid katusele nii, et kaablid saaks minna otse läbiviiku, kui see võimalik ei ole, siis isekleepuvate kaabliklambrite ja nipukatega(kaablivits)
Selle kõige juures PEAB jälgima, et kõik kaablid, ja vidinad oleks UV kindlad, ja välitingimustes kasutatavad.

Äärmisel juhul, kui on vajadus kaableid peaita, siis kasutaks plast klambreid ja jäika kõri. Sel viisil tõstab kaablid katusest lahti, ja vesi koos mustusega pääseb katuselt maha jooksma.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 09:42
#10
See karbiku kaan lendab sealt varsti minema, külmaga rabe kui klaas, UV tapab kiirelt, 
Liimi on karbiku alla pandud nii, et seal on tühimikud kuhu koguneb mustus ja ves.i
Kui tegu on plekiga nt. kaubik siis on hea algatus roostele, samuti saab sinna alla kogunenud lumesulamisvesi ilusti paisuma hakata.
Mis liimi üldse kasutati ? ega mitte valget san.silikooni ?

Teisetele paigaldajatele need iseliimuvad kaablisideme kinnitused ei ole mingi imerohi sest ka nende liim ehk teip ei hoia igavesti. 
Nipukad peavad olema kindlasti UV mitte ainult musta värvi sest kõik mustad pole alati UV. 

ühinen eelkirjutajaga ja tahaks näha üldist suurt pilti katusest.
samuti võiks öelda mis "töökoda" see oli

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 12:42
#11
Arvo.A kulmuda saab väga lihtsalt, nii nagu tavaliselt külmuvad lõhki maasisse pandud sadvee äravoolu kanalid. Sodi koguneb piisavalt palju, see hakkab takistama veeäravoolu. Tuulega puhutakse asi lund täis, natuke sulab natuke külmetab ja selline tsükkel mitmeid kordi ja tulemus on katkine karbik(buss on ju kalde all nagunii).
Töökojaks on kõigile tuntud Matkasuvilad.ee.
Paneelid läksid katusele nn umbes, kuna loll nagu ma olen, siis paneelid said tellitud tunde põhiselt, mitte katuse kontuuri põhiselt. Läbiviigud on ok.

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 13:28
#12
Nüüd jah arusaada, milleks see karbike on. Ma arvasin, et karbis sees läbiviigud.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 14:16 - 02.06.2021 14:17
#13
Ärge tehke sääsest elevanti. Oli mul eelmisel bussil 2008 aastast karbik katusel (sat kaablid- otsad lahti) ei juhtunud midagi 12 aasta jooksul. On ka tänasel bussil juba 6 aastat karbik katusel samamoodi sat juhtmed sees ja ei juhtu ka sellega midagi. Peaasi, et karbik UV kindel.
Viimati muutis: 02.06.2021 14:17 Rax75. Põhjus: Kirjaviga
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Imre, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 14:27 - 02.06.2021 14:31
#14
Mind ehmatas see esimene pilt küll ära, tundus tubane kaablikarbik olevat.

 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 02.06.2021 14:31 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 15:02 - 02.06.2021 15:13
#15


Mina kinnitasin nipukatega, tegin paneelide esimese kinnituse lihtsalt pikema. Järgmistele paneksin kahe paneeli vahele äkki alumiiniumtoru liimiga katusele. :)
Viimati muutis: 02.06.2021 15:13 AndresL.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 20:43 - 02.06.2021 20:52
#16
Guugeldades kaablite kinnitust matkakate katustel, siis kaablikarbik variante ei leia eriti, küll aga leidub klambri ja nipukate jne. variante. Võibolla ma ei oska guugeldada.
Suures matkate äris mõtte koht?
Lemmik variant mis leidsin, ise kasutaksin  sunworks.co.uk/product/solar-cable-roof-attachment/

Keegi oma kaablikarbik variantidest pilte saaks jagada?

punkeli matkaka paigalduse juures mõtlesin, kas oleks saanud läbiviigu teha paneelile lähemale, ilma kaablikarbikuta katusel, ja kaablid toas/laes vms edasi viia?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 02.06.2021 20:52 Priit Peljo. Põhjus: Nutifon ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 21:34
#17
Kaablikarbik (või läti keeli karbiks nagu pealkirjas) on parem variant juhuks, kui näiteks juhtud madalamate puuokste alt läbi sõitma ja oksad libisevad siis üle karbiku, mitte ei takerdu lahtiste kaablite taha. Et karbikud on tavaliselt mõeldud sisetingimustesse, siis vastupidavus välistingimustele või kas on spetsiaalsed UV kindlad olemas, on minu jaoks hetkel tundmatu maa, aga kuna eespool mainiti, et kestnud juba aastaid, siis ilmselt pole mõtet paanitseda.
Teine vidin, mille leidmiseks pidi lausa inglismaale ronima, on eesti keeli omandanud nime liimankur. Lihtne vidin küll, aga nagu juba mainisin, siis võib mõni puuoks kaabli külge haakuda või siis ankrutevaheline lahtine kaabliosa hakkab näiteks sõidutuulega vastu katust trummeldama.
www.google.com/search?q=liimankur&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjUj-6zx_nwAhVNrIsKHWGADXUQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=607
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 21:50
#18
Neid nipukate kinniteid võib hädapärast 3D printeriga printida, nii et kellel vaja andke teada, millist vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 22:34 - 02.06.2021 22:46
#19
Huvitav teema juba esimesest vastajast alates :) Rax75 ei tea üldse midagi. ;)

PS. Kas need üle 25 aasta vanade autote plastikud  olid ja on veel 25 aastat UV kindlad?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.06.2021 22:46 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 23:19
#20
Mida mina ei tea? Üldse mitte midagi? 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

02.06.2021 23:33 - 02.06.2021 23:45
#21
kaminahi kirjutas: Huvitav teema juba esimesest vastajast alates :) Rax75 ei tea üldse midagi. ;)

PS. Kas need üle 25 aasta vanade autote plastikud  olid ja on veel 25 aastat UV kindlad?
kaminahi,
Ma ei saa aru, mida sa sellega öelda/tõestada tahad... "Esimene vastaja..." ja "Rax75 ei tea midagi"
Mis toimub, sõber?
 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 02.06.2021 23:45 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

03.06.2021 05:31 - 03.06.2021 06:15
#22
Eks ma ole saamatu oma mõtet selgitama olnud, aga kui Rax ütleb, et karbikud aastaid temal pidanud, mis teistele kuidagi teema algusest peale ei sobi, siis jääb minul vaid neid isekleepuvaid nipukate kinniteid soovitada meie valla ehituspoest.
Ps. Aga proovige ikka vanainimest mõista :( Kõike ei saa surmtõsiselt seletada, arvan, et ei peagi. Ega ma siin ise ka aru ei saanudki, milline kinnitusviis siis kriitikavaba sai olema :)

Pss. Läti keeles on isased sõnad s lõpuga. Huvitav, kas karbik on male või female?

Psss.
Rax75" post=28992
Ärge tehke sääsest elevanti. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.06.2021 06:15 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

03.06.2021 06:59
#23
Paljud naljamehed teevad nalja nii, et teised ka aru saavad ja naerma hakkavad. Mõned teevad nii, et naeravad oma naljade üle ise.
Mis plastikusse puutub, siis seda on võimalik teha ka nii, et uv seda ei riku ja matkaautode puhul on seda ilmselt ka nii tehtud. Aga paljudel on juba 25a vanusena mõrad sees, seega materjal on muutunud rabedaks. Looduses laguneb lõpuks iga plast kunagi ära. Aga ju ta elab ühe keskmise karavani ea siiski üle. Kunagi pudenes näppude vahel ühe kümnekonna aasta vanuse luminofoorlambi sisemine plastikkate- ka need torud tekitavad vähesel määral uv kiirgust.

Aga nagu ma aru saan, on saldejums isane ja karavāna emane?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

03.06.2021 07:33 - 03.06.2021 09:10
#24
Arvo.A kirjutas: Paljud naljamehed teevad nalja nii, et teised ka aru saavad ja naerma hakkavad. Mõned teevad nii, et naeravad oma naljade üle ise.




 
No kuidas jah suhtuda. Mind paneb see teema ja selle aktiivsus muigama küll.  Ise ka aru ei saa, miks :P

Kui keegi leiab Lätist isase naisenime, andke aga märku.
 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.06.2021 09:10 Priit Peljo. Põhjus: Tõstsin postituse viitest eraldi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaabli karbiks, kas otsad peaks kinni olema?

03.06.2021 07:44
#25
No kui juba väike viirus inimesed nii pöördesse ajab, mis siis ühest karbikujupist veel tahta. UV kiirgus muideks hävitab neid ühtemoodi.
Mis nimedesse puutub, siis iial ära ütle iial- ka eestis on mehe nimeks Janika.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev