Millist GPS navigaatorit kasutada?

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

10.09.2018 10:21
#41
See silt on seal põhjusega.
Toosikannu enda kodulehel on lausa eraldi välja toodud, kuidas tulla ja miks ei tasu oma navi uskuda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

17.09.2018 18:59
#42
Keegi seda on proovinud?
www.route4me.com/mobile
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.10.2018 01:18
#43
See imeloom tundub vist rohkem kommertskasutusse olevat...

Ise aga kasutan alati 2 abimeest: navi juhatab ja tahvli offline kaardilt (minu lemmik on MapsMe) jälgin oma asukohta. Tihti on ummiku vms pàrast vaja operatiivselt marshuuti muuta, siis on tahvlil jooksev kaart abiks, sest navi hakkab sind tagasi suunama.

Aga see vaidlus, et kumb navi on parem, Garmin vôi TomTom, on ka vist lõputu lugu :]
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.10.2018 09:13
#44
Ümber suunamised on kah erinevad nt google suunab järgmisele teele siis Toyota orginaal proovib sind tagasi vanale teele suunata. Vanasti here maps kah proovis vanale teele tagasi alá tehke 3km pärast tagasi pööre....
Täna saab kasutada telefonis ka kahte korraga, üks lihtsalt väikses aknas. Ja kui keegi pole proovinud siis minul pakub pärast marsuudi koostamist google et kas ma tahan kaardi alla laadida. Laadis lihtsalt selle "riba" alla kus ma plaanisin liikuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

12.12.2018 10:07
#45
Ma ei tea kuidas teistega aga isiklikult kasutan tom tom ja teen talle suure kummarduse. Väga palju on ikka nendes ametnikes kinni kes teatud põhjustel ei lase teatud rakendustel teid uuendada. Siin Eestis sõites on vahest lausa ime, et kuidas saab tee olla juba ligi 10 aastat kaardil aga gps seda ei näita. Samas kui läheme lõuna poole siis alates lätist on juba pilt päri ilus, leedus pole midagi halba öelda, isegi teede laiendid on praktiliselt meetri täpsusega tommil sees. Poolas mul vajus suu lahti kui läksime trassile ja korraga tom suunab meid trassilt kõrvale. Tuli välja, et trass oli remondis ning rakendus koheselt uuendatud suunamisega kõrval teedele. Tagasi tulles valisime kaardilt seade VÄLDI KIIRTEID et näha elu väljaspool trassi ääri ja lasime õhtul ning ka kohati öösel. Iga küla või asula kus tehti teetöid oli trassil uuendus sees, et keera siit paremale või vasakule. Kõrval kohati seisis garmin kes julma järjekindlusega raius, et tee tagasipööre vähemalt veerand tundi aga tom kui läksid kuskilt valesti esimese 10 sekundiga arvestas uue trassi ning sisestas selle. Poola, Tšehhi, Slovakkia, ja Saksamaa serval mis on krutritud risti põiki läbi polnud minu tommil mitte ühtegi probleemi ei parkla ega tankla ega vaatamisväärsuse otsingul. Loomulikult tuleb enne teele minekut teha täis uuendus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:42 - 13.12.2018 23:45
#46
Mis ametnikud need on ja kuidas nad ei lase rakendustel teid uuendada?

Niipalju kui mina sellest maailmast aru saanud olen, siis on maailmas umbes 2 suurt firmat (Navteq ja TeleAtlas), kes kaarte pakuvad, lisaks Google Maps ja Apple, kes ise teevad, + OpenStreetMaps, mis on inimeste ühistöö.

Üldiselt kõik navitegijad (TomTom ja Garmin kaasaarvatud) kasutavad ühe kaarte neist kahest suurest firmast. Konkreetselt siis TomTom TeleAtlast, Garmin NavTeqi. Need siis omakorda tellivad riigiti kohalike kaartide uuendust kohalikelt firmadelt, kellel "boots on the ground" on. Eestis teevad neile seda tööd Regio ja EOMap. Kes kasutavad ka mingeid riiklikke alusmaterjale (a la Maa-ameti xGIS), aga reaalselt ikkagi sõidavad kõik teed füüsiliselt kontrolliks läbi.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 13.12.2018 23:45 tfr.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:51
#47
Tegelikult on veel ka Here.
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:56
#48
HERE on Navteqi kaubamärk osade toodete jaoks.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

14.12.2018 00:31
#49
Lihtsalt infoks, et alati tuleb teemärgiseid reaalselt teel olles märgata, kuigi ka need alati tõde ei näita... kui hetkel just muudatust tehakse...

Mapsid ja Googled ning Navid on tegelikult asukoha positsioneerimiseks ja abiks teekonna valimisel.

Ise neid võõrastes kohtades usaldan aga ikka petta saan :)

Google Maps ja Garmin etc. juba aasta jagu näitab, et Pärnu mnt osaliselt kinni... jne.

Ükski navi (tom ja garmin) ja google maps ega waze jne. ei vii kedagi kuhugi kiiremini/otsemini ...

NB!
Kui tahad GPSi järgi ainult sõita, siis kardinad ette ja ainult gpsi- vaata B)


Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 21:21
#50
Nutiseadmeid jätkub. Igaühel on navigaator taskus ja paar tükki ka igas autos. Konkreetne küsimus on praegu - missugune äpp, programm, või muu tarkus tahvelarvutisse laadida, et vahel ka ilma internetita hakkama saaks ? Kui teadja leidub, tulen kohale ja teeme ära. Õpetust on ka vaja ehk nn. mentorlust sel teemal. 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 22:19
#51
Mina ostsin omale kunagi Sygicu "premium" versiooni 20 € eest, enam täpselt ei mäleta, mis see eelis oli tasuta versiooniga, aga midagi oli, et selle raha 6-7 aastat tagasi pidasin mõistlikuks välja käia :)
Minul on tavaline GPS navigaton  www.sygic.com/gps-navigation , sellega olen kunagi edukalt ilma netiühenduseta navigeerinud, kolm korda aastas antakse tasuta kaardiuuendused, lisaraha eest võib igasuguseid lisavidinaid muidugi juurde osta.
Praegu võtaks ilmselt Truck & Caravan versiooni, saab sõiduki mõõtmed ja kaalu lisada  www.sygic.com/truck/caravan-navigation
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 23:24
#52
Navigaator on kõigil taskus aga ekraani mõõt jätab soovida.Here We Go on ka offline ja seda kasutasin näiteks Aafrikas, kus  muidu oleks navigeerimine megaarve tekitanud. 
Kui tasuline variant maksab lisaks mingi sümboolse summa, pole mõtet tasuta variandiga punnitada. 
Endal ka plaanis tahvel naviks teha. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 01:07
#53
meelis kirjutas: Endal ka plaanis tahvel naviks teha. 
Kui iPadi hakkad ostma, siis neil ei ole kõikidel GPS chipi peal, ise astusin ka selle orgi otsa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 06:22
#54
Selle Here We Go olen kunagi telefoni juba tõmmanud. Tõesti see töötab ja isegi satelliidi pilt on olemas. Laadin selle tahvlisse ka ja ongi olemas. Loodetavasti ei pea enne sõitu kaarte alla laadima vms. Kuidas ta muidu hakkama saab ilma internetita. Ju need siis enne juba olemas on !?
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 13:59
#55
Here Wego puhul tuleks ikka kaardid alla laadida. Ka soovitan kontrollida et kaardid on olemas pärast seda kui Update on toimunud. Mul suutis pärast Update ise kaarte 1G eest uuendada. Enne ei märganud kui telekom SMS i saatis et 80%mahust kasutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 16:12
#56
Kaardid alla laadida - olgu nii. Homme võtan käsile ja kui hätta jään, eks siis jälle tulen küsima. Näiteks seda, kuidas ma kontrollin, kas on kaardid seal olemas või ei ? Kas nad kustuvad peale iga restarti ? 
Ja veel - kuulen jutte süsgeemist nimega IGO . Kas on kokkupuuteid ?
 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 16:59
#57
Ei kannatanud homseni oodata. Laadisin kohe selle Here WeGo ära 
pika otsimise peale leidsin ka kaartide alla laadimise koha. Praegu tundub, et kõik tuleb endale tõmmata ja seda on üle 100 Giga. Kas saan õieti aru, et poolt või osasid riike eraldi ei ole võimalik valida ?
 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 17:45 - 26.04.2022 17:52
#58
Mina saan küll (android) riigi kaupa ja Saksamaad ka Bundesland-i kaupa.
kaartide allalaadimine\uue kaardi allalaadimine\ valik Aafrika,Ameerika, Euroopa...\riik\mõnel riigil siis mitu osa vajutades riigi nime peale tuleb järgmine Menü või siis paremal servas kogu riik allalaadida.
Viimati muutis: 26.04.2022 17:52 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 18:14
#59
Gunnar, Proovisin just, saab ilusti ka eraldi Here WeGo's allalaadida.

 



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 19:27
#60
gunnar2 kirjutas: Ja veel - kuulen jutte süsgeemist nimega IGO . Kas on kokkupuuteid ?

 
Olen pea 2a kasutanud ja täitsa töötab, kaardid ja reaalne elu päris kokku ei lähe aga kui on mingi teine nn backup kõrval, siis saab sõidetud küll. 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: gunnar2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 19:48 - 26.04.2022 19:53
#61
Sebisin just endale jälle Igo tahvlisse, minumeelest parim navirakendus üldse, kuna reaalinfot ei anna siis reisilolles töötab tänasel päeval paralleelselt ka Waze.
Igo värsked kaardid saab netiavarustest tõmmata, peale panen ainult need riigid mis reaalselt ka vaja on, siis ei võta eriti mahtu ka.
Peale kaartide on seal veel ka huvipunktid  ja muud lisad.


 
Viimati muutis: 26.04.2022 19:53 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 20:10 - 26.04.2022 20:59
#62
Oli Saaremaal ennemuiste bussujuht, Hr. Kukk, kes hommikuti sageli end õigel ajal üles ei saanud ja liinile hilines. Küsiti siis temalt, et: "Ostad aina uusi äratuskellasid, küll Leisist, Torgust, Lümandast ja Sandlast ja..., aga ikka ei ärka?" 
" No üks loodab teise peale ja ükski ei helise!"

Mul on kukla sassi ajanud, kui püüan kasutada Hr. Kuke meetodit.
On meil üks üleilmsete kaartidega Tom, mis ennast väärt infoga tasuta täiendada laseb ja kannab selle mulle selgete ja mõistetavate terminitega jooksvalt ette, just seal, kus vaja ja millal vaja.

www.gps.ee/toode/tomtom-go-premium-6-world-koopia/

Edasijõudnutele:   www.gps.ee/toode/gps-tomtom-go-camper-world/
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.04.2022 20:59 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:22
#63
Kuidas see sebimine käib. Kui korraldaksid kursused või seminari !? Kohe olen kohal uudistamas ja õppimas.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:24
#64
Ärkamisega probleeme pole ja navigeerin ikka päikese järgi ka. Jamaks läheb võõras linnas ja pilves ilmaga.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.04.2022 21:28
#65
Sain laetud paar kaarti. Läksin kohe eesti oma proovima, aga veel ta ilma netita tööle jääda ei soovinud. Natuke aega oli pilt ees, näitas isegi marsruudi ära, aga juhtima ei hakand. Pani ise ennast kinni nii-õelda. Võib arvata, et seadete juures panin mööda. Osa on inglise keeles ja sellest ma päris aru ei saa. Homme jätkan.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev