15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 00:27
#51
Lisan veel ühe eluliselt olulise märkuse (Algise poolt oli meelespea "EI GRILLI KARAVANIDE VAHEL SÖEGRILLIGA ") - võib tunduda "liigse norimisena" aga 1988. aastal juulikuus Eesti Karavan 7.-ndal kokkutulekul Paunkülas hukkus just nimelt ohutuseeskirjade eiramise tõttu Klubi liige 49 aastane Udo Jürgen, Klubi liige nr.21.
Milleks meile sellist traagikat vaja on? Alati mõeldakse, et minuga ei juhtu.

Veelkord, kuulake ning järgige korraldajate antud juhiseid. Korraldajad vastutavad, meid on palju.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 08:13
#52
Nagu ma aru saan, on kogu poleemika tekkinud vaid mõne inimese käitumise põhjal? Eks musti lambaid ole igas karjas ja paraku paistavad need silma. Mis puutub õlle (või toidu) hinda, siis me peaksime kõik väga hästi teadma, et avalikel üritustel püüavad kõiksugu müüjad kruvida hinna maksimumini, sest kes ütleks ära võimalusest natukenegi rohkem teenida ning hurjutada nüüd kedagi selle eest, et sildile kirjutatud hind ei meeldi... no ei ole vist mõtet enda närve rikkuda. Igal ratastega kuudil on külmkapp, mitmeid panipaiku ning võimalus enne reisi poest läbi käia ja varustada end kõige vajalikuga. Seda ju matkajad tavaliselt enne reisi teevadki.
Aga eks vigadest tuleb õppida ning järgmine kord samade ämbrite kolisemist vältida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 09:55 - 25.05.2016 09:56
#53
Ivar Kalev kirjutas: Lisan veel ühe eluliselt olulise märkuse (Algise poolt oli meelespea "EI GRILLI KARAVANIDE VAHEL SÖEGRILLIGA ") - võib tunduda "liigse norimisena" aga 1988. aastal juulikuus Eesti Karavan 7.-ndal kokkutulekul Paunkülas hukkus just nimelt ohutuseeskirjade eiramise tõttu Klubi liige 49 aastane Udo Jürgen, Klubi liige nr.21.
Milleks meile sellist traagikat vaja on? Alati mõeldakse, et minuga ei juhtu.

Veelkord, kuulake ning järgige korraldajate antud juhiseid. Korraldajad vastutavad, meid on palju.


Ma ole suarlane ja sellepärast moole meeldib otsekohene köneviis. Sellegid poolest ma algul vaatsi, et Ivar paneb käskivas köneviisis. Nüüd ma pea tunnistama, et olgu see köneviis mis tal on, aga moole meeldib, ma saa aru. Kui
keegist ikka aru ei saa, siis võib tellida ka eriviisilise kohtlemise. Aga ons vaja asja kakluseni viia?
Olgem möistvad ja küll elu näidab, et möistus vöidab jöu!

kena köik
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 25.05.2016 09:56 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 12:17 - 25.05.2016 12:22
#54
Võib-olla on üritus liiga ülekorraldatud. Liigne tasuta vaev korraldajatel.
Suur plats , suur lõke, inimesed ise saavad osaleda ja oma andeid näidata.
Ise söövad , ise joovad , tantsivad või laulavad. Vestelda reisimuljetest, müüa kaupa jne.
Kämpingud ju ongi selle suunitlustega , et külastajatel midagi vaadata ja natuke tegevust.

MATKAAUTO !? Võimalus reisida või mis iganes sõltumata elektri , vee, toitlustamise ja muu sellise olemasolust.

Oma kogemustest tean, et kui 20a. tagasi tulid firmapeod palju paremini välja, siis nüüd on aeg ja inimesed teised, probleemid on kõikjal enamasti samad.
Need on minu mõtted.
Viimati muutis: 25.05.2016 12:22 viktor.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 12:37 - 25.05.2016 12:44
#55
Punase viisnurga aegu sai käidud perega isa töökoha suvepäevadel ja hiljem juba enda esimese töökoha suvepäevadel ja tol ajal polnud nagunii mingeid toitlustajaid, jootjaid ning muid tänapäeval tavaks saanud teenusepakkujaid. Kõik need kokkusaamised möödusid enamusele rahvast telkides ööbimisega (asutuste suvilates olid muidugi ka nn numbritoad), Tartu õlletehasest toodi kohale vaat-kaks õlut (mis tihtipeale esimesel õhtul tühjaks said) ning kogu nädalavahetus möödus igasugu tol ajal klassikaliste rahvamängudega- köievedu, sangpomm, viktoriin, võrkpall jms. Õhtul suur lõke ja kogu aeg huugas suur neljakandiline šaslõkivann. Elu käis ja kõik olid häppid. Ehk peaks tõesti igasugu meelelahutuse ja kaubanduse juurest pöörduma tagasi tavalise puhkamise juurde- saame igapäevarutiinist ju välja ning ei pea pidevalt tarbima neidsamu asju, mis niigi igapäevaselt meile igal tänavanurgal vastu vahivad. Võiks vahel mugavustsoonist välja ronida.
Edit: Muideks- ega see klubile oma õllekraani ostmine polegi vist kõige halvem mõte- igast tehasest annab vaadiõlut osta ning oma tehnikaga on selle joomine tunduvalt odavam :) Ennemuistsel ajal oli süsteem muidugi primitiivsem kui keegi mäletab- kraan kruviti sisse, rattapumbaga löödi surve takkajärgi ning õlu voolaski. Ei mingit süsihappegaasi ega jahutusagregaate.
Viimati muutis: 25.05.2016 12:44 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 14:21
#56
Ahhoi kõigile osavõtjatele ja kaasaelajatele!!
Loodan, et kired ja tormid hakkavad raugema ning kirjutaks oma mõtteid ja ettepanekuid natuke juurde.
Frankia kõik korraldus oli SUUREPÄRANE - tänud sinu perele ja abilistele, kes olid toeks sulle !!!
Seltskond on meil väga suur ja kirju ca 200 inimest. Ilmselt ka kõige parema käitumise juures juhtub ikka midagi, mis läheb katki, määrdub jne. jne. Kindlasti on asju, mis ei meeldi või on vastukarva nii korraldajatele või naabritele. Taunitav on aga kindlasti see, kui hoolimatusest või lohakusest inimeste tegudel negatiivsed tagajärjed on.
Kuna olen üks matkaauto .com logo väljatöötajatest ja eestvedaja, siis tahaksin seoses möödunud üritusega pisut välja näidata nördimust, mida põhjustas logo vääriti kasutamine. Kas meil on ikka vaja toota meeneid, mis esimese kasutamise ajal juba lagunemise märke näitavad (niidid jooksevad), värvus on pleekinud jne.jne. ?? Arvan, et kui teha meeneid vm. reklaamtooteid, siis võiksid need olla kvaliteetsed. Saaksime uhkusega neid kanda ja kasutada ka väljaspool kokkutulekuid, st. muudel üritustel tõesti reklaamides meie organisatsiooni. Kui tegime logo, siis oli teemaks, et kas kasutame matkaauto või karavani kujutist…. ja otsus oli, et mitte. Aga nüüd, mis ma nägin, oli pandud logole taustaks mingid kujundid.... Kas võiks kokku leppida, et ärme lörtsi ühte logo ära ei kasuta valesti ja mittekvaliteetselt toodetud asjadel.
Näide ka headest toodetest: müts ja vihmavari on väga korralikud ning neid olen näinud teistel ja kasutanud ka ise muudel üritustel.
Nüüd natuke söögijuttu. Ilmselt paljude pahameel oli ikkagi tulnud 2015 suvisest sünnipäevast, kus risotto ei olnud seda nime väärt. Mina ja paljud teised said juba jahtununa ja hangunud toidu. Sellest ka siis oli paljudel eelarvamus, et tuleb jälle samalaadne asi, aga seekord oli tõesti toit kodune soe ja maitsev. TUBLI!!
Toitlustamine oleks mõistlik siiski edaspidi panna osalustasust mitte sõltuvaks; soovid tarbida-maksad kohapeal. Siis saab igaüks ise otsustada, kas õlle, supi vms. müüdava toote hind talle sobib ja taskukohane on või ta eelistab loobuda. Vaidluseks ja nurinaks aga ei tohiks enam põhjust olla. Toitlustajale toob see kaasa äririski teenimise kohapealt, kuid meie ürituste osalejate arv, peaks neid juba piisavalt ahvatlema.

Olge mõnusad ja ilusat suve kõigile.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: mesilane, Imre, Priit Peljo, Pikk, VR, Uve

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 15:03 - 25.05.2016 15:05
#57
Risotost. Sellega juhtub siis täpselt sama mis eurise õllega, et üks variant on üks euri ja teine, äririskiga variant poole kallim ja jälle läheb nurimiseks, et miks ikka poole kallim. Polnud sellel risotol laagriolus häda miskit ja ise jagasime.
Rahast. Raha on nii vana asi, et no seda peaks küll kõigil olema.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 25.05.2016 15:05 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

25.05.2016 22:59
#58
Ma pole küll klubi liige ja seega kuulun opositsiooni hulka.
Sellest hoolimata olen karavaanarlust pikalt harrastanud.
Neid pikki kirjatükke lugedes tekkisid mul mõned mõtted tuleviku tarbeks.
Ehk on tegemist üleorganiseerimisega, korraldajad tõmbavad end hingetuks, osalejad ei kiida nende tegemisi üksmeelselt heaks.
Kui jätta ära need kingitused, toitlustamised, elektrifitseerimised, bändid, ürituse juhid, tuled ja viled ja kraanid.
Tantsulka toimuks ka Elmari raadio tantsuõhtu saatel nagunii.
Siis nagu polekski enam millegi üle viriseda. Saaks rahus reisimuljeid vahetada ja enese külmkapi ust kräuksutada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: mesilane, muhkam, Rax75, Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

26.05.2016 01:11
#59
Alustaks sellega, et paari päevaga kolm kilo alla võtta on paljude soov. Aga kas just niimoodi...

Toetaks ka oma sõnaga korraldajaid. Pean oma maakodus ka vahel suguvõsa kokkutulekuid organiseerima. Üksjagu on seda jooksmist. Ja see ei paista teistele kuidagi välja. Nii on see iga üritusega. Hea kui keegi selle oma kanda võtab. Palju aega läheb juba ettevalmistamisele. Hea näide on voolu orgunnimine. Pead planeerima nii, et kõigil oleks koht kust vool kätte saada. Lisaks voolule on veel hunnik muid asju, mida pead eelnevalt läbi mõtlema ja kokku leppima. Täiesti loomulik on ka see, et mõni asi ei suju täpselt nii kui planeeritud. Igatahes saad ürituse lõppedes õhata, et uhh, tehtud ja siis lõõtsutad veel pool päeva. Kes pole sellise orgunniga pidanud kokku puutuma, ei pruugi seda kõike teada. Aga alati saab oma abi pakkuda, kui näed, et saaksid paremini tehtud.

Minule üritus meeldis ja polnud midagi sellist, mis oleks häirinud. Head vanad tuttavad ja ka uued näod. Ivari sõnu kasutades peabki natuke pulli ja möllu olema. Praegune formaat on täiesti optimaalne ja tõesti, kõigile ühtemoodi meeldida ei saa. Kahjuks või õnneks.

Mis puudutab raha, siis see on suhteline. Mina ka ei ostnud toitlustajalt õlut. Mul oli piisav varu endal kaasas. Minu maitsele sobivat õlut vaadiga tavaliselt ei saagi. Lastele friikaid osta oli küll väga mõnus ja hind ei sundinud kaalutlema. Toitlustaja peab tagasi teenima oma kulud ja ka mingi kasumi. Kes teist käib tasuta tööl? Just igapäevasel tööl. Arvestades ostjate hulka ei saanudki suurt kasumit olla. Kes tahtis, sai ise süüa teha. Kõigil on ju külmkapp olemas ja gaasipliit köögis. Paljudel olid gaasigrillid ja neid kasutati usinalt. Kui sinu maitsele sobivat grillvorsti toitlustaja ei paku, siis ostadki nad poest kaasa.
Ühine õhtusöök on nii ja naa. Mina jõudsin kohale siis kui asi ammu lõppenud. Eks oli teisigi, kes ei saanud varakult kohal olla. Ok, seekord läks siis nii. Teine asi on toit ise. Kõigi maitse pole sarnane. See mis ühele sobib, ei pruugi teisele meeldida.

Osalustasu. Kui see on autopõhine, siis on tiba lihtsam arvestust pidada. Kui hakata asja peeneks ajama on lõpuks kõik segamini.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: muhkam, Ivar Kalev, Imre, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

01.06.2016 00:20
#60
Ütleksin veel mõned mõtted. Kokkuvõttes sisu poolest kokkutulek Moostes ju ei erinenud oluliselt varasematest üritustest, enamus jäid ka rahule. Samas võiks siit ja sealt leida asjaolusid, mida võiks tulevikus teha teistmoodi. Korraldajatelt nõuab iga üritus ettevalmistust ja vajab kohapeal palju jooksmist ning see on normaalne situatsioon. See kord läks nii nagu läks. Mõned nüansid, mis vajasid rohkemat tähelepanu andsid samas kogemuse edaspidiseks ehk mõni prognoosimatu osalejakäitumine oli tingitud mõlemapoolsest veast - näiteks osaleja ei pannud tähele teisalt korraldaja oli ebapiisavalt märgistanud sissesõidu kohad jms.

Seisukoht on järgmine - proovida foorumis kasvatada inimesi ümber või jagada vingujad vs korralikud on aprioorne tee tupikusse. Endiselt on kõik sõltumata maitsest oodatud osalema üritustel ka edaspidi ja korraldamisele on eelnev kogemus alati ainult kasuks.

Suvi on ees, toredat ja ilusat aega kõigile!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

01.06.2016 01:04
#61
Toetan Ivari sõnumit - inimeste gruppideks jagamine ei ole tark tegu välja arvatud olukorras helesinised vs roosad :)

Kõik me võime eksida, sest oleme inimesed. Olen kindel, eksimused/vead ei olnud pahatahtlikud. Tuleb ka arvesse võtta situatsiooni, et üritusel tarbitakse alkoholi ja paraku mõnikord liiga palju, aga see on iga ürituse osa.

Oleme positiivsed ja tulevastele üritustele on kõik oodatud!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Pikk, VR

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

01.06.2016 11:37 - 01.06.2016 11:46
#62
Tõmbaks siis joone alla sellele teemale…
Mis meil siis viimasel kokkutulekul erilist toimus? Minumeelest mitte midagi:) Kokkutulek, nagu iga teinegi...
Olles rohkem või vähem 15-ne kokkutuleku korraldamisega seotud, võin öelda, et analoogsed asjad toimuvad alati.
Jah, viimasel ajal on neid rohkem, kuna inimeste hulk järjest suureneb ja inimeste huvid ja ootused on väga erinevad.
Korduvalt on ju ka öeldud, et sellist üritus, mis kõigile täielikult sobiks, ei ole võimalik korraldada.
Ikka kipub nii olema, et neid rahuolematuid on alla 10%, aga nende kõva hääl kipub peale jääma.

Algis, Marely ja Anette tegid ära väga tubli töö. Tore, kui on värsket verd, kes tahavad ja on nõus midagi ära teha. Tänud loomulikult ka Ivarile, Karinile, Meelisele, Aivele, Sergeile!
Kui tavaliselt ajame asju enamalt võõraste inimestega ja sellevõrra on võib-olla kohusetunne nende ees natukene väiksem, siis Algise-pere ajas oma asju sõna otses mõttes naabritega, kellega ta ka tulevikus koos edasi elama peab. Seepärast oli nende vastutuskoorem oluliselt suurem, kui tavaolukorras. Arusaadav, et närvipinge ja üleelamine tekitasid hilisemaid emotsioone. Mina sooviksin igal juhul korraldajaid tänada toreda ürituse eest ja minumeelest oli kõik väga lahe. Koht oli super ja inmesed, kes meiega kohapeal vaeva nägid olid väga-väga toredad!

See, kui palju seda korraldust vaja, on iseküsimus. Võib-olla peaks tõesti võtma rahulikumalt ja vähem sebima. Samas mäletan Varemurru kokkutuleku järelkaja, et “selle raha eest ma oleksin võinud parem kodus juua ja mu lei ole vaja nii kaugele sõita, kui midagi ei toimu”. Võta siis kinni, kus see tõde on…. Natukene võiks ju ikkagi midagi toimuda ka?

Järgmine kokkutulek toimub Vanamõisas ja seal on korraldamise põhirõhk võõrustajal. Vaatame, mida seal pakutakse. Kuna sealne korraldaja ei ole meie üritustel käinud, siis äkki üllatab ta uue lähenemisega.

Seniks aga soovin kõigile rahu südamesse ja oleme ikka sõbrad edasi. Muu hulgas ei saa ma mainimata jätta, et ka Algis ja Marely maksid täpselt sama osalusetasu, mida kõik teiegi… ja mis nad vastu said? Omal tuleb ka tihti tunne peale, kas kogu seda jama on üldse vaja. Kuskilt maalt aga need tunded jahtuvad ja märkamatult oled jälle samas karussellis, tootmas neid samu probleeme ja rahulolematust…

Endiselt on oodatud KÕIK ettepanekud ja abipakkumised! Kui te ei soovi seda teha avalikult, võib kirjutada privaatselt.
Iga mõte on kaalumist väärt!

Aga tegelikult algas suvi ja tundke rõõmu reisimisest ja sellest elustiilist, mis meid seob.
Päikest! …ja karavan liigub edasi…
Viimati muutis: 01.06.2016 11:46 ford.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: muhkam, Rax75, Ivar Kalev, Imre, Ugri, Ai, Priit Peljo, Pikk, atomik, VR

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 15.Kokkutulek 20.-22.mai 2016 Mooste Mõisas

01.06.2016 11:44
#63
Case closed :) ja...

Sügavad Kummardused Korraldajatele/Tegijatele!

Päikest!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev