Tuled automaatselt sees käivituse ajal

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 19:37 - 28.08.2018 19:38
#26
Vanad küünlad pildil,

tuluke armatuuris ka toimib, vanade küünaldega läks circa 20sekundit et kustu lähek, peale vahetust nüüd circa 5.
Ju ma siis üritasin endale vist siin alateadvuses kinnitada, et kogu probleem kindlasti lahendatud on.
Aga hakkab tunduma, et lasin parandada tagajärje ja mitte põhjuse. Aga hetkel ei oska enam rohkem midagi kontrollida ka, äkki siis kombinatsioon küünaldest, õhu ja kütusefiltrist tekitas selle eelmise olukorra?

Leidsin ka juba päris palju videosid, kus tõesti üldse ilma eelsüüteküünaldeta kävitatakse, küll natuke ajakulukalt.


Ise sattusin hoogu, ikka eelsüüteküünlad, õhu- ja kütusefilter vahetati :) Vabandan.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.08.2018 19:38 kurihiir.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 19:44
#27
Ja seal eelmistel piltidel, millele rumeenlased viitasid, tundub olema kütuse etteande pump, mis võib ka tõesti vigane olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 19:49 - 28.08.2018 19:54
#28
Ok, ju see mootor siis niimoodi tehtud, et igal korral võtab küünlad järgi. Vanem versioon, mine tea. Küünlad saad aga ise ära kontrollida- 12V külge ning ots peab kenasti hõõguma hakkama. Umbes kirsipunasena. Teisalt muidugi küsiks seda, et kas sa enne pikka reisi siis täishooldust ei teinudki- justnimelt filtrid? Lisaks muidugi ka õli, aga see ei puutu hetkel asjasse.
Ja et sa leidsid mingi vana pesukoti video, millel mootor võib olla täiesti kohvi, ei ole eriti hea näide :) Korras mootorit nii pikalt ei käiata. Mul ühel sugulasel vana saksa traktor, millega heina teeb ja see ei käivitu ka +30ga.
Viimati muutis: 28.08.2018 19:54 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 19:57
#29
Arvo.A kirjutas: Ok, ju see mootor siis niimoodi tehtud, et igal korral võtab küünlad järgi. Vanem versioon, mine tea.
Kaldun ka sama arvama.
Arvo.A kirjutas: Teisalt muidugi küsiks seda, et kas sa enne pikka reisi siis täishooldust ei teinudki- justnimelt filtrid?
Ma olin mootori ja käigukasti restaureerimisega nii ametis, et läks vist meelest. :blush: Õli ja õlifilter said muidugi vahetatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:02 - 28.08.2018 20:03
#30
Võrdluseks minu matkakas- suvalisel suvehommikul keeran süüte sisse, nö pool pööret starterit ja mootor käib. Selle ajaga ei jõua ükski küünal isegi soojaks minna, rääkimata hõõguma hakkamisest. Ja ei ole tal peal ühtegi automaatikat ega rohelist mehikest, mis või kes minu tulemise tuvastaks ja küünlad sooja paneks.
Muidugi oleks huvitav näha ka pilti vanast õhufiltrist.
Viimati muutis: 28.08.2018 20:03 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:09
#31
See eelsüüte küünalde teema on ka margiti pisut erinev-näiteks MB on neid läbi aegade kasutanud, samas minu eelmisel, Fiat 230-l ega praegusel 244-l neid polegi. Õigemini on üks küünal sisselaske kollektoris, mis aktiveerub alles +5 kraadi juures ja peaks teoreetiliselt süütama kollektorisse pihustatava kütuse, aga umbes 9 juhul 10 see süsteem ei toimi. Seega käivituvad need mootorid kuni suurte külmadeni täiesti ilma eelsoojenduseta. Kui enam ei käivitu, peab kasutama plokisoojendust või eetrit.:S
Kui Rumeenia "teadmamehed" viitasid pildil olevale kõrgsurve pumbale, siis võisid nad silmas pidada selle küljes asuvat elektrilist suretusklappi.. Selle rike või voolukatkestus võib küll tekitada olukorra, kus ka lõputu starteri kruttimine oodatud tulemust ei anna...:(
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:15
#32
Peaks vist teema tulevate eelsüütteküünlaprobleemiotsijate jaoks ümber nimetama aga ei tea kas seda siin teha saab?

Panen pildi ka abivalmis rumeenlastest :) Väärvivad tunnustust. Ilma nendeta oleks vast siiani kuskil Bulgaaria piiri ääres võsas.

Vana õhu- ja kütusefiltrit ma kahjuks kaasa ei küsinud. Aga circa paar aastat olid nad kindlasti vahetamata.

Mind hakkas see teema nüüd niivõrd huvitama, et üritan netist selle 85 aasta Fiati orig. manuali üles leida, peaks ju seal ka miskit kirjutama. Äkki ongi nii vanal masinal mingid veidrused, nagu ka see sund-tulede põlemine süüte ajal ja samamoodi ka eelsüüde siis.

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:17 - 28.08.2018 20:22
#33
Illar siiski viitsis pikemalt asja seletada- need ühe küünlaga mootorid paljudel peal ja tänu Illarile sain ka mina kunagi selle süsteemi saladused teada. Põhiliselt küll selle, et see süsteem enamasti ei tööta ja nii ongi :)

Aga manuaali sa netist vaevalt leiad ning tuled töötavad vähemasti minul samamoodi- süüde sisse ja süttivad, starteri andmise ajaks kustuvad ja mootori käivitudes jäävad põlema. See on normaalne, sest käivitamise ajaks ei ole vaja lisakoormust akule tulede näol. Selline süsteem oli levinud 90ndatel, kui seadused siin ja sealpool piiri nõudsid lähituledega sõitmist ka päevasel ajal ning vastavad releed pandi vahele, et juht ei peaks kogu aeg tulede nuppu kruttima. Ja kui sul mingi kang jääb ööseks teise asendisse, ei muuda see midagi, sest tuled ju ei põle kui süüde väljas.
Viimati muutis: 28.08.2018 20:22 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:24
#34
Arvo.A kirjutas: ... Enamus foorumlasi võib kinnitada, et vähemalt praeguste temeperatuuridega ei rakendu kellelgi ükski eelsüüteküünal ...
Mina küll su väidet ei saa kinnitada. Ivecol süttib see tuli kogu aeg. Põleb küll lühikest aega. Samuti pole see tuli üllatuseks Peugeotil ja Citroenil. Suveajal küll hetk, aga ikkagi.
Ja muide, eelsüüte küünlad kütavad ka peale tule kustumist mõne aja. Renool on peal voltmeeter ja selle pealt on kenasti näha (400w on suur koormus), millal küünlad tagant ära lähevad. Mõni sekund põleb märgutuli (ootan tulede kustumise), küünlad lähevad tagant ära umbes viis sekundit peale mootori käivitumist.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:30
#35
Illar kirjutas: ...Kui Rumeenia "teadmamehed" viitasid pildil olevale kõrgsurve pumbale...:(
Kas teadjamehe näpppole mette etteandepumba käsikangil? Kõrgsurve pump paistab altpoolt.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:33
#36
Ok, vabandan sõnastuse "enamus foorumlasi" eest ka muudan selle "ilmselt võivad mitmed väita" sõnastuseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:34
#37
Kas ei anna olla võimalust, et pihustiotsad on nii ära, et pihustid "kusevad" ja selletõttu ei suuda see mootor ilma eelsüüteta sooja ilmaga käima minna. Muidu ikka tulevad need mittekäivitumised küünalde pärast miinuskraadidega teemaks.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 20:54
#38
Teoreetiliselt annab, kuigi see viga ei teki üleöö. Ja sel juhul peaks käivitamise ajal sumbutajast sinist viskama või vähemalt peale käima minekut ilma vineseks ajama. Samas ajab "kusev" pihusti sinist ka kuuma mootoriga. Kui selliseid sümtomeid ei esine jääb diagnoos ikkagi rumeenlase sõrme otsustada - viitab see siis etteande- või kõrgsurve pumbale.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 21:04
#39
Illar kirjutas: Teoreetiliselt annab, kuigi see viga ei teki üleöö. Ja sel juhul peaks käivitamise ajal sumbutajast sinist viskama või vähemalt peale käima minekut ilma vineseks ajama. Samas ajab "kusev" pihusti sinist ka kuuma mootoriga. Kui selliseid sümtomeid ei esine jääb diagnoos ikkagi rumeenlase sõrme otsustada - viitab see siis etteande- või kõrgsurve pumbale.
Pahmaka viskab küll, korraliku sinise ja on alati visanud. Ma mõtlesin, et see on vana diisli puhul normaalne. Peale mootori käivitumist siis mõned hetked ja edasi on korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

28.08.2018 21:49
#40
Illar kirjutas: ... - viitab see siis etteande- või kõrgsurve pumbale.
Meenus lugu, kus patsiendile öeldi, et jala amputeerimine kulges edukalt, aga kahjuks juhtus olema vale jalg...
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tuled automaatselt sees käivituse ajal

29.08.2018 01:26
#41
Praeguse temperatuuri juures peaks iga diisel käivituma. Küünaldega ehk tõesti natuke kiiremini. See küünalde remont kerkib päevakorda ikkagi nullilähedaste temperatuuridega.
Ole valmis selleks, et võib veel nöökida. Näiteks see klapp pumba juures ei pruugi avaneda ja siis ketra niipalju kui tahad.
Tõime tuttavale 90-ndal saksast MB. Müüja pakkus lahkelt tagavarapumpa kaasa. Hind oli ka super aga leidsime, et pole vaja. Paar kuud hiljem jäi mootor tööle, kui autot seisma jätta proovis. Selgus, et see STOP klapp oligi pees. Kohe meenus see hea pumba pakkumine. Ju siis müüja ikka teadis seda viga karta. Ma olin selle kiliga korduvalt äri teinud ja siis sai selgeks, et päris pätt ta pole. No nii natuke.
Hiljuti lükkas naabrimees volkari metsa alla. Ei käivitu, pump pekkis. Aga seesama klapp hoopis nöökis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev