Uued liikmed

Uus ja toores aga uudishimulik

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

29.08.2019 16:18 - 29.08.2019 16:26
#26
Arvo.A kirjutas: Saab ka nii.
Mulon ka vahel nostalgi lapsepõle pioneerilaagrite järgi aga tavaliselt läheb see ruttu üle.



Ajad, kus saksamaalt sai 3000.- eest normaalses korras suvila on läbi ja ilmselt tagasi ei tule.

Aga ka siis oli oht saada mõni talved läbi karavanpargis seisnud isend. Mõnda polnud isegi arvele võetud vaid viidud kohale ajutiste numbritega.

Olen vähemlt 5 korda toonud Saksamaalt nii suvila, et enne ebayst ära võitnud ja edasine on olnud puhas loterii.
Üks neist ol odav ja pehme tagaseinaga, üks oli tulekahju kõrval seisnud ja vajas plekkide vahetust ja aknaid. Mõlemad siis 1000 euro tuuri.
Kui aga läksime pere ja paari tuttavaga saksa tripile , siis sai osta 5 kohaline ja see maksis juba 10 aastat tagasi 3500.- kuna oli ideaalses korras ja telgiga.

Kõik nad on kannatanud reisi ajal magada. Ainult ühe korra läksime lennukiga, sest sõber ostis auto ja siis oli hea põhjus ka suvila tuua. Praegu ei ole enam ammu sobivas hinnaklassis isenditele peale sattunud ja ega see müümine ka alati lihtne pole. Seega pigem magatud autos ja Poolas hotellis.

Viimase ostsin üldse nii, et ta oli ebays müües 2 korda juba ostjast ilma jäänud ja tahtis lihtsalt asjast lahti saada.
Helistasin talle ja osutusid naisega mõlemad venelasteks. Tegin ettepaneku, et ostan kohe ja maksan ette ära.
Pärast oli talle küll 600 eurot kallimaid pakkumisi tehtud, ehk siis teise oksjoni lõpphind aga mina sain esimese ebaõnnestunud oksjoni hinnaga.

Seega hea hinnaga asju saab leida, aga ega see otsimine tavaliselt seda vaeva väärt ei ole. Pärast sai nagunii igasuguseid asju juurde lisatud- 4,5 meetrine uus markiis koos telgiga, väljast täidetav veepaak ja pump, truma sooja õhu pealt boiler, truma konditsioneer ja 2 akut, kondi käivitamiseks suur inverter jne.

Ehk siis raha on sinna lihtne matta, mida müües tagasi ei saa ;)

Nii et mida rohkem vajalikke lisasid juba peal on, seda parem ost ja tasub vahel ka kõrgemat hinda maksta.
Hilisem lisamine on alati kallim.

Suvila ostmisel soovitan aga vaadata :
WC olemasolu, duss, kraanikauss
soe vesi
töötav küte gaasiga
sääsevõrgud lahti käivatel akendel, termorulood kõigil akendel.
Katuseluugid võrgu ja rulooga
pliit ja külmkapp on tavaliselt kõigi, aga tuleks veenduda, et kapp ka gaasiga töötab.

hea oleks ka 12v süsteem aku pealt, aga pole väga kallis ka ise lisada
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 29.08.2019 16:26 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

29.08.2019 17:14 - 29.08.2019 17:22
#27
eavp kirjutas:
Ajad, kus saksamaalt sai 3000.- eest normaalses korras suvila on läbi ja ilmselt tagasi ei tule.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?categories=Caravan&id=283498546&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=1998&minPowerAsArray=KW&pageNumber=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING

No ma ei tea....

Kui see selle raha eest ei kõlba, siis tuleb oma soovi lasta kellelgi kontrollida.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.08.2019 17:22 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

29.08.2019 17:53
#29
kaminahi kirjutas:
eavp kirjutas:
Ajad, kus saksamaalt sai 3000.- eest normaalses korras suvila on läbi ja ilmselt tagasi ei tule.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?categories=Caravan&id=283498546&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=1998&minPowerAsArray=KW&pageNumber=2&scopeId=MH&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING

No ma ei tea....

Kui see selle raha eest ei kõlba, siis tuleb oma soovi lasta kellelgi kontrollida.

No see on ju kompu ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

29.08.2019 19:21 - 29.08.2019 19:55
#30
Imre kirjutas:
No see on ju kompu ;)

"Sul võib ju õigus olla, aga ma teen ikka nii, nagu mina tahan"! /Saaremaa vanasõna/
:P

See kompu on alla 1 (ühe) päeva vana pakkumine. Vaatame, kaua veel ;)


Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.08.2019 19:55 kaminahi. Põhjus: Lisasin pildid, et need jäädvustada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Denis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

29.08.2019 23:18
#31
No ma vaataksin siis juba Soomest. Pane Saksast-Hollandist toomise raha juurde ja peaks juba leiduma. Eks sügise lõpus lööb nettikaravaani ka rohkem valikut, kui võibolla hetkel on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

30.08.2019 02:26 - 30.08.2019 02:46
#32

Kui ma postitasin, siis seda veel müügis ei olnud ;)

Aga muidu sobiks see mulle küll, kui hetkel suvilat otsiks.

Kui müüjaga kontakti üldse saaks, siis küsiksin pilti ka teisest küljest. Kahtlane on see, et sarnaste eest küsitakse tavaliselt umbes poole rohkem.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 30.08.2019 02:46 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

30.08.2019 08:32 - 30.08.2019 09:42
#33
Janari kirjutas: No ma vaataksin siis juba Soomest. Pane Saksast-Hollandist toomise raha juurde ja peaks juba leiduma. .

No ma ei tea. See toomine on ju otsene, sihtotstarbeline rändamine. Võib ju kohe ringigagi tagas tulla. Sinna sõidab ööbimiseta ära ja siis algab pidu uue majaga.
Parem investeerida toomisele kui mingiie odavale rimakale koduõuel rändamisest unistades oma raha ja aega kulutada.

Ps. Ega Soomest toomine ka väga odavam ei tule. Rehkenda toomiskulud.
www.nettikaravaani.com/kaikki/kaikki/matkailuvaunu?yfrom=1996
Ei näe variantigi.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.08.2019 09:42 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimati muutis: 30.08.2019 12:52 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

30.08.2019 14:17
#35


Huvitav,et ma jõuna google otsinguga samadesse kohtadesse. Igatahes Rootsi versioon meeldib tiba rohkem. Juba kirjutasin mõnele ja uurisin seisukorda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

30.08.2019 16:07 - 30.08.2019 16:08
#36
Loksikas kirjutas:
Huvitav,et ma jõuna google otsinguga samadesse kohtadesse. Igatahes Rootsi versioon meeldib tiba rohkem. Juba kirjutasin mõnele ja uurisin seisukorda.


Jaga siis õpetlikku vastukaja.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.08.2019 16:08 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

01.09.2019 21:35 - 01.09.2019 21:37
#37

Kui sina postitasid, siis seda enam ei olnud :P

Siit 5. ostutarkus: Osta(soodsal) tuleb siis kui on.

Kõik minu pakutud lingid on nüüdseks kasutud :)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 01.09.2019 21:37 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

01.09.2019 22:13
#38
Sellepärast olengi eelistanud haagissuvilate ostuks siiani eranditult ebayd. Kuulutuse peale ei jõua kunagi nii kiiresti reageerida.
Ka see ainuke telefoni teel ostetu, oli algselt 2x ebays müügis ja kolmanda oksjoni tühistas müüja minu palvel.
Tegelikult on ka ebays oht asjast ilma jääda aga privaatpakkuja kuulutuse puhul on see palju suurem.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

01.09.2019 22:14
#39
kaminahi kirjutas:
Loksikas kirjutas:
Huvitav,et ma jõuna google otsinguga samadesse kohtadesse. Igatahes Rootsi versioon meeldib tiba rohkem. Juba kirjutasin mõnele ja uurisin seisukorda.


Jaga siis õpetlikku vastukaja.

Paljudele kirjutanud, paljud vastanud. Vedeliku kahjustusi läbi ajaloo kõigil odavatel siiski olnud.
Hetkel üks kuut meie maarjamaalt sihikul, igati viisakas, ilus sirge ja isegi mugav. Tehing lõpuni viidud siis avaldan mudeli. Nii palju võib öelda, et see nv läinud igasuguste ehitussoojakute laatsete lõkkematerjale vaatamas käidud ja see oli väga ilus kui mitte öelda uuelaadne nendega võrreldes. Isegi kogu varustus töötab. Silma vigadest jäi ainult mõned kokkutõmbunud plastikdetailid ja mõned tihendid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

02.09.2019 08:58
#40
Kõigepealt mitut magamiskohta vaja on? Sellest peaks alustama. Ise ostsin sügisel inglase, kätte sain 2800 eest. Ametlikult 6 magamiskohta, aga meie perele(4) on paras.
Päris heas korras teine, 1994 aasta. Kõik asjad toimivad jne. Uks valel pool, sellega tuleb lihtsalt arvestada, kui kusagil pargid.
Kõige tähtsam, et mäda poleks. Vaata kõik servad alt hoolega üle ja seest ka otsi nurkadest vee jälgi. Seadmed testi kõik kohapeal üle, seega tuleb vaatamiseks aega varuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

02.09.2019 11:36
#41
Ronny kirjutas: Kõigepealt mitut magamiskohta vaja on? Sellest peaks alustama. Ise ostsin sügisel inglase, kätte sain 2800 eest. Ametlikult 6 magamiskohta, aga meie perele(4) on paras.
Päris heas korras teine, 1994 aasta. Kõik asjad toimivad jne. Uks valel pool, sellega tuleb lihtsalt arvestada, kui kusagil pargid.
Kõige tähtsam, et mäda poleks. Vaata kõik servad alt hoolega üle ja seest ka otsi nurkadest vee jälgi. Seadmed testi kõik kohapeal üle, seega tuleb vaatamiseks aega varuda.

Sai korralikult vaadatud, logistatud, kõik läbi näpitud ja testitud. Mite kuskil ei olnud vedeliku jälgi, ei niiskuse ilminguid ega midagi. Ilus sirge ja jäik kuut. Magamiskohti 4, kaal 1200kg.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

04.09.2019 20:18
#42
Sai siis toodud Elddis Hurricane EX300. Kõik toimetab, vedelikukahjustusi ei paista olevat kuskil, sees kuiv (õhukuivati näidiku järgi oli eile 34% õhuniiskus). Plastik osad kohati väsinud vanusest. Nüüd kõvasti led lampe saab panna ja ehk jätkub akut kauemaks. Hetkel peal 100ah diisli aku. Ehk keegi oskab suunata kas ja kus leida elektriskeemi antud asjale, tahaks ülekontrollida kõik ühendused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

10.09.2019 11:22 - 10.09.2019 12:24
#43
Esimene nädalavahetus üle elatud ja vägagi rahul. Ennem minekut sai avastatud asi nina paugu saanud, ehk siis kruvid kohati lahti tulnud, sai liim hermeetikut uuesti vahele ja ninal pea kõik kruvid vahetatud igaks juhuks kuna tundus 5mm plaadi sisse on väga vähe.

Sai käidud Nõmmeveskil, kuid sinna minev tee oli korralik katsumuste rada, korralik offroad elamus. Edasi-tagasi sõidu ja meeletu väntsutamise elas üle probleemideta. Hetkel tellitud päikse paneelid ja kõik uued LED tuled. Lisaks sai üks tööjuures vedelenud matkabussi telekas ellu äratatud 22".
Viimati muutis: 10.09.2019 12:24 Loksikas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

10.09.2019 12:36
#44
Siis neljapäval Karujärvele, just!
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uus ja toores aga uudishimulik

10.09.2019 14:00
#45
kaminahi kirjutas: Siis neljapäval Karujärvele, just!

Järgmine kord.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev