Campervan ja nende L-kujulised istmed

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 19:18
#41
Motamees kirjutas: Voodit on risti autoga teha kõkse otstarbekam. Kui aga kaubiku laius on 1,8m siis pikemad mehed tahaks saada seda + 25cm, aga lühiksed ei hakkagi aru saama sellest laiamisest.

Mul on Ducatos risti voodi mõõtudega 190x140cm, ise olen 189. Nagu eespool öeldud, kui grammi võrra diagonaalis olla, siis on juba täitsa OK ja minu jaoks kaaluvad auto mõõtmed selle iga kell üles - eriti veel, kuna ma seda ka igapäevase tööle-koju-poodi sõidukina kasutan.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 19:39
#42
See mittevajalik +25cm on väiksemates kohtades tüütu isegi Ducato oma 2,05m on vahest liiga lai aga MB on suutnud kabiini 1m pikema tha vist kui ducato ja sama pikkuse juures ei ole sees ruumi. Risti voodi mnjah ...maitse asi :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:12 - 02.01.2020 22:22
#43
nootsii kirjutas: See mittevajalik +25cm on väiksemates kohtades tüütu isegi Ducato oma 2,05m on vahest liiga lai :D

Kindlasti leidub kohti, kus ka Ducato on liiga lai ;) Aga mis kohad need on, kus Van Ducato laius on parem?...kui 25 sm laiemal Ducato baasil ehitatud täisintegreeritud matkakal?
Sõitsime mullu Alpides, sõitsime ka Stelvio passile, idast ja arvasin, et napilt mahtusin, aga siis nägin, kuidas liinibuss sama tuldud teed kimades alla sõitis. Liiklusmärk piiras auto pikkuseks 10,5 meetrit? Vist oli vähem... :) Äkki see buss oli kaks ja pool meetrit lai?




Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 02.01.2020 22:22 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:28
#44
Ikka seal kus kitsas on :D Nt ei mahu 2.30 ära tee äärsesse parkimistaskusse(sõidan igapäevaselt täpselt nii laia autoga) ja kui oled "sitasti" parkinud võid vähemalt saksamaal süüdi jääda.
Kuna olen kokku puutunud autoga mille igat osa pidi tellima ja ootma siis väikeseeja autod ei isuta enam, ducatole on iga suuremas esinduses kulukaup(esiklaas nt) olemas
Ok ducato ei ole nii turvaline kui spinter aga nii kehv see ka ei ole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:46 - 02.01.2020 21:16
#45
nootsii kirjutas: Nt ei mahu 2.30 ära tee äärsesse parkimistaskusse(sõidan igapäevaselt täpselt nii laia autoga) ja kui oled "sitasti" parkinud võid vähemalt saksamaal süüdi jääda.

Mis uuri taskud sellised on? Ka sõiduauto tasku on 2,5 meetrit. Ja kui ei mahu, siis pole seal kindlasti ka midagi tähtsat teha :pinch: Eks see ole muidugi õige, et sõita saab võimetekohaselt. Ja "teemaksud" tuleb ja olen ka alati ära maksnud ;)

L-istmed
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 21:16 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 21:17 - 02.01.2020 21:38
#46
Auto peab ikka vastavalt oma vajadustele ja ootustele ostma. Kui ikka plaanid platsil puhkust veeta siis tuleb osta nii suur et mugav olla on. Kui kavatsed ringi sõita linnast-linna ühe huviväärsuse juurest teise juurde ja ära mahud sinna kaubikusse siis ostad selle. Mina enda jaoks olen leidnud ühe plussi integreeritul, soojustatud paagid.

www.clever-mobile.de/

Siit saab vaadata istmeid mis olid messil proovides samaväärsed esiistmega
Viimati muutis: 02.01.2020 21:38 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 21:40 - 02.01.2020 21:43
#47
Jah. Kohtasin Hiiumaa Kõpus Fiat Pandaga meest, kes sõitnud läbi kogu Euroopa ja elanud sellessamas Pandas. Küll oli õnnelik, inglane.
Kodus, Märjamaal kohtusi Maty Amayaga, kes oli sõitnud jalgrattaga üle 80000 km-ri. Kogu vajalik oli rattal, ka öömajatelk. Oma uhkele lipukolleksioonile sai minult lisaks meie karavaniautolt meie riigilipu ja nüüdseks on see temaga rännanud juba läbi Moskva Punase väljaku, teinud Eurotuuri, Maroko praami ootele.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 21:43 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:26
#48
Hea meel näha, et teema on elavat arutelu tekitanud. Mis siis, et algsest küsimusest veidi kõrvale kaldunud. Nagu ütlesin, siis ma pole kordagi ühegi camperiga sõitnud ega selles ööbinud. Niiet on väga huvitav lugeda erinevaid maailmavaateid :)
Täisintegreeritu suurim pluss pildi peal on see, et seal on kaks valmis suurt voodit + suur panipaik kohe olemas ja ei pea iga päev lisavoodit üles tegema. Suurim miinus nende väljanägemine.
Ma tegelikult telgiks rahumeeli edasi, aga järelkasvuga läheb jubedamaks jändamiseks. Seepärast ma arvan, et VAN on mulle vähemalt esialgu enam kui küll. Mul on vajadus katusel ka kajakki vedada, ehk mida madalam, seda parem. Nagu ma näen, siis teistel mahuvad lapsetoolid ka ilusti ära, niiet peaks nagu ideaalne olema.
7**TFR. Krt sa pargid iga jumala päev otse mu kontori akna all! Ma olen juba pikalt ärandamiseplaani pidanud:) Ja teise sarnase on keegu mu kodu akna alla talveks parkinud. Nagu nimme kohe, kuskil rahu ei saa. TFR, me peame mõneks nädalavahtuseks autosid vahetama. Tule esimeselt korruselt läbi;)
Ka see mõte on läbi käinud, et camperit võiks igapäevaselt kasutada. Ka siis tuleksid väiksemad mõõdud kasuks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:32
#49
Mul selle väljalaenamisega on proual mingid kiiksud, aga niisama näidata-jutustada võin küll, kui huvi. :)
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:43 - 02.01.2020 22:45
#50
Nii westfalial kui ka Pösslel on nende plastikkatustega neljakohalised olemas 5.4m pikad siis. Neid peaks möödustega saama igapäevaselt kasutada (parkisimajad jäävad ära) 6m saab ka kindlasti kasutada aga 5.4 lihtsalt sama mis suurem kesklassi auto.
Viimati muutis: 02.01.2020 22:45 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 23:13
#51
Motamees kirjutas: Ilmselt on Eavp lühike mees ja ta ei saagi aru auto lause vajadusest....

Olen sellest postitusest väga vaimustatud ja mul on ainult hea meel, et keegi mind sellisena mäletama jääb.

eavp- uus tõlgendus sellest aastast saabki olema - eriti armas väike poiss.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 00:50
#52
No ilmselt läks eavp suurus puusse. Võtame seda siis kui kujundlikku foorumlast, et saaks välja tuua inimeste erinevad arusaamad samast asjast.
Ma igaks juhuks ARMSAKS väikseks poisiks ei nimeta, sest äkki läheb ekre meestega ütlemiseks.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 01:04 - 03.01.2020 01:25
#53
Kajunen kirjutas: Hea meel näha, et teema on elavat arutelu tekitanud.
Täisintegreeritu suurim pluss pildi peal on see, et seal on kaks valmis suurt voodit + suur panipaik kohe olemas ja ei pea iga päev lisavoodit üles tegema. Suurim miinus nende väljanägemine.
.

Lähed sa perega lõõgastavale puhkusereisule või matkakate väljanäitusele, :P Pealegi, kaubik jääb kaubikuks :( Kõrguse vahe on ka suhteline.

Ära osta põrsast kotis. Võta osa juba esimesest Karavaniklubi üritusest ja saad kuulata ja vaadata ja hinnata erinevate matkakate plusse. eestikaravan.eu/2019/11/30/klubi-eesti-karavan-kalenderplaan-2020/
Vanaõuel saab ka toas ööbida ei pea telkima.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.01.2020 01:25 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 01:17
#54
Nagu näha, jõudsime jälle välja selle igihalja tõdemuseni.
Tuleb laenata buss ja siis natuke ringi liikuda. Kohe puhub pildi selgemaks ja osad küsimused kaovad kohe.
Ei viitsinud väga siin teemas sõna võtta, sest kellele ema, kellele tütar.
Meil kõigil on oma soovid ja kiiksud. Ja need ei saagi kõigile sobida.

Ma ise olen neid istmeid võtnud paratamatusena.
Aga ühes osas olen nõus. Suuremalt väiksemale ei ole nõus minema ja mugavus siiski maksab.
VAN bussi ma isegi ei kaaliuks aga see on puhtalt minu kiiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 08:36
#55
meelis kirjutas: Tuleb laenata buss ja siis natuke ringi liikuda. Kohe puhub pildi selgemaks ja osad küsimused kaovad kohe.

Mul oli ka alguses see plaan, aga siis selgus, et ükski rendifirma ei luba koera kaasa võtta, seega tuli ikkagi loota ja põrsas kotis osta. Seni ei kahetse absoluutselt. On mõned pisiasjad, millest ma puudust tunnen (linnas igapäevaautona automaatkast ja maanteel adaptiivne püsikiirushoidja), aga samas ei ole ma leidnud veel sõidukit, mis neid pakuks (Crafteri või Sprinteri baasil), millel poleks samal ajal hulga rohkem miinuseid nendes asjades, millega ma väga rahul olen. Rääkimata sellest, et hinnasilt oleks minimaalselt 2x suurem.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 09:18 - 03.01.2020 09:18
#56
Linnas igapäevaselt saaks kindlasti veelgi kompaktsemaga sõidetud, ...või kui suur see koer on ;)

Kajunen soovid lastega matkale ja neile mugavaid reisiistmeid.

Või olen ma sootuks eksitatud. :(
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.01.2020 09:18 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 09:21
#57
kaminahi kirjutas: Linnas igapäevaselt saaks kindlasti veelgi kompaktsemaga sõidetud, ...või kui suur see koer on ;)

Kindlasti saaks, aga praegune olukord ongi mõistlik kompromiss, et ei peaks kolme autot pidama. Ja ma arvan, et bussile endale mõjub ka oluliselt paremini, kui ta pidevalt sõidus-kasutuses on, mitte 90% ajast ei seisa.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 09:34 - 03.01.2020 09:35
#58
Kui matkakas leiab 10% ajast sihipärast kasutust, juba siis on küll kõik õnnelikud!
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.01.2020 09:35 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 12:33
#59
Kui matkakat on vaja ainult paar nädalat suvel, et reisil käia, siis vist on juba mõistlikum rentida.
Kahjuks seistes auto tervis ei parane. Pigem vastupidi.
Kunagi jäi üks auto seisma ja seisis mitu aastat. Siis tekkis mõte ta kasutusele võtta.
Kui enne seismajäämist oli ainuke viga sarniir, siis paar aastat hiljem tõrkus ka muu. Starter lühises ja muud imelikud vead.
Müüsin vanaraua hinnaga poistele põlluralli autoks.

Vaatasin sügisel läbisõitu ja kolme aasta keskmine tuli vist 8000 km aastas. Kasutan teda igasuguste ürituste ja sünnipäevade ajal.
Paar korda ka lihtsalt nii, et vaja suurema seltskonnaga minna ja siis ruumi mõnusalt käes.
Ükskord kasutasin lihtsalt mööbli vedamiseks.
Endal ka plaan järgmine automaatkasti ja kiirusehoidjaga vaadata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 22:17
#60
Ilusat uut aastat!

Algatuseks väike kommentaar- ega sellist autoelamut või matkaautot (campervan) naljalt ei leia, kus mudelil mille lauast ja teisest istmereast saab magamiskoha teha, oleks normaalsed istmed. Oli mul sellise võimalusega Adria Matrix, kuid laua taga üle 100 km ei tahtnud sõita. Ei jäänudki muud kui tegin ise nii seljatoe kui istme padjad ringi nii, et tekkis seljale normaalne kalle ja jalgadele normaalne tugi. Häid istmeid teise ritta leidub üldjuhul ainult nendel matkakatel, millel lauast ja istmetest ei saa magamiskohta teha, vaid ees on magamiseks allalastav voodi. Praegu mul heade teise rea istmetega LMC, aga see selleks.

Tulles Sinu algse postituse juurde tagasi:
Rimor Horus 38 / Horus 45 (campervan):
-pikkus 5,99 m:
-laius 2,09 (sees 1,90);
-kõrgus 2,66 (sees 1,88);
-mootor Fiat Ducato, 88, 103 või 118 kW (võimalik ka automaatkastiga, lisavarustus);
-turvavööga istekohti 4;
-Isofix turvahälli kinnitus (kuni kahele turvahällile teises istmeraes, lisavarustus);
-5+1 magamiskohta, taga 2+2 magamiskohta, eest 1+1 lühike magamiskoht (4 reisija puhul mitmekülgne magamiskohtade valik);
-Truma Combi 4 küte (iNet box juhtimisega);
-.... ja palju muud;
www.autocamper.ee/et/rimor-autoelamud-2020/


Kui huvi võta ühendust.

Tervitades
Autocamper OÜ

Urmas Eljas
5100717
www.autocamper.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

03.01.2020 22:31 - 03.01.2020 22:31
#61
Autocamper OÜ kirjutas: võimalik ka automaatkastiga, lisavarustus

Kas see on juba see päris automaatkäigukast mis 2020 ducatodele tuleb või robotiseeritud manuaal?
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 03.01.2020 22:31 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

04.01.2020 08:10
#62
103 kw viitab 160hj ehk uus mootori seeria koos siis 9 käigulise kastiga teoreetiliselt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

04.01.2020 11:00 - 04.01.2020 13:09
#63
nootsii kirjutas: 103 kw viitab 160hj

Pakun, et viitab 140 hj.

Pakkusin samuti üle ;)

convertlive.com/et/u/teisendada/kilovatti/to/hobuj%C3%B5udu#103

1 Kilovatti = 1.34 Hobujõudu

160 hj -le viitab 118 kW variant. convertlive.com/et/u/teisendada/kilovatti/to/hobuj%C3%B5udu#118
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 04.01.2020 13:09 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

04.01.2020 14:30
#64
Ma 118kw arvutasingi ei tea miks 103 kirjutasin aga ikka uue põlvkonna võimsusnäitajad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

04.01.2020 14:38 - 04.01.2020 14:38
#65
nootsii kirjutas: Ma 118kw arvutasingi ei tea miks 103 kirjutasin aga ikka uue põlvkonna võimsusnäitajad.

Mina usun ka oma vana põlvkonna 2.8 mootorisse, mis sai chipitud VKG-s 113 kW peale ja see tegu sai asjalik.

L-istemtega on ka korras, kuna meie naisuga neid sõidu ajal ei kasuta. :)

Tahtsin öelda seda, et kõik sõltub mugavusnõudmistest ja sõitjate arvust autos.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 04.01.2020 14:38 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev