Uued liikmed

Tervitus!

Re: Re:Tervitus!

08.09.2011 10:11
#26
Jah, rantsititel hakkab üldse elu sellest pihta, et kas silla korpus on kandiline või ümmargune ja siis sealt liigutakse juba edasi. Ei mäleta muidugist mudeliaastat, millel sedasi tuli tagasilla külge kinnituvaid vidinaid otsida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

08.09.2011 10:34
#27
Võibolla on siin tegemist usuga, aga minu elukogemus räägib, et eri markide lagunemine võib olla väga erineva iseloomuga. Näiteks minu peetud jaapanlased ei ole mind sõltumata vanusest kunagi teele jätnud, alati hoiatavad pool aastat vaikselt ette, kui miski hakkab vahetust vajama. Fordid seevastu kärvavad alati ootamatult. Eelmisel õhtul käis kõik nagu kellavärk, aga hommikul on miski kapitaalselt surnud. Või siis otse tee peal pauk ja sädemed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

08.09.2011 10:55
#28
:laugh: Jah täpselt nagu mul Mersu buss käitus, just sama moodi, pauk ja sädemed. Lahe !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

08.09.2011 12:43
#29
Mul vist 5 transit juba peetud,pole nad mind ükski teele jätnud.Hoolda korralikult ja enne reisile minekut vaata üle.Kõik mis vähegi kahtlane tundub vaheta välja .Transiti juppe on saada ja nad pole kallid.Remont pole ka keeruline.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

09.09.2011 16:21
#30
uus või vana, ise vai poest, ema - tütar...
ja maitse üle pidavat kakeldama.

eks kõik taandub sinna, kus on meie uskumised ja väärtused. mida me hindame ja peame oluliseks. tean meest kelle valik oli teha rohkem, et oleks enam mida kulutada. tulemuseks olidki suured autod, suured majad, suured telekad jne. ja siis tuli ka suur langus, suured loobumised. kõrgelt lennates on ka kõrgem kukkumine.
ise olen valinud laisema tee. teen vähem ja kulutan vähem kuid reisin rohkem:)
ehk siis kõik on valikute küsimus, millist elu ma enesele soovin? kas jooksen massiarvamuse sabas vai mõtlen ise?

mulle isiklikult tundub see uue ihalus veidi üle hinnatud. läänest pressib hooga peale asjausk ja kool treenib eelkõige matemaatilis-numbrilis mõtlemisega oskustöölisi ja loogiliselt võikski ju arvata, et kõige vanaga on jamasi rohkem kuna nad ju on vanad. kuid siin tuleks siis eraldada üldine emotsioon praktikast. kas uute autodega pole jamasi?

teine mu tuttav liisis aastat poolteist tagasi tulitera pilli ja loogika järgi peaksid siis olema tema mured igaveseks lõppenud? vist aasta vedas muretult läbi (kui mitte arvestada, et igakuiselt on vaja paras hulk kulle kokku muretseda) ja siis tulid juba sõitmist segavad, korduvad probleemid käimakastiga mis on küll garantii all kuid mis kehtib ju vaid siis kui esinduses remonditakse.
minu loogika ja praktika ütleb siin aga seda, et kui kuiskil Poola pe....s laguneb vana vectra siis üldiselt saab abi ka esimest garaazist. kui aga kooleb elektroonikat täis garantiialune siis juba transport "õigesse" kohta võib olla kulukam kui esimene auto kokku...

loomulikult on uue masinaga sõita uhkem ja tõenäosus millegi juhtumiseks väiksem kuid kui arvestada kulupõhiselt siis tuleb pilt vist veidi teisem. ehk siis kui vanade juures mainitakse "oma aega ja tööd" siis kas pankade orjamiseks kuluv aeg ja töö on kuidagi erinev, peenem või parem? mina isiklikult nokin parema meelega OMA autot päevakese või paar kuskil Poolas, suhtlen kohalikega ja teen teeäärsest seisakust seikluse mida ka hiljem saunas rääkida.

ehk kõik on suhtumise, valikute ja võimaluste küsimus. kui oled kiire toimetaja kel muretult piisav sissetulek siis pole tõesti mõtet oma kahenädalasest puhkusest pool aega "jamadega" tegeleda. nii on rentimine või uue ost omal kohal. kui aga liising tähendab usinkuulekat töönühkimist ja ka laupäevakuid siis kuidas see parem on? mis maksab vabadus?
ei anna uus asi "money back" garantiid ja kõik vana pole kohe kõlbmatu saast kuna ta on "vana". ja kus on piir vana ja uue vahel? tutika kõrval on ka aastane isend "vana", potentsiaalne laguneja...

ning kui võtta teisalt siis millal on inimene nii vana, et enam "ei kõlbaks" kasutada? millal mina?
silm ei taha enam eriti pimedas sõitmist ja põlv külmaga logiseb kuid see ei tähenda ju, et ei suudaks hispaaniat väisata... kui vaid masin vastu peaks:)

väga nõus Vammiga - vaheta kulunud asjad korralike vastu ja sõida! tegemist on siiski vaid abivahendiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

09.09.2011 16:54
#31
veel voib mangida, bingot:lol: :lol: :lol:
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

09.09.2011 18:48
#32
Kogu pika jutu võib kokku võtta ka nii, et osta asju, mis on sulle taskupärased ja ära ürita igaljuhul naabrist parem olla.
Tänapäeval ei tähenda tõesti uus, et ta ka kestab. Minu 135 000 km sõitnud auto tarvitas viimati liitri õli 5000 km kohta, mis oleks justkui ennekuulmatu aga tehas arvas, et see veel täitsa norm number...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

09.09.2011 19:52
#33
Ega suurt remonti teepeal teha viitsi aga tööriistad alati kaasas,isegi drell,lõikaja,kruustangid j.n.e.Taga ruumi ülearu.Oleks suuremad akud&generaator võiks ka traatkeevitus agregaat kaasas olla ühesõnaga remonditöökoda ratastel...olgugi,et otsest vajadust pole.Samas kusagil vedeledes kui küljeluu võtab päikest ja igav hakkab hea nokitseda.Vanal autol jätkub ikka midagi korrastada.Mis õlivõttu vanal 95a,diislil siis 10tuhat vahetusvälp ja viimati sai 5mm üle normi valatud,see on täpselt peale 9500km sõitu samas!Vana mootori üle 200tuh.läbisõidu korral uskumatu.80-ndatel mosse 412-ga pikematel reisidel oli tagavaraosadega käru kaasas,seal oli absoluutselt kõik autoosad mõnesid isegi mitu komplekti,vahel isegi tagavaramootor kaasas ja bensiini 6 kanistrit.Oli ka põhjust sest vana läänest tagasitulnud auto tõesti lagunes alatasa ja pidasin seda noore mehena "normaalseks".Tänapäeval selline lahendus oleks ekstremaalne,isegi services pole kõike osasid,siis olid absoluutselt kõik kaasas,samuti kui oli igav või "pea haige" sai remondiga aega viidetud.Roolisambal oli suur lõtk ja teepeal igavusest sai lahti kistud ja uus tigu sisse pandud.Ainult keevitusballone ei vedanud kaasa ja ka neid oleks sageli vaja olnud vanade liidete lahtitegemiseks.
Aeg on edasi läinud ja vanemaks saanud,enam aastakümneid ei teeni autotöödega leiba ja spetsiifilised oskused lähevad rooste,vana buss aga tuletab jälle meelde.Kui vana auto laguneb siis see on normaalne aga uue autoga ajaks tõesti närvi.Õlivõtust&mootori läbisõidust:tehasemootoritel on ka vahe,mõned kestavad aastaid probleemideta,teistel kuluvad kolvirõngad&saaled ja ka muud probleemid.Vahe tuleb sellest,et masstöö ja lubatud toleranside piiresse jäävad kõikumised on erinevad,mõni satub "ideaalne",mõni jälle jääb kuidagi lubatud piiresse.Vahed tulevad lääne autodel üldiselt 150 - 200tuh.läbisõiduga välja,muidugi oleneb ka kuidas hooldatud ja millist õli kasutatud.Kui suvel 5W-50 või 10W-60 ja "ideaalne" mootor,lisaks korralik hooldus võib ka teoreetiliselt miljon km sõita.Väidetavalt vastupidavaim on cummins 5,9TD 130-230KW temal max pöörded 2800p/min ja kestab vanaisalt pojapojale,muidugi kui korralikult hooldada ja kasutada.Lisaks need mootorid millel malmplokil on ka malm kaan kestavad kauem kui muud varjandid,eriti mis puutub ülekuumenemisest tekitatud probleemidesse.Kunagi sai sellisega ilma veeta sõidetud 15km ja ei saanudki mootorist lahti,jahtus maha,katkine lõdvik korda ja vesi sisse.
Lagunemise probleemid teevad siis muret kui seavad elu ohtu (pidurid,kirjutatud kusagil enne)või satub pikalt halb ilm olema.Vihmaga remonti teha kohe kuidagi ei taha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Tervitus!

09.09.2011 22:01
#34
Tuli vahva lugu meelde, seoses teepealse remondiga.

Käesoleva aasta suvel Krimmis Musta mere ääres käies mereäärsesse laagripaika jõudes tervitas meid Ukraina matkasell.
Ta kohale oli saabunud uhke autoga, mille nimi on Gazel.
Kaasas naine ja lapsed. Meie saabudes oli tal remont pooleli - käed olid õlised ning auto ümber vidinaid ja tööriistu. Meie pakkumisele abi osutada ta tänas ja lubas üksi hakkama saada. Kolme päeva pärast, kui me edasi sõitsime, siis ta oli seal samas ametis. Sellal, kui meie 3 päeva puhkusega tegelesime möödus vahepealne aeg temal väikeste vaheaegadega masina kallal. Kõige ekstreemsemad momendid sel ajal olid, kui masinal oli kardaan alt ära, kogu bussi ümbrus oli meeletult bussi juppe täis, mees ise oli üleni üsna õline ning massiivsematest töövahenditest oli kasutusel ka kuvalda. Selle toksimist oli 3 päeva jooksul korduvalt kuulda.
Sellised lood siis aja sisustamisest.

Eks nende remondihimudega või -kohustustega peab mõtlema ka sellele, kas kaasasolevad (nais)kaaslased ka seda naudivad.

Lõppkokkuvõttes on õige, et igaüks valib ise. Kui just peale ei sunnita (elustiili).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev