IGO Primo

IGO Primo

29.01.2015 19:20
#1
Navigeerimise teema jälle. Sain oma tahvlisse (Nexus) uue IGO Primo nüüd. Kaardid kõik toimivad ja saan enam vähem hakkama. Soomes märkasin, et kiiruskaameraid ei teavita, kuigi on sisse lülitatud ja üldse -
- kust saaks eestikeelse kasutusjuhendi?? muidu on küll eestikeelne ja räägib Loviisa häälega. :evil:
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

29.01.2015 21:03
#2
Kas ingliskeelne ei aita?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 07:57
#3
Inglise keeles on netis saadaval jah. Tõenäoliselt on muudes keeltes ka, kuid ma ei oska otsida. Loogiline ju oleks, kui kogu muu süsteem ja hääledki on tõlgitud, siis peaks ikka juhend ka olema.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 08:59 - 30.01.2015 09:05
#4
Mul pdf doc. milles minimaalne jutt küll, mis oli ametliku riistaga kaasas, millel primo sees aga millegipärast ei saa siia üles laadida.
Pane mulle oma meil privasse , saadan meilile.
Viimati muutis: 30.01.2015 09:05 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 18:08
#5
Ohh, kui hea. Ma ei oska seda priva-asja, aga kirjutan selle aadressi kohe siia. Kui kellegi veel midagi navigaatorite kohta on, kõik võtan tänuga vastu.

gunnar2@gmail.com
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 18:26 - 30.01.2015 18:27
#6
Soome kaamerate koordinaate ilmselt sul kaasasolevas failis pole.
Neid peaks saama tõmmata näiteks POI Plazast ja siis lisada oma faili juurde. Seal tavaline tekstifail, mida annab ise täiendada.
Kas eestis töötab Tartu maanteel näiteks või Pärnumaanteel?
Viimati muutis: 30.01.2015 18:27 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 21:51
#7
Eestis pole veel jõudnud proovida. Kas ongi nii, et iga riigi kaamerafail tuleb ise juurde panna? Kui keegi mulle ette näitab, ehk oskangi, kuid parema meelega lähen kellelegi konjakiga külla.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

30.01.2015 22:27 - 30.01.2015 22:32
#8
Ilmselt ametlikult käib see kuidagi lihtsamalt, niisama tuleb veits pusida :)
Ma ka täpselt ei tea , mul eestis töötavad , samas kunagi poolas panin tähele et ei tööta
Kunagi eesti kaamerate koordinaate sai lisatud kui kaameraid juurde pandi.

Kaamerate jaoks eestis on minumeelest üldse hea eraldi rakendus, nimega "Kiiruskaamerad"
eestis pole ju vaja alati, et navi töötab, siis see rakendus väga hea.
Viimati muutis: 30.01.2015 22:32 toto.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

06.02.2015 11:49
#9
Vanasti kasutasin Garminit. Suurim viga on, et plinnib ka vastassuuna kaamerate peale. Kui oled pidev sõitja, siis väga ei sega.
Nüüd on Eestis kasutusel Waze nutirakendus. Korra ka trahvist tänu sellele pääsenud. Oleks teinud möödasõidu ja laksu ära saanud. Vaatasin, et politsei märgitud ja tossutasin teise auto taga edasi. No ei saa Tartu maanteel 85-ga liikujast ilma kiirust ületamata normaalselt mööda. Mulle ei meeldi möödasõidul molutada. Tihti on tagasireastumisel üle 110 sees. Ja kui on tihedam liiklus jääkski mööda sõitmata.
Garminil olid küll iga riigi kaamerate kohta eraldi failid vaja alla sikutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

06.02.2015 14:31
#10
Kas oskad seda ... alla tirimise asja? Homme olen Tallinnas - teeks ära !?
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

06.02.2015 14:58
#11
Kas mõtlesid mind? Täna sõidan ära ja pühapäeva öösel tagasi.
Leidsin sellise koha: alex88soft.blogspot.com/2014/04/igo-2014-map-for-estonia-free-download.html
Ei proovinud edasi minna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

06.02.2015 16:46
#12

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

07.02.2015 19:07
#13

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

07.02.2015 22:35 - 07.02.2015 22:36
#14
Poiplaza lehelt vaatasin seda kiiruskaamerate euroopa listi ja seal eestis aint kaks kaamerat märgitud. Kõige parem vist ikka üks haaval riigid alla laadida ja lisada sinna faili. Omal pole paraku ühtegi seadet millega seda proovida.
Viimati muutis: 07.02.2015 22:36 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

08.02.2015 07:24
#15
Nonii,spetsialist käis eile läbi mitmed lehed. Ta pole väga reisihuviline, sellepärast võisime kõige õigemast ka mööda minna, kuid kaamerate fail jäi leidmata. Pakutakse kahtlasi formaate - tema sõnul tuleb nendega kaasa viirusi ja neid olevat parem mitte puutuda.
Kas on olemas ka päris ametlik tegija, kes neid programme teeb ja müüb?
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

08.02.2015 09:10
#16
Mul peaks olema kiiruskaamerate fail. Olen hetkel haagisega mere ääres tormi nautimas. Kuskil 14.00 paiku peaks koju jõudma, siis proovin siia ülesse panna!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

08.02.2015 12:28 - 08.02.2015 12:30
#17
Ma ka tegelen praegu selle faili kokkupanemisega. Poiplazas eesti failis ka ainult vanemad kaamerad olemas, peab käsitsi kohendama. Kui valmis siis jagan ka teistele. Eesti praegu peaks olema 53 kaamerakappi, milles siis 35 kaamerat.
Primol saab ise ka neid kaameraid lisada ja eemaldada menüüst aga need lisatud andmed ei lähe sellesse speedcam faili, vaid teise, mida ise modida ei saa.
Viimati muutis: 08.02.2015 12:30 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

08.02.2015 23:51 - 08.02.2015 23:52
#18
Lisatud kaamerate fail!

Lisatud fail:

Faili nimi: SPEEDCAM.zip
Faili suurus:1,246 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Copy the speedcam.txt file to the storage card/igo/content/speedcam
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.02.2015 23:52 meego.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

09.02.2015 08:33
#19
meego kirjutas: Lisatud kaamerate fail!

Lisatud fail:

Faili nimi: SPEEDCAM.zip
Faili suurus:1,246 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Copy the speedcam.txt file to the storage card/igo/content/speedcam


Selle failiga saad eestis kohe näopildi tehtud :woohoo:
Seal veel mitu 100km/h kaamerat sees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

09.02.2015 12:18
#20
toto kirjutas:
meego kirjutas: Lisatud kaamerate fail!

Lisatud fail:

Faili nimi: SPEEDCAM.zip
Faili suurus:1,246 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Copy the speedcam.txt file to the storage card/igo/content/speedcam


Selle failiga saad eestis kohe näopildi tehtud :woohoo:
Seal veel mitu 100km/h kaamerat sees.

Kas Sa sõidadki ainult navi järgi või kehtivate liiklusseaduste järgi? B)
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

09.02.2015 14:42 - 09.02.2015 14:43
#21
Ikka niipalju kui navi ja seadused lubavad pluss veel nats :whistle:
Eks need hoiatajad ju huligaanidele ole, see kes saduse järgi sõidab, sellele pole ju vaja :cheer:
Viimati muutis: 09.02.2015 14:43 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

09.02.2015 17:26
#22
Jutt kaldub filossoofiasse. Reeglitega on jah nii, et eks nad ole ju neile, kes neid rikuvad. Kui ei riku, siis polegi vaja neid ka ... ega kaameraid, politseid või armeedki.
Mina olen aru saanud, et ega ei kontrollitagi peamiselt reeglite täitmist, proovile pannakse meie MÄLU JA TEADVELOLEK.

Küll oleme kõik tähele pannud, et politsei kontrollib kiirust just seal, kus väheke seniilne pensionär võib hajameelne olla. Koolide ja lasteaedade ümbruses, kus oht on tõeline, neid ei ole. Keegi seal eriti ei kiirusta ja püüda pole kedagi.

Kaamerate hoiatused on ka rohkem meeldetuletused. Juhtub võõras kohas, et hea tee ja liiklus hõre ja õieti pole asulatki, aga äkki on 60 märk ja kaamera. Just selline püünis. Siin võib ju ka filossofeerida, et mis seal ikka! Trahviraha läheb ühiskonna parandamise teenistusse. :evil:
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: IGO Primo

09.02.2015 17:46
#23
Parem las hoiatab, möödasõitudel on kindlasti abiks kuigi see ei ole kohustuslik manööver aga vahest harva vaja. Kui kaamera teeb pildi ära, siis ei ole võimalik eriti midagi seletada ka. Välja arvatud muidugi juhul, kui number selline:


Kui peatab politsei, siis saab teinekord ennast ka "välja rääkida", mul on see korduvalt õnnestunud (eelkõige pead olema ise sisimas hea inimene). :lol:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev