Navitel

Re: Navitel

04.01.2017 15:29
#26
Tahvlil peab olema gps sees. Siis laadid levialas kaardi äppi ja sõidad. Waze ka töötab nii. Jälgi ostes, et tahvlil oleksid vajalikud vidinad küljes.
See maps.me tundub olema päris lahe. Laadisin alla ja proovin järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

04.01.2017 17:30 - 04.01.2017 17:31
#27
Arvo.A kirjutas: Võhiklik küsimus, et kuidas need tahvlid ja äpid koos töötavad- kas kasutatakse tahvli gepsu või käib asi läbi neti, mis mujal maal teatavasti suht kallis lõbu kui pidevalt ühenduses olla? Mõte läks siiski mingi tahvli soetamisele.

Kui hangid õiged asjad, siis see on kindlasti suur samm edasi. Kuigi võib olla mõni reisib veel kompassi ja gloobusega, siis tahvliga ei pea liikvel olles enam nii palju paberkaarti lappama, samuti on teekonna jälgimine oluliselt lihtsam võrreldes ainult GPS-ga.
Olen ise küll väga rahul. Vaata, et tahvlil oleks GPS navigeerimise võimekus (cellular), internet ei ole vajalik, kui kaardid on sisse laetud. Võtab info mobiilimastidelt.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 04.01.2017 17:31 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

04.01.2017 18:11
#28
Nii nagu ma ennist mainisin, et kasutan tahvlit ja telefoni. Mõlemal on sisseehitatud GPS. Mobiilimaste üldse ei tarbi, sest maps.me on offline navigeerimiseks.
Ja absoluutne tõde on see, et tahvlis on navigeerimine lihtsam kui portatiivses navigaatoris. Ühtlasi saad oma asukoha või marsruudi ümbruskonnas maru lihtsalt mõne sõrmeliigutusega ringi liikuda. Kasutan seda näiteks peatuskoha otsimiseks - saan vaadata, kus on järv, jõgi, merekallas ja kus läheb tee võimalikult vee lähedale. Leitud kohale kerge toksatus ja "navigeeri mind siia" ja voilaa! Jälle uus tore koht avastatud :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

04.01.2017 19:00 - 04.01.2017 19:04
#29
Jah, eks see mind ajendabki, et oma vanas gepsus ei saa ma asjadest detailsemat ülevaadet ega näpuga mööda kaarti asju taga ajada, kuigi puhtalt navigeerimise seisukohalt on ta siiani väga hästi hakkama saanud ja pole sussaninit mänginud. Aga et vajadusel tuleb millegi otsimiseks nagunii läpakas lahti lüüa, siis on lihtsam äppide maailma siseneda. Paberkaart on hea küll, aga tehnoloogia areng pole ka halb asi :)
Kuidas need tahvli gepsud autos toimivad- kaotavad vahel satellidid ära ka või on ühendus korralik?
Viimati muutis: 04.01.2017 19:04 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

04.01.2017 19:45
#30
Peaks olema nii, et mobiilid/tahvlid kasutavad kuni 8-9 sateliidi positsioneerimist aga "päris" GPS moodulid 20 ja +, ehk siis täpsemad. Parandage kui eksin, google abiks...
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

05.01.2017 02:33
#31
Mul on siiani Saksamaa eriti suure mõõtkavaga paberatlas autos kaasas. Sisuliselt on peaaegu jalgraja tasemel kõik olemas. Eriti hea ongi mingi ööbimiskoha otsimisel. Tunnistan, et kasutan teda haruharva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

05.01.2017 10:20 - 05.01.2017 10:34
#32
Priit Peljo kirjutas: Peaks olema nii, et mobiilid/tahvlid kasutavad kuni 8-9 sateliidi positsioneerimist aga "päris" GPS moodulid 20 ja +, ehk siis täpsemad. Parandage kui eksin, google abiks...
Ilmselt pead silmas siin kas GPS toetab ka venelaste GLONASS süsteemi satelliite, uuemad gps moodulid toetavad, pole kursis millised tahvlid telefonid neid ka toetavad, aga jah nähtavate satelliitide arv vähemalt kahekordistub. Kas sellest nüüd otseselt täpsus hea taevanähtavuse juures paraneb on iseasi, aga metsas ja muude piirangute juures nähtavusele kindlasti.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 05.01.2017 10:34 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

05.01.2017 12:18
#33
Vaatasin praegu, et mul leidis geps hetkel vaid kolm satikat üles, kohti ekraanil on 12. Aga navigeerimiseks kolmest täitsa piisab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

06.01.2017 16:02
#34
Arvo.A kirjutas: Vaatasin praegu, et mul leidis geps hetkel vaid kolm satikat üles, kohti ekraanil on 12. Aga navigeerimiseks kolmest täitsa piisab.
Tegelikult 3-st päris ei piisa või kuidas nüüd võtta. 3 satellidi puhul on pilt nn. 2D ehk koordinaatidel pole kõrguse mõõdet, alates 4-st on 3D ehk kõrguse mõõde on ka olemas.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

09.01.2017 10:15
#35
Nüüd seis selline, et ostsin Prestigio GPSiga tableti, Navitelist tõmbasin vajalikud kola ning kõik toimib kenasti. Satelliidid leiab mu plekist katuse alt suurepäraselt üles (vana geps ei suutnud toas midagi teha), navigatsioon toimib, hääljuhised meeldiva eestikeelse jutuna, igasugu kasutajamugavusi annab sättida, niiet täitsa toimiv kooslus. Maps.me oli juba eelnevalt aparaati installitud, tirin muid asju ka veel juurde ning ka see on vajadusel abiks. Esialgu olen rahul :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

09.01.2017 22:28
#36
Kas see navitel äpp on tasuline?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Navitel

10.01.2017 06:37
#37
Tasuline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev