Inverter matkaautosse

Re: Inverter matkaautosse

29.08.2020 10:29
#51
Esimene otsingu tulemus: www.amazon.de/ERAYAK-Wechselrichter-Spitzenleistung-Spannungswandler-Transformator/dp/B08BNXCVP8/ref=sr_1_1_sspa?dchild=1&keywords=2000w+inverter&qid=1598685923&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExSVo5RVI0VVRCSzZSJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNjgxODI2VE5YQU1KUVoxSTZEJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA4MzYxNTY2MU9XTFo1VkROMUMmd2lkZ2V0TmFtZT1zcF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl
170 euri 2kW hiinakas, 4kW peak.
Natuke ringi otsida, ja miski suurem ale oodata, saab 150 eest küll.
Mis paberit seal saksas vaja on, ma ei tea, aga kui mina ostan saksa amazonist, siis Saksamaaga seob seda tehingut ainult de domeeni lõpus.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

29.08.2020 16:54 - 29.08.2020 16:55
#52
Ma lihtsalt avaladasin arvamust miks need nii odavad on. Need on iseehitajatele kes nagunii eiravad enamus reegleid. Saksamaal nimelt nii et kui sa selle oma autosse ühendad, nimelt 230v osa ja sul ei ole elektri paberit siis kaotab auto matkaautona tüübikinnituse. Kui sa selle elektrikuna ilma autos kasutamise paberita autosse ühendad ja vahele jääd, saad uut elukutset omandada. Jama korraldamine võib ka nt lõppeda auto(ja mitte ainult) kasutamise piiramisega, keegi ei paku enam kindlustust nt.
Need kes lasevad paigaldada võtavad selle "võtmed kätte" teenusena ja teenusepakkujal on omad tarnijad. Ja suure tõenäosusega ei müü Ali kaupa amazonis.(6000w maksab alla 14€)
Ma lihtsalt arvan miks need odavad on ja ei ütle kellegile mida peaks ostma või paigaldama.
Viimati muutis: 29.08.2020 16:55 nootsii.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Käos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

29.08.2020 20:16 - 29.08.2020 20:16
#54
Aga telli siis Hispaania versioon sest prantsuse oma ei tööta :D
Viimati muutis: 29.08.2020 20:16 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

29.08.2020 21:22
#55
Huvitav see ilmaelu- kui tahaks omale ahju, siis ilmselt head ja odavat ahju ei saaks kuskilt, sest eesti pottsepad sellist teha ei oska- ikka kalli (ja vist korraliku) teevad või siis odava ja mittetõmbava-mittesoojeneva. Ühele mu sõbrale kahjuks tehti küll kallis ja mittetõmbav. Aga ju siis ehitajaks oli soss-sepp.
Ent kui ahi hiinast tellida- kas saab hea ja odava?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Imre, Rainer, Priit Käos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 13:55 - 30.08.2020 16:39
#56
Just, kui tahad head ja odavat, siis mõlemad Hiinast :P
Arvo.A kirjutas: Ent kui ahi hiinast tellida- kas saab hea ja odava?

Kui sama Hiina toode tellida erinevatest kohtadest, ehk ühest odavalt ja teisalt kallilt, kas siis...kumb siis parem, kvaliteetsem, kestvam on :P

...muide, ka sitke Soome teleka kohta sain siin hinnangu, et liiga kallis :) Kas odavam hind oleks ka selle kvaliteeti muutnud....
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.08.2020 16:39 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 17:52 - 30.08.2020 17:55
#57
Üheks heaks näiteks võiks olla Apple erinevad kaablid ja otsad (HDMI jne) - ostad esindusest saad toimiva hea kvaliteediga toote aga ei ole odav. Samas saab odavalt osta selle koopia, mis võib töötada aga ei pruugi, ei paista ka väliselt usaldusväärne. Mõlemad on valmistatud Hiinas, esimene Apple poolt, teise tootja on enamus tarbijale täiesti tundmatu (Hiina ettevõte). Selle teise variandi eelistamisel esimesele on muidugi mõned leevendavad asjaolud - kehva kvaliteediga või mittetöötava toote ostmisel ei ole majanduslik kahju kuigi suur ning lisaks saab tarbija ka mingi uue õppetunni. Eks selle ahju ja inverteriga (või mis iganes muu tootega) on suures plaanis sama lugu.

Osta see odav inverter ära ja anna pärast mõnda aega kasutamist siin kõigile teada! Siis ei pea kõik teised peamurdjad hakkama sama katset tegema. Kahjuks tavaliselt ei ole pärast enam midagi kuulda katsetajatest, kes kuskilt midagi palju odavamalt on kokku ostnud. Aga eks selles ju mingi loogika ka on, sest vastasel korral kaoksid kallimate kvaliteetsete tootjate toodete müüjad tasapisi ära, sest sama asja saab ju palju odavamalt tundmatult tootjalt. Millegipärast siiski nii ei ole, endiselt on ka kvaliteetsete ja kallimate tootjate toodete müüjad maailmas olemas. Ju siis jagub nõudlikke kliente, kes ei taha kvaliteedis tingida.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 30.08.2020 17:55 Ivar Kalev.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Imre, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 17:57
#58
Õigus, Ivar. Nüüd jääb mul otsustada, kui kallilt või odavalt ma sama inverteri ostan.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 17:59
#59
OTSUS ON VABA
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 18:00 - 30.08.2020 18:02
#60
Ivar Kalev kirjutas: OTSUS ON VABA

Annan teada, igatahes. Selleks oli ka seda arutlust.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.08.2020 18:02 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 19:53
#61
Ivar Kalev kirjutas: Osta see odav inverter ära ja anna pärast mõnda aega kasutamist siin kõigile teada! Siis ei pea kõik teised peamurdjad hakkama sama katset tegema.

Väärt soovitus :) Omalt poolt soovitan veel juurde, et enne odava inverteri kasutuselevõtmist tasub ta tagakaas korra maha võtta ja vaadata "mis karul kõhus on" Tihtipeale on nende odavate elektroonikaasjade kiire lõppemise põhjuseks see, et on jäetud termopasta panemata, sinna kuhu vaja või siis pandud teda vaid "näpuotsaga". Kui see puudus kohe eos likvideerida, siis on ka seadme kestvusele tubli lisatõuge antud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

30.08.2020 20:03
#62
Ma juba korra ühes teises teemas selgitasin, et termopastat ei pandagi kulbiga- tema ülesanne on kahe metallpinna ehk siis pooljuhi ja jahutusradiaatori mikropragude täitmine ja selle abil jahutusefektiivsuse tõstmine. Teiseks ei olegi teda võimalik üle doseerida, sest kui kruvid pooljuhi radika külge, siis üleliigne pasta surutakse nagunii nende vahelt välja, seega ei ole sinna võimalik tekitada sentimeetri paksust kihti ja see kiht nagunii ei omaks mingit jahutust parandavat efekti vaid vastupidi- isoleeriks detaili radikast veelgi rohkem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 09:09 - 31.08.2020 09:10
#63
Arvo.A kirjutas: Ma juba korra ühes teises teemas selgitasin, et termopastat ei pandagi kulbiga- tema ülesanne on kahe metallpinna ehk siis pooljuhi ja jahutusradiaatori mikropragude täitmine ja selle abil jahutusefektiivsuse tõstmine. Teiseks ei olegi teda võimalik üle doseerida, sest kui kruvid pooljuhi radika külge, siis üleliigne pasta surutakse nagunii nende vahelt välja, seega ei ole sinna võimalik tekitada sentimeetri paksust kihti ja see kiht nagunii ei omaks mingit jahutust parandavat efekti vaid vastupidi- isoleeriks detaili radikast veelgi rohkem.

Me oleme siin teineteisest pisut mööda rääkinud. Ma ei mõelnudki "sentimeetrist" kihti, vaid seda, et oleks soovitav asi enne kasutuselevõtmist üle vaadata. Kes enne kokku puutunud, küll see teab, kui palju on õige.
Eks sellega on nii, nagu ka kõige muuga. Kui pole endas kindel, siis lase seda spetsialistidel teha. Tähtis pole ju, kes seda teeb, vaid tulemus. :)
Viimati muutis: 31.08.2020 09:10 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 09:20
#64
Veidi selgitust . Küsimus ei ole mitte eelkõige hinnas, vaid milleks maksta enam. Näiteks mootori chip-i lasin teistelt kogutud kogemustele tuginedes tehe tõesti kõige hinnalisemas kohas. Samuti ei ole ma huvitatud hilisematest kommentaaridest, et "oleks veel odavamalt saanud veel õigema asja".
Värskas saab minult voolu, oma taaraga.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 15:27
#65
nootsii kirjutas: Mõnest asjast ei saa ikka üldse aru. victor energz inverter 1200w kaalub 10kg. Mida head nad sinna sisse panevad. Kui teised sama hinnaklassi omad nt 4-5kg. Pildipealt tundub et ventilatorid puuduvad, et kas tõesti siis 5kg radiaatorit.
Trafo on seal umbes pool seadmest
nr 921

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 16:48 - 31.08.2020 16:48
#66
Vot seesama trafo seal kaalubki. Pluss kindlasti on seal korralik tükk jahutusradiaatorit.
Trafo on selline vanakooli seade, mida tänapäeval tihti asendab kergetest komponentidest koostatud ahel, mis teeb ära sama töö.
Ainult see ahel kipub vahel igasugu saasta välja kiirgama.
Ja siis sattub see saast täpselt sulle vajaliku seadme tööd segama.
Olgu siis raadio või telekas või veel miskit muud.
Hea jahutusradikas on piisavalt suure pinnaga ja tagab, et vajalik komponent liialt kuumaks ei lähe.
Kui optimeerida see jahutus võimaliku piiri peale, siis kaalus võidad aga seadme tööiga lüheneb.
Ega sa ise ka saunalaval lõputult ei higista, lõpuks pead välja tulema.
Viimati muutis: 31.08.2020 16:48 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 17:46
#67
Nime Victron Energy võiks siiski korrektselt välja kirjutada kui just pole tegu hiina analoogiga, millele victor energz nimeks pandud. Ja kaalub see inverter 7,4kg Victroni kodulehe andmeil. Et radiaatorid on alumiiniumist, siis nemad kindlasti enamuskaalu ei lisa, aga korralik trafo on alati kaalukas kaup. Kuid trafosid võib ka kergemaks teha kui vähendada traadi ristlõiget, trafo südamikku, keerude arvu jne, st optimeerida trafo lubatud võimsuse piirile, et ta kiiremini läbi kärssaks ja eks hiinlased olegi selle optimeerimise kenasti ära õppinud- väärt materjali nad üleliia ei raiska ning kallima materjali peale raha eriti ei kuluta. Teatud odavat s.tta võib ju hiinast tellida ehk siis selliseid asju, mille puhul arvestadki lühikese eluea ja odava hinnaga, aga mõnda asja tahaks siiski kauem kasutada kui mõni kuu ning kuna suht mõttetu on hakata hiinaga arendama sõprus-garantiisuhteid, siis on mõistlik mõned asjad eestile lähemalt ja kvaliteetsemad osta.
Kord ebays sattusin ka 20€ maksva 2000W inverteri peale ja kuigi oli selge, et hinna-võimsuse suhe on täielik bullikaka, siis huvi pärast ostsin ära- 20€ pole suur kaotus, aga võimalus saada 2kW inverter siiski mingil määral eksisteeris. Loomulikult sain mingi max 300W riista ja kui olin kirjutanud negatiivse arvustuse, hakkas müüja tõmblema ning kandis lõpuks ka raha tagasi kui olin nende palumise peale arvustuse positiivsemaks muutnud. Ebays siiski reiting oluline, eriti alustava müüja puhul ja seda ta ilmselt oli või siis lihtsalt sattus talle partii mingeid inverterid, mida üritas maha müüa nende hingeelust midagi teadmata. Peale minu keissi oli ka see käkk ruttu müügilt kõrvaldatud.
Aga noh oli ka sellest kolmesajavatisest veidi tolku kui metsa vahel trelli akusid sain laadida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

31.08.2020 20:55
#68
Endal viimased 1,5 aastat kasutusel 1500W-ne EnRise Hiinakas ja pole kordagi hätta jäänud. 1000W kohvimasin töötab probleemideta ja kõik muud seadmed samuti laaditud saadud. Hinda oli Amazonis miski 160-170 euri.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 10:22 - 15.09.2020 10:25
#69
Tänase hommikukohvi kõrvale saatsid hiinlased uhkesti läikiva alajaama.



Nüüd vaatab, mida see 199(188+11) eurone oskab ja suudab.
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 15.09.2020 10:25 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 11:20
#70
Vaheta need juhtmed korralike kaablite vastu. sellisele masinale alla 50mm2 oleks patt panna.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 12:22 - 15.09.2020 12:29
#71
Rainer kirjutas: Vaheta need juhtmed korralike kaablite vastu. sellisele masinale alla 50mm2 oleks patt panna.

Need on 25. Kuna mul kaks akut, siis ühendan nendega kaablitega need omavahel? Nüüd küsimus, et kas võtan voolu ühe aku klemmidelt või vean kahelt akult juhtmed kokku ja siis sealt ühed 50-sed inverterisse. Veel seda, et ega ma üle 2000 W küll korraga sealt läbi ei tõmba.

Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 15.09.2020 12:29 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 13:40
#72
Tere.
Peaks nii olema, et akude klemmid oma vahel kokku ja (-) ühelt akult , ning (+) teiselt. Samuti ka laadimine.

Parimatega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 13:47
#73
Tamm kirjutas: Tere.
Peaks nii olema, et akude klemmid oma vahel kokku ja (-) ühelt akult , ning (+) teiselt. Samuti ka laadimine.

Parimatega

Ainult üks küsius- miks ?
Eriti siis, kui akude ühenduskaabel on väiksema ristlõikega, kui Inverterisse minev kaabel.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 14:17 - 15.09.2020 14:19
#74
Ma küsisin just, et kas vean mõlemad akud, juhtmed 2+2 eraldi "jaotuskasti" ja sealt siis kaks, + ja - juhe inverterisse. Eks ma ikka isenesetarkusest teen, aga teema tahab valgustamist ka teistele sama teema huvilistele. ;) Kuna mul akude ühendus praegu 10 mm2, siis pean selle ikkagi jämedamaks asendama...
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 15.09.2020 14:19 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Inverter matkaautosse

15.09.2020 16:03
#75
Tere.
Väiksem ristlõige tähendab halvimal juhul täis koormusel kuumenevaid kaableid (eeldasin ,et ka akude ühendus teostatakse sama ristlõikega) , kui vähemalt koormame mõlemaid akusid sarnaselt. Kui ühendada akud omavahel ja toide võtta ühelt akult, siis koormame neid erinevalt.
See kaablite vedamine teeb ju sama välja, kuid kui akud kõrvuti ,ei näe ma sellel vedamisel jumet?

Parimatega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev