10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

05.08.2013 14:47 - 18.09.2013 13:16
#1
Kallid foorumlased,

Mul on hää meel teatada, et matkaauto.com ja Klubi Eesti Karavan ühine kokkutulek toimub 20-22.septembril 2013 Barto Puhkemajas, Kulina külas, Vinni vallas, Lääne-Viru maakonnas.

baruto.eu/asukoht/
59.2029°N 26.5651°E või
59°12.174'N 26°33.906'E või
59°12'10.4"N 26°33'54.4"E

Osalemise (esialgne) hinnakiri:
1. Elektriga matkaauto või haagis 2 ööd 25€ (1 öö 15€)
2. Elektrita matkaauto või haagis 2 ööd 15€ (1 öö 10€)
3. Peosaali rent-saunad 10€ auto/haagise kohta
4. Korralduskulud + ansambli-õhtujuhi maksumus (reede õhtul) 10€ suvila kohta.
Seega 2 õhtu maksumus ilma elektrita 35€ ja elektriga 45€ suvila kohta (reede õhtul siis ka elav muusika koos õhtujuhiga).

Laupäeval 21.09 bussiekskursioon "Keskaegne seiklus" Rakvere Linnusesse.
Väljasõit umbes 12:15 ja tagasi 15:00-15:30
Bussisõit: 3 € / 1 inimene
Pilet Linnuses: täiskasvanud - 6.00 € inimene, sooduspilet lapsed/eakad - 5.00 € inimene

Ekskursiooni kirjeldus: Saabume 16.sajandisse. Külalisi võtab väravas vastu sõjamees, käsitööline või teadlane.
Nagu kindluses ikka, küsitakse sisenemisel parooli, soovijad saavad selga ordurüütlite mantlid. Algab põnev ringkäik Rakvere linnuses - külastame rondeeli, tutvume Liivi ordu ja Rakvere linnuse ajalooga.
Põnevad legendid ammustest aegadest. Mõõganäitusel tutvume sajandite jooksul kuulsaks võideldud mõõkadega, käime kabelis, teadustekambris, astronoomiatoas. Julgeimad võivad läbida ka piinakambri, surmatoa ja põrgu. Linnuse alkeemik õpetab tegema püssirohtu. Räägime vibuajaloost ja peame maha vibulaskmisvõistluse, võitjale auhind.

Registreeruda saab:
- foorumisse kirjutades,
- privaatsõnumites (ford või Ivar Kalev),
- e-posti aadressidel: kokkutulek@matkaauto. com või veiko@matkaauto. com või ivar@kitipro. ee.
- telefonidel 5123312 (veiko) või 5011183 (ivar).

Registreerumisel palun kindlasti ära märkida:
- osaleja(te) ees- ja perekonna nimed
- kas on vajadus elektri järele
- teatada, kui on puudu nimesilt või kaelapael

Kohapealne tasumine:
- ööbimise eest sissesõidul pererahvale
- 20 eur korralduskulud reedel kuni 20.00 ja laupäeval 11.00-12.00 ööbimiskohas mustas telgis
- ekskursiooni eest tasumine bussis
Viimati muutis: 18.09.2013 13:16 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

05.08.2013 21:49
#2
Vähemalt saunad on olemas :) Loodan ikka ka ükskord lavale jõuda :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:05
#3
Kahjuks ei suuda hindasid veel välja kalkuleerida... Üritame leida mingit programmi õhtuks, ehk mõnda esinejat. Kuni ei ole kedagi leitud, ei tea veel ka maksumust. Kas kellelgi on kedagi soovitada?

Probleem nr 2 on see, et seal on vähe elektrivõimalusega kohtasid. Kes meil on kõvad spetsialistid voolu alal? Äkki oleks mõtekas näiteks Ramirendist laenutada genekas? Mida peaks sel juhul vaatama või jälgima? Kes selle oma peale saaks võtta ja uurida võimalusi, hindasid jms. Mina ei jaga sellest midagi :pinch:

Arvan, et paljudele on vool siiski eluliselt vajalik, et paar päeva üle elada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:10
#4
ford kirjutas: Kahjuks ei suuda hindasid veel välja kalkuleerida... Üritame leida mingit programmi õhtuks, ehk mõnda esinejat. Kuni ei ole kedagi leitud, ei tea veel ka maksumust. Kas kellelgi on kedagi soovitada?

Probleem nr 2 on see, et seal on vähe elektrivõimalusega kohtasid. Kes meil on kõvad spetsialistid voolu alal? Äkki oleks mõtekas näiteks Ramirendist laenutada genekas? Mida peaks sel juhul vaatama või jälgima? Kes selle oma peale saaks võtta ja uurida võimalusi, hindasid jms. Mina ei jaga sellest midagi :pinch:

Arvan, et paljudele on vool siiski eluliselt vajalik, et paar päeva üle elada?

kas küsimus on amprite puudumises või pistikute puudumises

palju neil seda voolu seal jagada on meile - ma mõtlen ampreid ?

mina elan ka gaasi pealt ära aga pistikuga oleks lahedam küll.

ükskord võiks teha nädalavahetuse metsas ilma vooluta siis näeb kes kuidas hakkama saab :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:18
#5
Probleem on amprites, kui ma õigesti olen aru saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:27
#6
aga palju neid on üldse seal
ma mõtlen siis meile jagada
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:45
#7
Vöi siis teistpidi
mitu "w" on säästureziimis vajalik ühele autole/haagisele võimsust ?
100....300....500....1000?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:53
#8
Ise probleemi ei näe, solar pluss piisavalt akusid teeb sõltumatuks, aga kui arvestada 50 tarbijaga siis on vaja ikka päris korralikku genekat (arvan, et 20kW ikka). Suurem probleem on selle energia normaalselt ja ohutult laiali jagamine... Arvestama peab ka asukohaga, et müra väga segama ei jää. On olemas ka suhteliselt vaiksed järelveetavad genekad. Üks on kindel, et sellise elektri hind on päris krõbe...

Aga jahh, ülevalpool pakutud "metsik" kämpamine on ka minu lemmik. Norras ma muu variandiga ei arvesta.
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 16:58
#9
Kindlasti tuleb sel korral hinnavahe "vooluga kohal" ja "vooluta kohal".
Arvan, et ca 5 eur/ööpäev. Hetkel on vaid küsimus, kui paljudele on elekter eluliselt vajalik?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 20:05
#10
No paar päeva peaks iga matkakas,haagis vastu pidama, vähemalt kokkuhoiu reshiimis.
Mina olen püüdnud oma haagist võimalikult autonoomseks ehitada, ca. viis ööpäeva peab vastu. Siis hakkab esmalt veemure tekkima ja seejärel energia (elekter) mure. Ei pea ju telekat ja muud suurt voolutarbijat kasutama. Kokkutulekul on vist targematki ja põnevamat teha kui telekat või arvutit vaadata.
Iseasi on külmikud mis ei tööta gaasilt. Aga koostades vastavalt menüü, on ka see problem lahendatud.
Solifer 5602I
Klubi liige 839
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalka

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 23:47
#11
Kuna mina olen läbirääkija Barto Puhkemajaga, siis ütlen kommentaariks, et energia küsimusega hetkel tegeletakse. Neil on statsionaarselt olemas 6 tarbimiskohta, kust jagamine ei ole elektriku sõnul võimalik. Andsin neile ülesande üle vaadata kõik võimalused elektri saamiseks platsil olevatest hoonetest.
Ootan hetkel neilt tagasisidet.

Samas on see energiateema just hea, et selgitada oma sõidukite autonoomsuse võimekus. Palju on selliseid osalejaid, kelle haagis/sõiduk vajaks igal juhul nädalavahetuse üleelamiseks välistoidet? Eks igaüks ise teab, mida tal elektriga vaja teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

08.08.2013 23:58
#12
ford kirjutas: Probleem nr 2 on see, et seal on vähe elektrivõimalusega kohtasid.
Arvan, et paljudele on vool siiski eluliselt vajalik, et paar päeva üle elada?

Võiks muidugi siin ennem välja selgitada, kui palju on neid, kes ilma vooluta hakkama saavad. Kevadel käis siin ju kõva päikesepaneelide paigaldus. Leidsin siin ka mõni aeg tagasi lõpuks selle aja, et paneel katusele ära panna ja ennäe imet, toimibki. Igatahes kolme päevaga ei suutnud naispere enam akusid ära kurnata. :D Loodetavasti on ka septembris veel niipalju valgust, et saab ilma pistikuta hakkama.

P.S. Geneka pirina saatel magada ei soovitaks isegi vaenlasele mitte :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

09.08.2013 07:45
#13
Usun, et kõik, kellel on paneel katusel ja toimib, elavad selle paar päeva rahulikult üle, kui just nii külm pole, et küte kogu aeg kõvasti peab huugama ja päeval üldse päikest ei näita. Muud tarbimist saab ju reguleerida. Enda autol on salongi aku küll pooletoobine ehk ca 40 Ah on vast mahtuvust järgi, aga saan kindlasti hakkama.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

09.08.2013 08:48
#14
Registreerimine on alanud.
Esialgne hinnakiri ja registreerimise info on kõige esimses postituses!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

09.08.2013 09:11
#15
usun, et nii külmaks ei lähe, et el. küte peaks sees olema
võtab naise rohkem kaissu ja paksema teki kah :lol:
paljudel ehk ka küte gaasi pealt.

samas kui kellegil külmik gaasi pealt ei käi siis on elekter vajalik küll ja seda aku pealt kaua ei ketra.
absorber kappidest rääkides siis nende tarbimine jääb ehk sinna 100w juurde ? minu kirst tüüpi kapp on max 85w, mingite koduste kompressorite tarvet hetkel peast ei tea.
lisaks veel natuke valgust ja laadimist (aku, telefon vms.) paneme veel ~100w

ehk selle 200w tarvis on vajalik ~1A seega pole see säästureziimil vajadus ka kõigile ~60....80 tarbijale kõige õudsam number ? see on küll ühe faasi kohta ja jagades kolme vahele siis "number väheneb".
rääkimata sellest kui osad neist saavad üldse ilma hakkama.
saan ka mina ilma hakkama - külmik gaasi pealt ja valgus on led mis käib aku pealt.

kunagi oli jutuks, et selline "jagamise kilp" võiks olla kas sadaval rendist või ise tehtuna sellisel meiesugusel seltskonnal olemas.
et kui saame ka platsi kus on vaid üks 64A 3f pistik posti otsas siis suudame sellest laiali jagada kõigile.
ehk kilp või kaks millel on olemas 1 sisend nt. 64A ja 3f ning väljundid kas igale eraldi või edasiseks jagamiseks mitme peale ning igal väljundil on oma kaitse ees. lisaks mõningad üleminekud erinevatelt pistikutelt erinevatele.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

09.08.2013 09:23 - 09.08.2013 10:01
#16
paneks ennast siis ka kirja kohe

MeelisV - Meelis, Birgit, (Hans-Kristjan(8), Anne-Mai(4(5)) - võimalik, et on läheduses elava vanaema juures)
Arvan olevat 2 ööd
Elekter pole hädavajalik saan ilma hakkama aga kui jagatakse siis natuke võiks võtta :whistle:
ja olen karavani klubi liige.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!
Viimati muutis: 09.08.2013 10:01 MeelisV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

09.08.2013 23:44
#17
Mis tähendab Eesti Karavani Klubi liige - ST. Kas on tegu Eesti Karavani Klubi kokkutulekuga või on Elu Nigu Ernes - matkaauto kokkutulekuga. Küsin no nii selguse saamiseks - millega siis tegu on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

11.08.2013 23:22
#18
Jaan03 kirjutas: Mis tähendab Eesti Karavani Klubi liige - ST. Kas on tegu Eesti Karavani Klubi kokkutulekuga või on Elu Nigu Ernes - matkaauto kokkutulekuga. Küsin no nii selguse saamiseks - millega siis tegu on.
Esimeses postituses selline lause:

Mul on hää meel teatada, et matkaauto.com 10. kokkutulek toimub 20-22.septembril 2013 Barto Puhkemajas, Kulina külas, Vinni vallas, Lääne-Viru maakonnas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

12.08.2013 00:47
#19
Seda minagi - aga näe Eesti Karavani klubi liige saab üht - teist soodsamalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

12.08.2013 12:07
#20
Eks küsimus on natukene õigustatud küll, sellele ei olegi nii lihtne vastata...

Kuna matkaauto.com on ikkagi ainult foorum, siis ei ole ega saagi olema tal mingit ametlikku staatust. Siiski matkaauto.com püüab propageerida automatkamist ja sellist elustiili, mida me siin kõik koos elame. Seepärast pooldame igati huviliste koondumist ühe klubi alla, ehk siis antud juhul Eesti Karavani Klubi alla. Ühtsuses on jõud ja siis on võimalik ka oma mõtteid kuuldavaks teha ja huvi tekitada nendes, kes võiksid omalt poolt midagi meile pakkuda.

Seega leian, et miks matkaauto.com ei võiks olla üks nendest, kes pakub Klubi liikmetele omalt poolt teatud soodustust. Parandan siis esimeses postituses ära, et tegemist on matkaauto.com ja Klubi Eesti Karavan ühise kokkutulekuga, ehk siis antakse mulle andeks, et kellelegi on liiga tehtud.
See on teema, kus igal ühel on kindlasti oma arvamus, aga seekord oli mõte see nii teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

15.08.2013 02:10
#21
Jahimeeste kokkutulekutel on generaator alati viidud laagriplatsist kaugele ja minu bussi pole seda podinat kunagi kuulda olnud, kuigi ööbin alati suht lähedal. Kui ainuke probleem oleks pikemat sorti korralik jäme kaabel majast laagriplatsi koos esimese korraliku jagamiskilbiga, siis see pole ju suur mure. Pigem on probleem kogu kompleksi liitumispunkti amprite vähesuses.
Sellel aastal sai pandud uus salongiaku aga see kippus ikka õhtuga peaaegu otsa saama. Ilmselt tuleb üle vaadata vanakese staatuses olev laadimisblokk. Üksi saaks ehk ilma vooluta hakkama, sest elutähtsad sõlmed käivad gaasiga. Ja õhtuti ma üksinda bussis nagunii ei istuks. Kui pere kaasa tuleb, siis on minul vool kindlasti vajalik. Piisab ilmselt 1A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

15.08.2013 09:05
#22
rääkides veel generaatoritest siis viimane kogemus oli ViruFolk Käsmus
seal olid kasutuses sellised generaatorid
www.ramirent.ee/tooted/elektriseadmed-17/elektri--ja-valgustusseadmed-28/generaator--41-75-kw-diisel-621
Üks neist oli nt. vaevalt 100m kaugusel lavast s.t. olenevalt asukohast veel vähem oli vahemaad publikust ja üldse polnud häiriv.
kirjas on 65dBA @ 7m aga võrdlusena võiks tuua ehk midagi sõiduauto ja veoauto vahe tühikäigul tiksudes.

mitte, et seda nüüd peaks rentima aga, et siis pole asi nii hull midagi ja kannatab ka kunagi päris "metsas" teha kokkutulekut.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

15.08.2013 13:47
#23
Sai ühtlustatud osalustasu, mis enne erines Eesti Karavani Klubi liikmetele ja mitteliikmetele. Tasu suurus jääb hetkel lahtiseks ja selgub enne kokkutulekut, kui on näha osalejate arv. See tuleb siis kas 10 või 15 eur, vahepealset varianti ei hakka kasutama - see eeldab müntidega arveldamist. Kui raha jääb üle, siis kandub see edasi järgmise kokkutuleku eelarvesse.

Hetkel on registreerunud 16 autot. Palun kindlasti kiirustada nendel, kellele on eluliselt vajalik elektri olemasolu!!! Siis jõuab vajadusel alternatiive otsida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

15.08.2013 14:22
#24
ford kirjutas: Sai ühtlustatud osalustasu, mis enne erines Eesti Karavani Klubi liikmetele ja mitteliikmetele. ....

Tore, sest mulle tunduski kuidagi Maksimarketilik käitumine.
Säästukaart plussiga kaup odavam, kui tavalise säästukaardiga.

Kui klubi liikmete arvu on hädasti vaja suurendada, siis tuleb lihtsalt märku anda ja küll siis astun ka liikmeks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 10. kokkutulek 20-22.09.2013 Barto Puhkemajas

15.08.2013 14:35
#25
Mina küll Klubile liikmeid ei ürita siin värvata, kui keegi nii on asjast aru saanud :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev