Tasulised teed ja teekond

Re: Tasulised teed ja teekond

26.03.2019 01:06
#26
To Ivar: ma arvan et see hea tulemus oli ennekõike madalast, all 90 kiirusest tingitud, ei usu et seekord sinna kanti õnnestub saada.

Ega viimast senti ei plaanigi saagida, lihtsalt vahel leidub mõistlikke nõkse ja ma pole miski elukogend maanteesõitja.

Siiski pani mõtlema see tõusude ja languste teema. Et kiirust languse u5% l lisada ja tõusul järgi anda. Mu loogika ütleb et nii saaks kütust säästa aga võin ka eksida, ei leidnud asjalikku infoallikat ka sel teemal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tasulised teed ja teekond

26.03.2019 06:13
#27
Ammusel kooliajal tavatses minu lugupeetud autosõidu õpetaja öelda: "Iga pidurdus tähendab mõttetult raisatud kütust."
Ehk siis nagu Ivargi kirjutas - sõida sujuvalt. See on üks olulisemaid ökonoomse sõidu võtmesõnu.
Teine faktor on kiirus, ehk täpsemalt sellest tingitud tuuletakistus. Võta oma keskmine kiirus 85 peale ja liigu veokate tuules nende tempos. Keskmine küttekulu väheneb märgatavalt.;)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tasulised teed ja teekond

03.04.2019 08:08 - 03.04.2019 08:18
#28
Illar kirjutas: Ammusel kooliajal tavatses minu lugupeetud autosõidu õpetaja öelda: "Iga pidurdus tähendab mõttetult raisatud kütust."

Ega see õpetaja ometi Aavo Pikkuus ei olnud :dry: Tema õpetas jalgrattasõidust just sama. Jalgrattaga on see pidurdamisest tekitatud energiakulutus eriti hõlpsasti tuntav. Siit moraal: "Ära pidurda!"
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.04.2019 08:18 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev