Esimene autoelmu soov

Esimene autoelmu soov

29.08.2018 18:25 - 29.08.2018 18:48
#1
Tere,

Mõtteis mõlkunud autoelamu soetamine ja sellega reisimine aga tegelikult ei tea sellest suurt midagi, kogemus puudub. Meeldib aga mets, vesi, kogu elav loodus. Autoelamu soov eelkõige iseendale mõeldes aga võiks olla 2 kuni 4 inimesele. Tavisel ajal sõite hetkel kavas ei ole ja võimalik panna talveks tuttava garaazi. Algselt väga pikki reise ei plaani, nii 2 kuni 10 päevased.

Silma jäi see kuulutus, alles ülevaatuselt tulnud. Küll lühema kerega, pikkus 5070mm aga siiski 4 magamiskohta + kõik esmavajalik tundub olemas olevat.
www.auto24.ee/used/2873391
www.vininfo.ee/report/data/?sec_oid=14885e284e595caa97223758c6e16a32&UHASH=b09a9aac5893d02da91b7a7bbf469985

Kas 5000.- on võimalik midagi soetada, mis kestaks ilma suuremate lisa investeeringuteta?
Keegi soovib autot koos vaatama minna, niiöelda algajale valiku tegemisel abiks?


Täitsa lahe leht ja foorum oma pika ajalooga :)

Tänu ja armastusega,
MarxVeix
Viimati muutis: 29.08.2018 18:48 marxveix.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 18:50
#2
No ma siis proovin sama rohelisena vastata :)

Endal mõlkusid jupp aega samad mõtted, lõpuks küll otsustasin ikkagi päris uue asja kasuks, kuna mehhaaniku-hinge ja -soont mul ei ole. Järgmises valikus - A-klass, poolintegreeritud, van - sai valik üsna kähku vani kasuks, et oleks kasutatav ka teise autona peres. Senine kogemus - eks ta nats kobakas ikkagi on, aga saab täitsa hakkama.

Kätte saime juulis millaski, 3 sellist nädalavahetuse kodumaa-reisi oleme nüüd jõudnud teha. Kahekesi + koer.

Mida ma selle tarkuse pealt öelda oskan?

Niipalju kui ma neid poolintegreeritud ja pisemaid class A-sid seestpoolt vaadanud olen, siis ega seal palju rohkem põrandapinda ei ole kui meil. Meil on kahekesi ikka kohati paras edasi-tagasi manööverdamine, et bussis hakkama saada, eriti oli sellistel päevadel, kui õues padukat sadas ja välja väga ei kippund. Ehk et kui sellisesse üsna pisikesse bussi neljakesi minna, siis mina vaataks kindlasti erinevaid põrandalayoute sellest aspektist, et seal õnnestuks 4-kesi sees majandada nii et kui ühel on vaja ühest bussiotsast teise saada, siis ülejäänud 3 saaksid ennast kuskile eest ära tõmmata ilma et nad järgmised pool päeva seda neljandat südamest vihkaks.

Kindlasti mõtle välja, kas tahad neid 2-10-päevaseid väljasõite teha sinna "metsa, vette ja elavasse loodusse" või pigem käid mööda kämpinguid. Ehk et kui päris boondockima lähed, siis tuleks kindlasti vaadata, et lisaks WC-le ka pesta oleks võimalik ja need 4 inimest ennast ära suudaks majandada (ka täiskasvanu mahuks ja vee/halli paak oleks piisav). Sest neljakesi sellises pisikeses ruumis hakkavad kehaaroomid ilmselt üsna kergelt ninasõõrmeid sügama.

55kw mootor - ei kujuta ette. Mul on 96kw ja no maanteel möödasõite ikka väga ei tee. Kuskile kaugemale ja mägisemale alale minnes ei kujuta ka veel ette. 55kw-ga kohe üldse ei kujuta. :)

Ehk siis, kokkuvõtteks - ma isiklikult arvan, et uueväärset autot on selles hinnas lootusetu saada. Remontima pead niikuinii. Seega pööra oma põhitähelepanu sellele, mida Sa lihtsalt muuta ei saa ehk layout ja varustus.
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo, marxveix

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 18:53
#3
Kui normaalne auto olemas millega haagissuvilat vedada, siis vaata parem haagissuvila, saad 10a uuema asja sama raha eest , rohkem ruumi ja mugavust ka :)
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 19:02
#4
Siin ilmselt kogemustega tegelasi on kõvasti, kes oskavad öelda - minu kõige suurem pähe kargav küsimus on see, et kui tahta käia mööda metsi ja veeäärseid, mitte kämpinguid, siis peab ilmselt kas väga siiralt ja südamest kaarti uskuma või siis käima põhjalikku eelluuret tegemas. Bussiga tuled kehvemal juhul kilomeetri tagurpidi ka tagasi ja natuke ropendad, käruga kusagil napilt autolaiusel käänulisel metsarajal ei kujuta hästi ette.

Ülalpooltoodud oma olematu kogemuse juurde tagasi tulles - kolmest reisist kahel olime kämpingus, kolmandal olime mere ääres. Sinna mereäärde saamiseks käisime ette kontrollimas ja siis tuli bussiga ~200-300m tagurpidi mööda sellist napilt bussilaiust rada tagurdada, sest lõpus ümber keerama ei mahtunud. Haagisega poleks sinna kindlasti ligi saanud.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 19:19 - 29.08.2018 19:23
#5
Haagis jääb minu puhul mängust välja ja võimalusel oleks rohkem metsas ja veekogu ääres aga ega kämpingust ära ei ütle, seda ka vaja. 4 inimese puhul sõidaks enamasti perega 2 last + mina koos kaasaga.

Kas see juba parem, samas 15K juba suht korralik väljaminek.
www.auto24.ee/used/2857541
Viimati muutis: 29.08.2018 19:23 marxveix.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 19:25
#6
See kohe kindlasti parem. Kas just kolm korda, pole kindel, aga see esimene tundub oma aja ära elanud :P
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 19:48 - 29.08.2018 19:49
#7
marxveix, Tule järgmisel nädalal Klubi kokkutulekule ja saad näha ning kuulda palju infot...Reaalne kogemus matkakatest on midagi muud, kui virtuaalne ;)
Seal peaks majutust ka ilma matkakata saama.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 29.08.2018 19:49 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: marxveix

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 20:04 - 29.08.2018 20:06
#8
Tänud kutsumast, täitsa võimalik, et tulen aga kui selleks ajaks karavani pole siis tava autoga võimalik tulla :)
matkaauto.com/forum/klubi-uritused/8902-karavanide-20-kokkutulek-6-9-septembril-2018
Viimati muutis: 29.08.2018 20:06 marxveix.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 20:12
#9
Imre, sry, aga minulgi on tegelikult oma aja ära elanud matkaauto... aga ma olen sellega rahul :)
Mitmelgi sõbralgi "selline" matkaauto ja nemadgi rahul :)
Igaühele vastavalt olukorrale ja võimalustele oma variant ;)

Väga paljud saavad hakkama ka ära elanud matkakatega... Neid tuleb lihtsalt hoida ja hooldada :)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 20:27 - 29.08.2018 20:30
#10
Priit Peljo kirjutas: Imre, sry, aga minulgi on tegelikult oma aja ära elanud matkaauto... aga ma olen sellega rahul :)
Mitmelgi sõbralgi "selline" matkaauto ja nemadgi rahul :)
Igaühele vastavalt olukorrale ja võimalustele oma variant ;)

Väga paljud saavad hakkama ka ära elanud matkakatega... Neid tuleb lihtsalt hoida ja hooldada :)

Priit, ära saa minust valesti aru :) Mulle isiklikult sellised vanakesed meeldivad ja oli endalgi üks sama aja matkakas, aga korralikke on suhteliselt raske leida. Ja minu eelnev postitus käib konkreetse isendi kohta. Kui juba pildil midagi häirib, siis päriselus kipub olukord hullem olema :O
Panen ka oma vanakesest siia mõne pildi, klubi liikmetest pole seda autot paljud näinud ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Lisatud failid:

Viimati muutis: 29.08.2018 20:30 Imre.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

29.08.2018 21:54 - 29.08.2018 21:55
#11
Tuleb alati läbi mõtelda milleks masinat vaja on.
1. Kas on lihtsalt olemas ja tehakse üks kaks sõitu aastas.
2. Soov siin lähedal sõita või on soov kaugemale sõitma minna.
Targem on tulla ja masinaid vaadata ja rahulikult mõelda. Imrega olen nõus ja valiks ka teise auto. Olen ka mitu vanemat haagist ja ühte autot omanud.
Viimati muutis: 29.08.2018 21:55 Kalka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

30.08.2018 01:31
#12
Sul oleks vist mõtekas Toosikannu kohale tulla. Ma ei tea, kas sealt mingit tuba ka saab endale. Äkki saad?
Siis kolad mööda platsi ringi. Teed juttu, vaatad masinaid, kuulad muljeid.
Minu arvates on selline kontseptsioon uute tulijate jaoks päris hea võimalus suhteliselt lihtsalt oma soove vormida.
Siin foorumis jupphaaval küsimine-vastamine nõuab rohkem aega, kui õlle kõrval aetud mehejutt.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

30.08.2018 12:30
#13
marxveix kirjutas: Tänud kutsumast, täitsa võimalik, et tulen aga kui selleks ajaks karavani pole siis tava autoga võimalik tulla :)
matkaauto.com/forum/klubi-uritused/8902-karavanide-20-kokkutulek-6-9-septembril-2018

Toosikannus on ööbimiskohad olemas, hind ühele ööbijale ühe toas on 17 eurot ühe päeva kohta.

Kokkutulekust osavõtu soovil tuleks ennast ette registreerida, täna on selleks viimane päev ja osalustasu tuleb maksta registeerimisega samal päeval. Kohapeal osalustasu maksmine ei ole võimalik.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

31.08.2018 00:15
#14
Suurem osa meist alustas mõne vana masinaga ,tegime korda ja reisisime.Mul juba kolmas autu ja alles nüüd tean väheke mis mulle ja kaasale sobib.Kui muud valikut pole siis osta see teine,tuleb palju odavam.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

31.08.2018 17:01
#15
Vamm kirjutas: Suurem osa meist alustas mõne vana masinaga ,tegime korda ja reisisime.Mul juba kolmas autu ja alles nüüd tean väheke mis mulle ja kaasale sobib.
Nii ta on. Esimese bussi kohta oskasin ainult seda soovida, et katus peakohal oleks ja tuul sokke jalast ära ei viiks.
Teine buss korrigeeris eelistused ja nüüd kolmas on juba enam-vähem see õige.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

01.09.2018 17:06 - 01.09.2018 17:41
#16
Põlvkond enne 95. aastat on tänaseks "amoraalselt" vananenud, paratamatult, tagasipõõrdumatult. Selles veendub iga selle soetaja paratamatult. Just siis toimus üks olulisi murranguid nende tehnikas. Näiteks Imre omatud LMC oli temal selles ajas veel väga ok ajastusega, et mitte öelda lux.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 01.09.2018 17:41 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

01.09.2018 18:24
#17
kaminahi kirjutas: Põlvkond enne 95. aastat on tänaseks "amoraalselt" vananenud, paratamatult, tagasipõõrdumatult. Selles veendub iga selle soetaja paratamatult. Just siis toimus üks olulisi murranguid nende tehnikas. Näiteks Imre omatud LMC oli temal selles ajas veel väga ok ajastusega, et mitte öelda lux.

Igaühele vastavalt võimalustele ja vajadustele...
Minu matkakas aastast 2000 aga kuulub nn "amoraalsete" kategooriasse.
Aga ta ei ole minu jaoks ebamoraalne, kõlblusvastane jne.,
Minu "amoraalne" matkakas on täpselt minu ja pere vajadustele sobiv.
Suht võimas mootor, lühike( et tava parklas parkida), võimalik haagissuvilat kuni 1600kg vedada, elamuosa paigutus hea(pere saab koos sõiduajal istuda) jne. B)

Igaühele vastavalt vajadustele ning võimalustele B)

Kui keegi suudaks pakkuda 2018 aasta toodangu matkaautot, minule sobivate kriteeriumitega,... vot see oleks äge B)

Naudin "amoraalse" matkakaga sõitu... B)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

01.09.2018 19:40
#18
Oh! ma ajan keerulisemaks selle asja, minul nt peab olema sakslaste roheline kleeps ja ei saa olla üle 3,5 tonni. Seda siis elukohast tingitult. Isiklikkult ei taha kohe kuidagi osta omale autot millel peab ise käike vahetama, töö ajal lapan piisavalt.
ning pisiasjad
pikkus kuni 7m, 4istekohta, kliima,
Ainuke mida enamus täna pakuvad ja mida mina ei kipu vajama on see 2m x 1m x 1,3m pagasiruum.

Eelmine nädalavahetus sai just Düsseldorfis päev veedetud ja valmis toodanguga on seis nutune.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

01.09.2018 20:03 - 01.09.2018 20:08
#19
Priit, Sinu auto on just see, mis kuulub minu möistuse järgi juba uudsemasse põlvkonda. Ma saan aru, et hea on odavalt saada auto ja unistus täita, olin ise samal teel aga ootasin ära võimaluse kui jaksasin osta 97.aasta auto, mille nüüd vahetasi 04. aasta vastu aga sellele eelmisele leidus veel mulle lausa kasulik ostja Saksamaalt. Samas, kui jaksaks, tahaks 08. aasta autot, mida ise pean oma lemmikuks. Kes ostaks veel 85. aasta sedaani, näituseks...
Kui vahendeid napib valiksin minagi nüüd raudselt esmaseks vagunelamu, sest meil on nüüd pereautod, mis jaksavad neid vedada . Berliini kokkutulekul oli vaguneid väga märkimisväärne osa, erinevatest riikidest.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 01.09.2018 20:08 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

01.09.2018 22:47
#20
Eks ta ole kuid mõnel vanemal on parem paigutus kui uuel.
Oman 91a. Hobby 600 momendil ei plaani väljavahetada, kahekesi reisimiseks ruumi küllaga.
Minekupoolest no alativõiks parem olla, küttepoolest üle 10 ei sa naljalt:) pole paha.
Olen sõitnud paariaastavanuse autoga (sõidukas) aga momendil 88a. oma ja ei kurda ega pole uuemat mõtteski praegu vaatata.
Kuigi nii mõnigi on maininud kaua vanakesega jamad. Üldiselt eks ta sinna prestiisipoole kisub. Kes millega.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

02.09.2018 09:25 - 02.09.2018 09:25
#21
Prestiisiga ma kõiges nõus ei ole. Soomes käisin omale vaatama autot, mis mulle kõiges meeldis, 91. aasta täisintegreeritud Dethleffs. Ilus, puhas, ruumikas. Aga väga-väga uimane, 55 kW ja roolivõimu ei olnud. Vot see auto oleks olnud mulle prestiisne kuid ma siiski soovin ja soovitan autot, mis püsib liiklusvoos. Selline ei tee seda ka pidevalt pingutades. Nagu ütles üks rekkamees, sellist veaks nagu ise seljas. Mis ei tähenda, et omas ajas olid ok.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.09.2018 09:25 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

02.09.2018 09:47
#22
Kui kõik sobib kere tugev asi see mootor paremavastu vahetada(võimsama).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

02.09.2018 09:54
#23
Mootorite ikka pakutakse sellele "raamile" on esimene küsimus ja teiseks mis maksma läheb kui ise ei tee. Minul nt pole kuskil midagi ehtitada kui ainult maja ees tänaval. ehk sisu saaks putitada aga kui autot vaja tõsta või lihtsalt palju ruumi siis jääb ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

02.09.2018 09:58
#24
Hakkavad juba teise põlvkonna ducatodki ära kaduma, vaevalt kuskil neid 1 põlvkonna doonoreid mootorivahetuseks leidub.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Esimene autoelmu soov

02.09.2018 09:59
#25
valdur1234 kirjutas: Kui kõik sobib kere tugev asi see mootor paremavastu vahetada(võimsama).
Jah, seda ongi tehtud. Aga seda on teinud need, kellel auto pikalt juba käes olnud ja omaks saanu, et ei raatsi loobuda, pereliige, noh.
Raivo Koppel
729

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev