aku

Re: aku

25.02.2015 10:14
#76
Aga samas tuleb tõdeda, et hõõglampe praktiliselt enam keegi ei kasuta, ledide koha pealt olen tumm, muud tarbijad on ka erinevad, seega pole seda vooluvärki sisuliselt mõtet torkida- kõikumised on tegelikult ju minimaalsed. Eks tuleb kooliaegne õpik ette võtta, mõni laboratoorne töö läbi viia ning praktikas igasugu tarbijate käitumine järgi proovida :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

25.02.2015 10:47
#77
Selline nähtus on olemas küll, et.wikipedia.org/wiki/Diferentsiaaltakistus , aga et see ka alalisvoolu hõõglammpe võiks puudutada, jääb mulle ikkagi üllatuseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

25.02.2015 11:24
#78
Veikko kirjutas:
Arvo.A kirjutas: Saksa ebays neid neid indikaatoreid küll.

see ei saada kaupa eestisse

Saksa ebay saadab kauba eestisse küll aga arvestage , et see on oksion mitte e-pood.
Omal oli selline juhus. Vaatasin mitut kaupa ja panin ostukorvi, et lõpliku summat näha. Sellega oli juba ost vormistatud ja enam kustutada ei saa. Muiduga ei pea ju maksma.
Saksa seaduste järgi peab müüa maksma oma kaubast 5% .
Kui mina ei taha ikkagi osta , siis tuleb iilge kirjavahetus enne kui kauba ostukorvist ära saad.
See eeldusel kui oled teinud ebay konto , või oma andmetega registreerinud.
Õnneks ei jää krediitkaardi andmed sinna meelde, nii nagu mõned aastad tagasi amazon.com, kust sai ostetud.
Vaatasin ühte juhet ja oligi ost sooritatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: aku

25.02.2015 11:59
#79
aff kirjutas: Selline nähtus on olemas küll, et.wikipedia.org/wiki/Diferentsiaaltakistus , aga et see ka alalisvoolu hõõglammpe võiks puudutada, jääb mulle ikkagi üllatuseks.
Ega see ei puudutagi praktiliselt hõõglampe. Hõõglampide takistus on madal vaid siis kui nad on külmad, põledes nende takistus praktiliselt ei muutu ja võib lugeda konstantseks. Kuid LED'ide takistus seevastu on põledes praktilset 0-lähedane ja nn. säästulampidel hoopis negatiivne. Seepärast on nende puhul ka väga raske arvestada tarbitavat voolu, sest see sõltub suuresti nende juhtimisel kasutatavast elektroonikalahendusest.
Samuti tuleb arvestada seda, et hõõglambi nimivõimsus on antud vaid nimipingel ja tegelik võimsus sõltub sellele pealeantavast pingest, mitte ei ole püsiv väärtus.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

25.02.2015 12:32
#80
viktor kirjutas:
Veikko kirjutas:
Arvo.A kirjutas: Saksa ebays neid neid indikaatoreid küll.

see ei saada kaupa eestisse

Saksa ebay saadab kauba eestisse küll aga arvestage , et see on oksion mitte e-pood.

See ei ole enam ammu mingi oksjon, vaid tavaline müügiportaal, kus veel mõned müüjad tegelevad oksjoniga. Iga kuulutuse juures on sellest ka kohe aru saada, et kas tegu tavalise müügi või pakkumistega müügiga. Viimase puhul on ka olemas "osta kohe" hind ning sa ei pea tegema mingeid pakkumisi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

25.02.2015 19:40 - 25.02.2015 19:41
#81
Ostsin eBay.com lehe kaudu. On tõesti oksjon, enamus juhtudel jääd ainukeseks pakkujaks. Osta kohe hind on ka, aga see on nati kallim tavaliselt. Vajab nati tegelemist. Vähemalt 1 kaupa ostes pääseb meie maksudest ilma susserdamata. Kui tahad ikka aku seisukorrast aimu omada, peab ikka nii pinget kui voolu olema võimalik jälgida. See konkreetne seade oskab piisava täpsusega ka järelejäänud mahtuvust rehkendada. Algne kalibreerimine ja samuti ühendamine polnud päris elementaarne, aga kui tehtud, siis elu lill. Endal kasutasin šuntina aku miinusklemmi ja kere vahelist juhet, ehk vähemalt minul voolu mõõtmisest lisa pingelangu ei tekkinud, aga see on juba puhas elektrotehnika.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 25.02.2015 19:41 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

25.02.2015 20:19
#82
Ütle teinekord mulle ka, kui mõnda huvitavat lisa otsid/ostad, lööks isegi kampa.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

20.12.2015 12:27
#83
Ostsin äsja uue toa aku 180Ah ja küsimus, kui näitab pinget 12,6V ja lülitan sisse kütte seadme (Webasto), siis hetkega langeb pinge 12,1V peale.
On see normaalne või peaksin aku poodi tagasi viima?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

20.12.2015 12:45
#84
Äkki tahab siiski natukene lisalaadimist saada, et oma täistööjõu saavutaks või probleem webastos? Teine teema muidugi see, et kui kaua ta suudab ennast 12,1 peal hoida- kas pool tundi või kolm tundi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

20.12.2015 12:52
#85
Äkki oleme kuidagi nende 13 ja 14 voldiga ära harjunud. Mittelaetavas olekus suure tarbijaga tühjendatava aku pinge 12 volti peaks ikka väga hea olema.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

20.12.2015 14:55
#86
Kui nö riiulilt võetava aku pinge on 12,6, siis on kõik igati kena, st aku on täis. Ei tea küll Webasto tööparameetreid, aga ta peaks ju käivitamiseks kasutama hõõgküünalt? See on paras koormus ja ventilaator loomulikult ka. Aku seisukorda näitabki just see, kui kaua ta suudab ühtlast voolu välja anda ilma suure pingelanguta. Iga poest ostetava aku puhul soovitan ikka väikese lisalaadimise teha ja eriti hea kui oleks üks nutilaadija käepärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

01.05.2016 22:20
#87
Kas on kellegil häid soovitusi mõistliku hinnaga "toaakude" ostu kohast pealinna ümbruses? 10a on möödas ja kaks komplekti akusi on kustunud selle aja jooksul. Algselt oli 80 amper tunnised, uued ostsin 100 sed ja nüüd oleks taas vaja 60-80-seid. Põhjus lihtne: talveks ei saa peale jätta ja iga sügis istmeid maha kiskuda on nõme(akude mõõdud) 80-sed tulevad niisama välja :) Eelistus oleks poolakad, eelkõige hinna pärast(väga hinnatundlik), vaikselt mõtlen ka süsteemi ühele akule tegemist...palju seda voolu ikka vaja, neli aastat olengi nii hakkama ju saanud :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 06:45
#88
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Alex

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 10:21
#89
Mina ostsin toaaku Renovaarist. Vana aku tagastamisel sai vististi 10% alla ka veel. Kuni 9.maini kõik hinnad -20%.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Alex

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 10:54
#90
Tänud, Arvo, aku tellitud ja makstud kah...tulevik on valge :) Renovaariga on isiklikud kogemused kehvad, just kvaliteedi-hinna suhtes, aga tänud ka neid soovitamast. Ehk saab üks maja taas liikvele peale mitut aastat ja ka mootoririhm ehk kestab nüüd(unistada ju võib) ja liiga kaua puhanud masuudipress suundub taas Euroopasse. Sellega seoses soovitan vahetada hammasrihma kohtades, kes teavad, mida teevad või vastutavad oma tegude eest :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 11:33
#91
Kui sul on üks cteki sarnane smartlaadija või saad seda laenata, siis lae ta enne kasutamist korralikult ära- senini kuskil laos vedelenud ja vaikselt tühjenenud ning tahab korralikult ellu äratamist ja siis peab ka autos paremini vastu. Tundub, et smartlaadija teeb paremat tööd, tavalaadija rohkem selline starterakude elluäratamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 11:58
#92
Tänud, täiesti olemas ja aastaid kasutusel :) Isegi tsikli-atv-murutraktori akud kestavad tänu sellele 5 pluss aastaid, semu ostab igal aastal või kahe tagant uued ja keeldub uskumast laadijasse. Nutilaadija päästis ka läbinisti külmunud toaakud, mis olid 6 kuud vanad ning tänu päiksepatareile olid vee välja keetnud ja korpus meenutas lahjat, kuid paisunud põrsast. Neli aastat kestsid peale seda, aga üks läks lühisesse ja teise korpuse lappimine oli nagu kondoomi parandus.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 14:53 - 02.05.2016 14:55
#93
kas on infot,kuidas AGM(rahvakeeli mattaku)koostöö päiksepaneelidega toimib?On kellelgi kogemust?
KNAUS VAN TI550 telef.5011352
Viimati muutis: 02.05.2016 14:55 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 15:08
#94
Tegu ju tavalise happeakuga, seega paneeli kontroller laeb teda probleemideta. Mina olen pannud laadimispingele piiriks 13,7 V, vajadusel saan seda siia-sinna muuta ning kõik toimib- kontroller langetab määratud pinge täitumisel laadimisvoolu peaaegu nulli (mul jääb ca 0,1 ampriga laadima) ja ülelaadimise ehk keemamineku ohtu ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 15:42
#95
Alex kirjutas: Minu kogemus vastupidine...kontroller teeb oma asja edasi, aga 5a tagasi keetis vee välja ja talvel akud jäätusid. Minu arvates vajab tähelepanu, pole hooldusvaba...


Samas on mul 10a tagasi saksmani poolt paigaldatud paneel-kontroller(paberite järgi firma poolt) ja täna tuleb paneelist 18,6 ja edasi 13.4...saa nüüd aru, miks vesi kadus...
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: aku

02.05.2016 21:37
#96
Arvo.A kirjutas: Mina olen pannud laadimispingele piiriks 13,7 V, vajadusel saan seda siia-sinna muuta ning kõik toimib- kontroller langetab määratud pinge täitumisel laadimisvoolu peaaegu nulli (mul jääb ca 0,1 ampriga laadima) ja ülelaadimise ehk keemamineku ohtu ei ole.

+1 sellisele kontrollerile, kus laadimispinge piiri ise muuta saab ja ekraanilt infot näeb. Osadel ainult paar värvilist tulukest ja see ongi kogu info, saa siis aru, mis parasjagu toimub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev